Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (54)


Recommended Posts

Buna fetelor! Sper ca v-ati distrat bine.

Cgaby, chiar vroiam sa intreb si eu despre clown. Asta pentru ca azi am fos tsi noi la o petrecere f. draguta cu clowni. F. frumos, dar Maria a plans f. tare, abia am putut sa o linistesc putin si sa o conving sa ne intoarcem, dar tot timpul a stat retrasa intr-un colt. S-a apropiat de copii abia cand au plecat clownii. Unul dintre ei m-a intrebat dac aare doi ani, pt. c ala varsta asta apar, de obicei, reactii din astea. Bine, Maria este si f. fricoasa, in general.

 

Nu am vazut pozele, pt. ca ar insemna sa mai stau cel putin o ora si nu mai rezist.

 

Va pupam,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Creat
  • Ultimul răspuns

A, si cand i-am spus, acasa, ca data viitoare o sa fie mai bine si o sa se joace si ea cu copiii mi-a zis: "da, nici ushine, nici plangi". Iubita mica, m-a induiosat tare.

 

Si daca tot m-am intins la vorba [:D], sa va zic o replica de ieri. Facuse o prostioara si i-am zis: "Nu se poate, Maria, nu se poate!". Ea, vazandu-si de treaba, in continuare, pe un ton f. calm mi-a raspuns: "Se poate, mami, se poate" [:D]

 

Asta, dupa ce cand o cert si nu ma asculta, daca o intreb Maria, ma auzi?, raspunde mereu, f. calma: nu auzi!

 

Va pupam,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Frumoasa petrecere, frumosi copii si parinti (si unchi[:D])!

Nu stiu altii ce spun, dar mie mi-a placut foarte mult serbarea de ieri. Desi din marea familie au fost doar 13 copii, prin ei i-am sarbatorit si pe toti ceilalti.

Au crescut mult puisorii nostrii: unii vorbesc, altii se catara, danseaza, privesc de pe margine, doresc o cafea (mama stie!)......ei sunt si raman sufletul nostru.

Va pup si va doresc odihna placuta!

 

Magda si Alex(1 anisor si 10 luni)

 

http://community.webshots.com/user/edyalex

http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele!

Va zic ca ieri a fost bestial la intalnire, bestial! Supercalifragelisticexpialidosious! Si nu mai sunt sigura, sigura, daca la plecare i-am multumit Crisei cat ar fi trebuit pentru organizare si toate cele, daca nu, o fac acuma, si daca da, o mai fac o data!

Copiii astia au fost nemaipomeniti, personal, pe multi nu-i mai vazusem de multa vreme, pe unii niciodata, sunt realmente incantata pentru ce moace teribile sunt. Ori nu ies io prea des din casa :P, ori generatia asta e supermisto cu totul, dar asta ar insemna sa nu ne recunosc nici un merit, lucru pe care nu-l fac. Maaai, supercopiii. Dragalasi, isteti, frumusei, veseli, de toate. Nu mai detaliez, dar va zic ca a fost... misto, misto de tot!

Tot ieri s-a hotarat intalnire de gagici saptamana asta, so... io va propun sa hotaram si ziua din timp ca sa stie toata lumea cum sa-si aranjeze ploile pe-acasa.

V-as mai zice multe, dar mi se pare ca e chiar redundant pentru cele care au fost ieri si insuficient pentru cele care n-ati fost. (ca nu iau in calcul ca nu v-ar interesa, na :P). Una peste alta, personal as face orice sa nu ratez o data urmatoare pentru ca merita cu varf si indesat.

Va pup, va iubesc si va salut cu deosebit respect si consideratie ("mai, fata, pa lu Maya! - scuze pt separatisme, dar am si io scapari) si chipintaci :P,

 

Elena, mami de Oana si Mihai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, cateva poze de la party gasiti si aici.

Mai gasiti si niste poze mai vechi cu Razvan, pe care de-abia acum am reusit sa le pun pe site.

Pozele noastre nu ies foarte bine ca sunt facute cu camera de luat vederi si nu au o rezolutie f. buna, dar ceva ceva acolo tot se intelege.

Ce sa va spun si eu, a fost superb, copiii s-au distrat de minune, au alergat, au spart baloane, Razvan mai avea putin si darama totul pe acolo[:D], si el s-a speriat putin de clovn dar pana la urma s-a imprietenit cu el.

Am cunoscut-o si pe mamica Tango cu fetita Daria si taticul ei. Sunt niste frumosi si simpatici. Ii mai asteptam si alta data.

 

Multumesc si eu Crisei inca o data pentru organizare si gazduire si mai asteptam invitatii de astea[:D].

 

va pup

 

 

Magdone si Razvan (19.07.2003)

 

_________________________________________

"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca v-ati simtit asa de bine. Recunosc, totusi, ca sunt putin ingrijorata de reactia MAriei. Este asa de fricoasa, nu stiu cum s aprocedez cu ea. Probabil seamana cu mine [:D], dar, din cate imi spune mama, eu eram mai indrazneata in copilarie.

 

Am vazut si cateva poze. Doamne, ce mari sunt copiii! Nu pot sa cred ca au trecut doi ani!

 

Va pup!

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bychi multumesc mult de urare, am petrecut in familie,

am fost si la o nunta sambata.

 

Ieri am fost la piscina, Teo a fost foarte fericita, binenteles ca a stat numai in apa. Cand am scos-o din apa a trebuie sa plecam acasa !!

 

Gio multa sanatate Taisiei !

 

am vazut mai mult baietii si mici si mari, prin pozici [:D] normal,

fetele si fetitele erau la cafele ...

 

cand va intalniti, poate ajung si eu ...

 

pupici,

nicol

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai daCA FETELEau cam lipsit...[:D] normal ca ai vazut mai multi baietei![;)]

si eu vreau la intalnire! cand?????

sa va zic ce mi-a facut stef azi! caca...pe el! si asta nu ar fi nimik, dar si-a dat jos pantalonii si a redecorat covorul![bang][box]

ce sa mai zic? nu stiam de ce e asa cuminte la el in camera![neand]

pupici!

 

cgaby

http://community.webshots.com/user/cgaby100

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gaby_costescu/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva ar zice ca nimic nu e mai rau decit sa ai un copil bolnavior, eu zic ca e tare rau sa ai doi copii bolnaviori dintre care cel mare vrea numai in brate, se trezeste noaptea si plinge ca tuseste, si in plus sa mai ai si o burtica cu bebe, iar in final sa racesti si tu.

In concluzie sintem raciti, iar Cristi e tare miriit si nu maninca si ma termina psihic si fizic. Alin se comporta mai bine, el nu-si lasa mincarica si e mai cumintel.

 

 

Maria m m Ma bucur ca ai revenit pe forum. Am DPN-ul pe 17 septembrie ( dupa calcul), dar la ecograf a zis ca din 12 pot sa nasc, se pare ca e un pic mai mare decit calculele. Sa nu ma intrebi sexul copilului ca inca nu-l stiu, vreau sa fie surpriza.

 

Doinna: Ma bucur pentru tine ca esti mai bine. Iti doresc sa ai o sarcina usoara, fara probleme si cel mic sa te asculte. Cornelia: Nu-ti mai bate capul cu reactia Mariei la clown. Sa vezi cum era cind eram eu la gradinita. Copiii plingeau cind il vedeu pe Mos Craciu si nu vroiau sa se apropie de el, dar sint convinsa ca mai apoi il asteptau cu drag. O sa treaca de la sine, Sa nu uitam ca desi ni se par mari, piticii nostrii au numai doi ani. Inca nu prea stiu ei ce e cu lumea ce-i inconjoara. Asa ca e timp destul si pentru clown.

Iti doresc sa-i treaca repede colicii lui Stefan. Macar maninca cu pofta sau face figuri?

 

Romana, Cristian (22.06.2003), Alin (25.06.2004) si burtica de 25 de saptamini

 

 

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

 

si mail pentru poze

bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

 

******************************************

 

Nulla dies sine linea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...