Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (54)


Recommended Posts

Ieri nu am reusit sa postez nimic [bang]!

 

LA MULTI ANI pentru Selina si Vanesa!!!! Sa cresteti mari si sa aveti parte de mult noroc in viata!!!

 

Adina, ce fata frumoasa ai!!

 

Bibi, io sunt "gasitorul"!! Astept recompensa....

 

Intalneala a ramas la 18:30, la Cafeneaua Actorilor. De acolo se pleaca la Juke box la ora 22:00...

1. carmenutza

2. gaby

3. magda

4. bibi

5. elena

6. crisotexa

7. andra

8. bychi

9. gio

 

La intalneala a fost fain, cam obositor insa... Macar mai ne vedem si noi copii din cand in cand (sa speram ca nu din an in an [:D])... Si chiar daca s-au mai speriat copii de claun, a fost un deliciu sa-l vezi pe Alex al lui Magdone cum se bucura si da mana cu el. Curaj, nevoie mare!! Si copii, frumosi, de nu-ti mai venea sa-ti dezlipesti ochii de ei...

 

Cornelia, abia astept sa va vad!!

 

Bychi, sa pui poze de la intalneala, ca stiu ca voi sunteti fotografi profesionisti!

 

Andra, bafta la noul job.

 

Pupa Crisa

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Aditzu, LA MULTI ANI!!!! Sa fii fericita alaturi de familie!!!

Ce suma frumusica de aniosori... Esti de-a mea...

 

Marox, si eu zic ca nu-i bine sa-l fortezi pe Alex. Cred ca reactioneaza asa din cauza aparitiei Juliei. La mine a fost o perioada nasoala cu somnul dupa ce am fost plecata in Canada in toamna. Dupa vreo doua luni si-a revenit.. Rabdare...

 

Pupa Crisa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magdone: Multumesc pentru urare. Eu sint mai bine, Alin si Cristi sint mucosi, dar bine ca acum Cristi nu mai are febra si maninca cit de cit. Alin cu toate ca a fost bolnav el nu a renuntat deloc al mincare.

In privinta activitatilor ce le facem noi in casa: dam cu aspiratorul toti trei. Sa-l vedeti pe Cristi ce se agita pe linga mine si vrea sa faca si el.

Ne jucam cu jucariile, in special cu cuburile cu care construim sosele si turnuri.

Si mai ales ne uitam la televizor pe Atomic. Am observat ca au preferinte musicale: Class, Pavel Stratan, Blondy, body and soul, in general cele cu clipuri interesante si cu muzica ritmata, a si sa nu uitam Chilian cu “termopane”.

Cind sint in bucatarie rascolesc tot ce gasesc, morcovi , mere etc

Dar cu bona ce activitati are?

 

Gio si Madic: Sanatate fetitelor. Noi pina acum ne-am ferit de antibiotice. Cristi a luat sirop de tuse si antitermice, iar Alin nu vrea sa ia nimic, dar el nu a facut febra.

 

 

Aditzu: LA MULTI ANI!

Emotionant momentul reintilnirii cu Irina, mi-au dat lacrimile.

Daca Irinuca nu vrea asa faca baie, Cristi ar face toata ziua. Saptamina trecuta am tot incalzit apa si i-am spalat in lighean dupa fiecare kk, iar acum Cristi ar vrea numai in lighean. Ii place mult la baie. Mai nou ii spal impreuna, ca nu pot sa-l las pe Alin singur in camera sau invers ( ii spal in cursul zile deoarece seara nu mai am energie). Si se distreaza foarte bine cind sint amindoi in vanita.

 

Marox: Eu nu-l oblig pe Cristi sa se culce la ora fixa. El se culca cind nu mai poate de oboist ce este si se culca singur, in general, chiar daca ne apuca 12 noaptea. Alin are un program mai strict, dar nu i l-am impus eu , asa a vrut el. Nu stiu ce sfat sa-ti dau, dar poate daca i-ati citi o poveste sau v-ati uita intr-o carte, oare ajuta? Oricum ar trebui sa aiba o activitate in ritm lent care sa nu-l agite, inainte de somn.

In nici un caz nu-l inchideti in camera, nu cred ca e bine pentru psihicul lui.

 

 

Romana, Cristian (22.06.2003) , Alin (25.06.2004) si burtica de 25 saptamini

 

 

 

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

 

si mail pentru poze

bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

 

******************************************

 

Nulla dies sine linea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

se pare ca de azi am si computer, inca nu e pe numele meu, dar e pe biroul meu, in timp se rezolva toate...

 

Vin la intilnire, dar sa stiti ca la Cafeneaua Actorilor si in Juke Box sint concerte in seara asta, nu stiu cind incep, dar sint...

Am vazut ca e seara de karaoke in Ugly Club, pe Calea Victoriei, incepe de la 20:00, 50,0000 intrarea... Dar unde ne intilnim sa mincam? Ce ziceti de Tratoria Edgar, pe str. Vasile Lascar 24? Mincare buna si locul e fain, nu stiu daca au unde sa bage 10 mame dezlantuite...dar putem incerca. Localul e de la Rosetti pe linga McMonis se intra pe strada cea mai din dreapta (Lascar Catargiu) si pina la prima intersectie pe dreapta e circiuma, vis-a-vis de curtea unui liceu, can't miss it!

 

Marox- ptr. dormit poti sa incerci sa-l imprietenesti cu o jucarie, gen ursulet/ catel/ miel, cu care sa-l culci seara si sa le citesti la amindoi o poveste, si daca incearca sa se scoale sau vorbeste ii atragi atentia ca ursuletul doarme, "ssst!, sa nu-l trezim" - la noi functioneaza dupa-masa, cind il culc in patul nostru si-i citesc lui si ursuletului, imediat il sensibilizez cu ursuletul care face nani, poate reusesti si tu. Noi ursuletul asta i l-am dat de curind, maxim 2 luni, si ii place teribil si se preocupa de el, ba mai mult, avem 2 ursuleti acum, ca avea si unul identic dar micut, pe care nu-l baga in seama, dar de cind a aparut ursuletul mare a intrat si cel mic in gratii, asa ca acum ii cara pe amindoi dupa el la culcare. Bafta!

 

Gio - deci uitam de cresa, cel putin deocamdata. Abia incepuse sa-mi incolteasca si mie ideea de-a-l da pe Luca la gradi mai devreme, cred ca mai bine o las balta. Multa sanatate cretolinei de Taisia, sa-i spui ca ne-a lipsit asa o domnisoara bine de la intilnire, o asteptam musai data viitoare.

 

Romana - daca ai dvd si vrei, iti pot inregistra niste dvd-uri ptr copii sa le pui baietilor, ca sigur le-ar placea.

 

Aditzu - la multi ani, sa fii fericita, iubita si mindra de Irinuca cea scumpa!

 

Sa zic si eu 2 vorbe despre Luca, care e un simpatic si-un obraznic, a inceput sa minta si se amuza copios cind il prind si-i spun "ma, tu minti!", imi intoarce un "daaaa!" entuziast de-mi vine sa-l maninc, si completeaza cu "creasca nasul ca Pinochio"...deci stie, dar nu-i pasa de aspectele astea estitice minore [:D]

Ieri a fost amica lui Ioana pe la noi si la un moment dat disparusera din sufragerie impreuna si era fr. liniste; cind ne-am dus dupa ei i-am descoperit fr. incintati la noi in camera, scoteau de zor lenjeria ... de pat dintr-un sertar, iar cind l-am mustruluit pe Luca cu "ce-ai facut aici? de ce-ai scos astea din sertar?" mi-a zis convind "Ayana" (traducere = Ioana), de parca nu el era cu mina pe sertar...

 

Acum incerc sa scap si de canuta cu cioc, desi probabil seara tot cu ea ne distram un an de-acum inainte, dar dimineata i-am dat o data, iar acum imi cere el sa-i fac lapticul in paharul cu pai, si cu "cafea de la iepuras" = i-am luat Nesquick si e o promotie la care mi-au dat o cutie metalica in care tin cacaoa, cu ierurasul pe ea bineinteles, iar el cacao nu poate zice, dar cafeaua o stie bine de la bunica. Iar paharul e din acela inalt cu Pooh, cu pai si capac, e securizat cit de cit sa nu curga continutul, se gasesc la Cora, Carrefour, farmacii. Si din ciclul shopping mai am o recomandare: am gasit la Gima (si am vazut apoi si-n Metro) slapi ptr copiii nostri, cu bara intre degete, la 86,000, i-am luat 2 marimi preventiv.

 

scuze c-am scris atit, dar sint "nevorbita" cu voi de 10 zile si intram in sevraj daca mai dura[:D]

 

pup u,

Andra

 

Luca Pituid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne hotaram clar unde mergem. Daca la cafenea e concert e galagie mare si nu ne mai auzim deloc, plus ca e si aglomeratie si nu avem loc.

Cred ca localul Andrei e bun si e si intr-un loc unde ajungem sigur.

Ramane acolo? La 18:30?

 

Magda si Alex(1 anisor si 10 luni)

 

http://community.webshots.com/user/edyalex

http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI cu intarziere pt SELINA si VANESSA!Sa cresteti mari si sa sa bucurati parintii.

 

LA MULTI ANI Aditz-ule,tot ce-ti doresti si cat mai mult timp cu Irinuca ca tare mult ne-a impresionat reintalnirea voastra.Saluta fetele din Seba,mai ales pe Luca pe care l-a indragit cel mai mult(ca avea bicicleta).

 

Romana,multa sanatate si putere iti doresc si.....o printesa mica si scumpa.

 

Gio,sanatate multa Taisiei!Ai mare grija de ea!

 

Andra,as vrea si eu dvd-urile pe care i le-ai recomandat Romanei daca se poate.

 

Noi suntem binisor,nu s-a reglat inca cu scaunele ei nedigerate,are zile mai bune si mai putin bune.A primit de o sapt in avans de ziua ei o bicicleta de la bunica ,la inceput statea cocotzata pe ea si dadea in spate ca merge in gol dar acum a inceput sa pedaleze,daca e loc drept prinde viteza si nu-mi vine sa cred ce mare fata am.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...