Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005(20)


Recommended Posts

ei fetelor, nici nu stiu daca ne mai tineti minte, dar mai venim si noi din cind in cind la apel. [purple]La Multi Ani la toti copii!!!id="purple">oare ce v-au luat mamele voastre de ziua copilului? eu una abia ce-am relizat ieri in ce zi suntem, trebuie sa-mi termin teza pina la sfirsitul lunii si nu-mi mai vad capul de treaba. poate ca dupa vom scrie mai des.

 

altfel, Hana avea 6.500 si 66 cm la ultima vizita, dar nu arata grasa deloc. va fi fata mea inalta si subtire ([:D]ca mama ei). in schimb, ne iese un dintzisor jos si am cam plins. ieri am fost intr-un final la madam pediatru si ne-a dat o crema pentru gingii. e cam devreme, dar nu e nimic anormal. nu maninca decit sin si de vreo doua-trei saptamini doarme cam 9-10 ore pe noapte de la 9 seara pina pe la 6-7 dimineata, parca sunt si eu un pic mai odihnita.

 

pentru fetele care alapteaza: nu va stresati pentru silueta. alaptatul cere multa energie si cele mai multe mamici slabesc alaptind.fara dieta, eu am dat deja 7 kg, 4 ramasesera din sarcina si inca trei. iar acum sper ca se opreste aici, pentru ca am sa ajung cam schelet si nu-mi place. nici sotului. e adevarat ca nu maninc nimic dulce, pentru ca nu-mi priesc dulciurile. a doua zi ma scol greu, sunt obosita, morocanoasa, mi-e foame-n continuu. mai ales daca maninc si ceva prajitura plina de unt, am si o mutra ziceti ca am baut zece litri de vin cu o noapte inainte. si mie mi-e foarte sete in perioada asta, beau apa in nestire, uneori si patru litri pe zi. sotzul ma suspecteaza de potomanie. [8D]

 

Ericaid="blue">, nu-mi vine sa cred ce povestesti tu. of si cu mamele astea. de soacre nici nu mai vorbesc. mama mea nu e cu mine si noi ne intelegem bine, dar are un stil. cind am nascut a venit citeva saptamini sa ma ajute. ii multumesc din suflet, caci aveam mare nevoie. dar cite nu spunea. in timp ce eu alaptam (si cind trebuia sa fiu linistita) mama: tii copilul cu capul descoperit? o sa faca meningita...si, in fine

 

Oanaid="red">, Doamne ce baiat frumos ai! mi-au dat lacrimile citind cum a fost el increstinat si cit de mult te inteleg. ma plimb pe strada cu ochii plinsi gindindu-ma ca poate bunicii mei n-au sa-mi vada fata niciodata...si mi-e asa de dor de casa si nici nu pot merge acasa acum din motive stupide, administrative care fac ca nu putem calatori doar eu cu ea fara tatal ei, care la rindul lui, din motive tot la fel de stupide, profesionale, nu poate acum, si tot asa.

 

Shoboid="blue">, ce mai face Codrin? s-a rezolvat problema?

 

si daca va intereseza, am si eu niste poze cu nazdravana Hana. adresa este http://photos.yahoo.com/endromanga

 

va pupam

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Da, Bestutaid="red">, asa ar trebui. Vedem...

 

Maggaid="red">, bine ai revenit. Felicitari pt. primul dinntisor. Esti o fericita ca doarme atat de mult noaptea. Si a mea a venit cateva zile, chiar alea mai nasoale, cand ma chinuiam sa alaptez (aveam si furia laptelui) si ma tot `incuraja`: `te chinui degeaba, nu vezi ca n-ai lapte`. Asta desi ii explicasem ca la cezariene lactatia se instaleaza mai greu.

 

Tomasaid="red">[pup], merci pt. PM. Ti-am raspuns pe PM.

 

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005) POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor gata am facut si eu albume ca e mai usor sa pun poze , sper sa va placa , sunt si f. noi unele . Vad ca astazi nu s-a scris mult , eu dupa cum bine stiti am fost la lucru , si in loc sa dorm eu doarme sotul si Mandy [:D] .

Magga am vazut-o pe Hana , daca iti spun ca eu asa mi-o imaginam pe Mandy inainte sa se nasca nu ma crezi , ma uitam si imi spuneam unde am vazut eu asa un bb. dupa un timp nu ma mai uitam la poze ci imi luam ceva de baut mi-am dat seama ca de fapt a fost doar un gand de al meu , ciudat . Sa iti traiasca minunatia , nu o voi uita usor !

Crinuta ma bucur mult pt. tine ca Rayen sta in fundulet , bine ca are pe ce sta ca Mandy are un fundulet atat de mic ca nu poate sta pe el [:D] . Poza o dovedeste !

 

 

 

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/alina121alina/my_photos

 

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 24 saptamani[copil]

 

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/

[fetita][floare3][flo][floare3]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maggaid="red">, Codrin papa mai bine; multumim. acum am invatzat o pozitzie noua de alaptat (cica a tigancilor [:D]) de la Ani Culcer (am fost la ea miercuri si mi-a zis ca am prea mult lapte, exact ce mi-ai zis si tu) si merge mai bine. intre timp il mai pun totusi si clasic la sin si vad ca nu mai face asa urit. insa NU MA MAI MULT!!! asa mi-a zis Culcer, ca daca renunt la muls o sa-mi mai scada lactatia. si asta mic poate asa se adapteaza si el la un supt mai pe masura jetului si si jetul se mai micsoreaza si uite asa speram sa o scoatem la capat [:D] pina la 6 luni.

am vazut-o si eu pe Hana - e o scuuuuuuumpa! [olala] - sa va traiasca! frumushica foc; iar tu esti asa de suplaaaaa, felicitari!

 

 

 

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, cred c-au luat-o rau razna hormonii lactatziei prin mintzile mele. am citit ce mi-ati scris si mi-au dat lacrimile. multzumim tare mult de aprecieri.

 

Ericaid="red">eu cred ca sunt surori mamele noastre. cit a stat mama la mine nu a trecut zi de la dumnezeu fara sa nu-mi explice ca sigur nu am lapte suficient(d-aia plinge copilul!!!) si ca s-o trimit sa-mi cumpere niste lapte praf, pentru orice eventualitate. eu am lasat-o sa le spuna pe ale ei si am facut tot cum am crezut eu. [hippi]

 

Alina Mariaid="red">vai ce frumoase sunteti doua frumoase amindoua!!! si ce serioasa pare Mandy cind o tii de mijloc; imi vine sa o maninc. o sa fie frumoasa ca tine, cred ca ti s-a spus deja, seamana cu amindoi, dar pe masura ce creste capata expresia ta.

 

Laviniaid="red">,ai un mp.[;)]

 

Shoboid="red">, cum e aia pozitia tigancilor? [jamaica][jamaica] excelent daca maninca bine. a mea a trecut la alta faza. ia sanul drept suzeta...maninca in nestire si n-ar mai da drumul sanului pentru nimic in lume.

in ceea ce priveste supletea, banuiesc ca te referi la prima poza din primul album. aceea este mama mea [afro]la venerabila virsta de 49 de ani.[8D] eu sunt aceea cu parul lung.

 

gata, va pupam, ma duc si eu sa ma culc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...