Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (54)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 124
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetele,

 

La multi ani Vanessaid="orange">, sa cresti mare si sanatoasa si sa ai parte de tot ce-i mai bun in viata.

 

GIO - sanatate multa Taisiei. Sper sa nu te superi ca-ti spun ca, dupa parerea mea, cred ca e mai bine ca Taisia sa mai stea o perioada acasa si apoi sa o duci la cresa/gradi, pt ca ati tras destul cu ea si poate are nevoie de o perioada de refacere. E nasol cu bona, dar cu putin noroc si rabdare, merge.

 

Si eu sint cam suparata, ca si Mariuca a racit duminica la Mc' (cred ca din cauza aerului conditionat - copiii topaiau intr-o camaruta mica si cu AC dat drumul). Am fost cu ea de dimineata la doctor si ne-a dat tratament cu antibiotic. Mi se rupe sufletul cand o vad asa bleguta, ea care altfel nu are stare de loc. Si la doctor spunea intr-una "nu face mimica, mami cu tine", pt ca asa ii zisesem eu pe drum, ca s-o pregatesc. Sper sa ii treaca repede, pt ca nici de mancat nu-i prea arde, si de-abia isi revenise nitel.

 

La intalnire sper sa ajung si eu, macar la partea cu mancatul, la cea cu karaoke depinde de cum evolueaza lucrurile. Oricum, va anunt sigur maine ce si cum.

 

V-am pupat.

 

Madi si Mariuca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

In primul rand la multi pentru La Multi Ani ! pentru Selina, cu intarziere, scuze si pentru Vanesa. Sa creasca mari si frumoase si sa va bucurati de ele.

Multa sanatate la puii mici, sa se faca repede bine.

Eu m-am intors saptamana trecuta din Coreea, dar spre rusinea mea n-am mai scris, am apucat sa citesc doar si munca ca la balamuc. Ca doar nu degeaba m-au invatat aia.

 

Revederea fost emotionanta. Martea trecuta dimineata, cand s-a trezit Irina m-am dus la ea, s-a pierdut toata, mi-a zis "mami", cu o voce

sfioasa si nu stia mai ce sa faca, eu am luat-o in brate

si asa am stat vre-un sfert de ora, timp in care mie mi-au dat lacrimile , iar ea nu se zicea nimic, se lipea de mine si nu stia daca sa planga sau nu, tot punea buzita, dar am ametit-o cu o jucarie pe care i-am adus-o si pana la urma n-a plans. Dupa aceea vre-o 2 ore , n-a fost ea, era foarte retinuta, circumspecta si cuminte. Pana la urma si-a dat drumul, dar binenteles ca a trebuit sa stau langa ea non-stop, n-a mai vrut pe nimeni in preajma.

Mi s-a parut foarte schimbata, mai inalta si mai vorbareata, vorbeste in continuu, ea intreaba, ea raspunde e caraghioasa , a ajuns sa puna cap la cap 4-5 cuvinte.

Am fost destul de ofticata, Irina nu mai vroia sa faca baie deloc, probabil ca a speriat-o soacra-mea cu ceva ca plangea intr-un mod isteric cand vroiam s-o pun in cadita. Vroia numai la chiuveta si nu pe cap. Pana la urma am convins-o sa faca baie in cada mare, m-am bagat eu cu ea prima zi si dupa aceea n-a mai fost nevoie ca a redevenit ratusca de dinainte. Acum avem serioasa probleme cand e s-o scot din baie, mai ales ca stie sa dea drumul la apa si asta e mai noua mare ei pasiune.

Am vazut pozele de la intalnire foarte frumoase, ma bucur ca v-ati simtit asa de bine. Nu stiu daca ajung maine , tratez cu sotu sa vedem ce program imi face [cina2] ca maine e ziua mea [:D]. Fac 35 de ani [hot].

 

Pupici, Adi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Vanessa!!! Sa cresti mare si sa-i asculti pe parinti!

 

Multa sanatate Taisiei, Mariucai, lui Cristi si lui Alin! De asemenea si Romanei, refacere cit mai rapida!

 

Am vazut si eu pozele, ma bucur ca v-ati distrat. Numai ca eu nu cunosc copiii, tot aud vorbindu-se de unul, altul, dar din poze nu-i puteam identifica.

 

Carmenutza, faina faza cu munca la pitici si declaratiile de dragoste!

Anamaria, mi-a amintit povestea ta ce-am patit noi la Londra. Rezervasem intr-un hotel de 2* si cum nu mai aveau locuri ne-au trimis intr-unul de 4*. Ne cam rusinam sa intram, vai de bocancii si rucsacelul nostru fata de costumele si dichisul obisnuitilor hotelului. Da' ne-am obisnuit rapid la traiul bun [:D].

 

Mey, poate imi dati si mie un sfat, ca nu mai stim ce sa facem cu Alex. A avut o perioada in care era adorabil, acuma iar si-a luat-o in cap. Ideea principala e ca nu mai vrea sa doarma seara, iese din patutz, se baga peste maica-mea (sint in aceeasi camera), zice ca doarme cu ea, sta 2 min si pleaca si de acolo, daca incercam sa-l punem din nou in pat e mare tragedie. Si in general e foarte nervos, incepe sa urle din orice. Chestia cu urlatul cred ca de la oboseala i se trage, dar nu stiu cum sa-l conving ca la ora 21, hai 22 trebuie sa fie in pat si sa doarma. Ma gindeam sa-i blocam cumva usa si sa-l lasam singur, mi-e cam frica sa adoptam asa masuri radicale, voi ce parere aveti?

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox ti-as spune din toata inima sa nu aplici masuri extreme, am niste cunostinte care acum au probl. cu baietelul; insa exista varianta si sfaturi... dar numai tu ai sa vezi ce se potriveste:

unul din sfaturi este cel cu lasatu-l singur cate 5 minute si apoi crescator cu 3 minute timp de o luna! era o carte scoasa pe tema asta daca vrei caut autor si nume

alt sfat este sa-i citesti cateva povesti cu exemple;

la noi functioneaza uneori ca vedem filmuletul cu Pinochio si Geppeto il adoarme pe baietel seara si bla bla... Acum imi arta ca trece de ora 21(la ceas) si ca mai sta inca juma de ora si ne culcam...

Insa din experineta iti spun ca e greu cu regulile astea!

 

Mai spuneti ce isparvi mai fac micutii!

Noi asteptam sa fie vremea asta mia buna ca pe aici ploua de ti se acreste!

 

o zi minunata!

 

 

Mihaela si [copil] Flaviu

Poze Flaviu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Vanessa!!!

 

eu vin[cool], ramane sa-mi mai anunt sotul[^]

cat despre cresa acum nu mai am curaj oricum, acum vine soacra unei prietene sa stea cu taisia, atatatimp cat va sta ea nu vom mai incerca varianta cu cresa..ne-a repetat si dr azi acelasi lucru.

ramane sa-i repetam hemograma si ma rog ca leucocitele sa-i fi scazut ca m-am speriat suficient. multumim pt incurajari!

 

tare faza cu maya, ce sa mai zic[cool]

 

va pup

 

 

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim fetelor din suflet pt urari!Nu am mai fost pe forum de foarte mult timp dar pur si simplu nu mai am timp.Azi m-a sunat AdynaB si mi-a spus ca ar fii timpul sa mai intru si eu pe forum.

Tocmai s-a incheiat "petrecerea" lui fiica-mea.Am invitat doi prieteni de-ai lui vanessa si un verisor(9 luni)A fost frumos,sau jucat sau certat care sa sufle lumanarile de la tort,s-au certat pe cadouri,au ris,au dansat si s-au facut ca porculetii de la atitea creme si pajituri.

In rest suntem bine,vorbim foarte mult,facem pe zi ce trece tot mai multe boacane.La capitolul greutate stam tot prost( in jur de 10 kg)

Deoarece acum incep aniversarile in lant vreau sa felicit pe toti copilasii sa aiba parte de multa sanatate si sa aiba parte de fericire alaturi de parintii lor,sa fie voiosi si sa va aduca numai bucurii in viata.

Va pup dulce si am sa incerc sa-mi fac mai mult timp liber ca sa intru pe forum.

toate cele bune

renata si vanessa

 

renata & vanessa

 

http://community.webshots.com/user/bizau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...