Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (54)


Recommended Posts

Cornelia: E greu dar trebuie sa te inarmezi cu rabdare ca nu ai ce sa faci altceva. Si Alin era un plingacios de ma stia tot blocul. Cind avea 7 saptamini a plins continuu o ora si ceva si a venit vecina de palier sa sune la usa sa vada ce-i. Nu I-am deschis din prima ca eram si eu un pachet de nervi. Noroc ca la tine nu suna nimeni la usa sa te intrebe ce-I faci copilului si eventual sa-ti dea sugestii.

E groaznic sa stai cu el in brate asa de mult. Ai incercat sa-l pui in landou si sa plimbi carutul? Cind era Cristi bebe noi am dat ture prin camera de am facut sant.

 

Andra: Multumesc pentru oferta. Avem dvd la calculator, dar nu vreau sa-i obisnuiesc la calculator. Abea astept sa ne mutam ca sa inched camera in care va fi pus calculatorul ca sa nu-i tenteze deoarece deja au o afinitate pentru mouse si tastatura ( deh boala de familie).

 

Magdone: Nu cred ca esti tu de vina. El se bucura cind ajungi tu acasa si vrea sa petreaca cit mai mult timp cu tine. Asa ca la joaca cu copilul ca n-ai incotro. Si Cristi se da artist mare cind vine sotu acasa de la servici si nu-l asculta cind ii zice sa faca sau sa nu faca ceva. O sa treaca si asta si sa vezi ce ciuda o sa ne fie cind vrem noi sa petrecem mai mult timp cu ei si ei ne vor ignora, ce vrei doar vom fi batrine pentru ei.

 

 

 

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

 

si mail pentru poze

bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

 

******************************************

 

Nulla dies sine linea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si cu mine Alex se rasfata cel mai mult. Cu mama e asa de cuminte!Se plimba de manuta, nu se murdareste (cred ca nici nu il lasa). A inceput deja sa stie ce face cu fiecare persoana in parte si se poarta ca atare.

 

Magda si Alex(1 anisor si 10 luni)

 

http://community.webshots.com/user/edyalex

http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ca am aflat si eu de intalneala, mersi Andra, ramane sa va anunt cand vin al telefon, ca io sunt aia cu programul de noapte[cheers]...

 

va pup

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fetelor,

 

ne pare tare rau ca nu am putut veni la intalnire. am stat in spital vreo 3 zile, unde era super-super nasol, pentru analize. care analize nu au iesit tocmai imbucuratoare. in sensul ca i-a iesit un soi de infectie, dar partea nasoala e ca nu se stie de unde. ca rosul in gat si otita nu justificau acele valori ridicate care aratau infectia. in pipi nu i-a iesit nimic, in kk de asemeni - si asta cica nu e bine ca macar ar fi stiut de unde s-o apuce.

mi-a spus dr ca s-ar putea sa aiba ceva mai ciudat, un fel de reumatism, care ar necesita un tratament de lunga durata. inca mai avem de luat rezultatele de la imunoglobulina, C1 si CL (astea nu stiu ce sunt), in sfarsit mi-a dat ciprinol tablete 5 zile insa nu i l-am mai dat ptr ca l-a vomitat groaznic de 2 ori, si nurofen 1 luna. ideea e ca nu se explica febra mare care se repeta cam la 3 zile. dr a zis ca a mai avut un caz asemanator cu un copil care facea febra zilnic si nu se stia de unde si dupa 2 luni de nurofen s-a rezolvat.

si noi vom repeta analizele peste o luna.

 

gio - sa inteleg ca si voi ati avut probleme de gen cu taisia?

renunti la cresa? eu l-am trimis pe andutu la tara o saptamana sa se mai relaxeze, insa dr nu mi-a zis nimic sa nu il mai duc. o sa mai vorbesc cu ea...

 

va mai scriu, va tin la curent. vad ca am ratat si intalneala de mamici, unde la ora asta e chef, probabil... asta e. data viitoare.

 

va pup,

 

bobi si bb andi

 

sunt confuza... sau poate nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bobi, imi pare tare rau ca Andi e bolnavior. La ce spital te-ai internat? Iti recomand pe dr. Stanciu de la Budimex. Daca nu ii dai de capat poti incerca sa mergi si la el la un consult. Are si un cabinet particular in Rahova (tel. lui, la care poti face si programari este 0744533993). Sanatate multa!

 

Sa va zic de la intalneala pana nu vin "petrecaretele". Pai ce credeti ca la 23:30 vroiau sa plece??? In nici un caz. Io sunt singura "la locul meu". O fi si varsta [:D]. Ele de, mai tinere... A fost tare fain... Mancare, bere(io) - citronada (ele), vorbe, ras zgomotos... Si din Trattoria am ajuns la un club numit Ugly, unde se canta karaoke. Partea nai naspa e ca astia incep programul pe la 23:30, adica tocmai cand io plecam. Am apucat sa ascult vreo doua piese si tare aveam impresia ca nu era vocea celor care cantau. Prea cantau fain. Nu cred ca a avut cineva tupeul sa cante dupa ei... Poate doar fetele noastre [:D]. Am uitat sa va zic ca am dansat, ca sigur o sa ma parasca fetele. Asteptam povestitoarea, sa le zica... Aha, si sa va zic si cine a fost (asta pentru buline albe la Andra): Crisa, Andra, Bibi, Bychi, Magda, Elena, Gabi, Carmenutza si Gio.

 

Cornelia, cred ca venim la mare intre 1-15 iulie. daca suntem acolo de 8 iulie, trebuie sa vii la petrecere... Pe Tudor l-au tinut colicii de la 3 la 7 saptamani. O luna, care mi s-a parut un an. Noroc ca a trecut. Bafta sa scapati de ei cat mai repede.

 

Pupa Crisa

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetele,

 

Multumesc mult de urari. Sunteti tare dragutze.

Bobi - multa sanatate lui Andi, sa se faca repede bine si sa scapi de probleme. Bietul pui cum a suportat spitalul?

Ma bucur ca v-ati distrat si v-ati simtit bine. Dar eu asteptam sa-mi povestiti cum v-ati facut de cap la karaoke.

Si la noi e valabila treaba aia: cu bona si cu mama cuminte cu mami isi face de cap si se alinta. Si cu mine e la faza de NU, orice ii spun ea imi zice Nu, duminica am intrebat-o : Irina dar tu nu stii sa spui Da?", asta dupa ce ma exasperase la imbracat , ca nu-i placea nici un tricou si nici o bluza. Si ea imi zice: "DA, nu" , asa ca sa fiu lamurita si sa nu mai am pretentii.

MAi fetelor la noi nu merge deloc cu povestile, n-are rabdare sa stea sa-i citesc. Ne uitam impreuna pe carte si eu trebuie sa-i povestesc succint povestea si binenteles sa-i arat pe poza, cand incerc sa-i citesc imi da repede paginile si s-a taiat filmul. In schimb mai reusesc sa-i citesc poezii usurele, alea o amuza.

 

Pupici, Adi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aditzu - nici tu nu ne-ai povestit cum te-ai desfatat aseara![alcool][;)]

bobi - multa sanatate lui andi![flo][pup]

daca ne-am fi dus mai tarziu, poate ca ar fi fost mai fain, dar asa...ne-a bubuit muzica in creier si recunosc ca nu era pe gustul meu! m-am rablagit! mie imi place muzica disco, latino..nu bubuiala de aseara! dar sa termin cu vaitatul, ca nu a avut nimeni nici o vina!

oricum a fost fain la edgar! o sa mai merg! mi-a placut locul si mancarea buna!

dar pacat ca nu aveau tuica![alcool] biata elena, nu stiu cum s-a descurcat! a trebuit sa bea un cocktail![:D]

pupici.

 

cgaby

http://community.webshots.com/user/cgaby100

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gaby_costescu/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri la eco si bb 2 are dimensiuni de 28 de sapt, stiam eu ca nasc in august... si are o greutate de 1000 gr. ceea ce zice ca e mult pentru varsta reala gestationala! Oare mai fac un urias? Dar oricum sunt fericita ca placenta mea e normala si anterior gr. 1. Asa ca nastere naturala! Matei e in deplasare la bunica pt. ca tre sa invat ca mi-a inceput sesiunea si reurile sunt exact in perioada cand nasc, deci nu prea vreau sa merg le la faculta cu prunc de 2 zile in brate la impresia artistica! Hai ca va mai scriu maine ca termin cu scarbiciul si intru in concediu, deci nu o sa mai am net decat f. rar de pe la vecina mamei mele!Va scriu maine!

 

ROMANA & MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 26 sapt)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...