Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005(20)


Recommended Posts

Astazi am sarbatorit ziua copiilor am fost la Kidex si la spectacolul organizat de MiniMax.Rebeca a fost super incantata De abia am reusit sa o convingem ca trebuie sa mai mergem si acasa lui iustin i-am facut cateva poze in rest nu prea avea el cum sa realizeze ce se intampla desi a stat mai tot timpul treaz.Am pus si

pozici sper sa va placa.

 

 

Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005)

POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

maggaid="red">, pozitia tigancilor e alaptatul pe verticala, teoretic poti sa-l tii cu o mina doar, trecindu-i-o pe linga git si prinzindu-l de popou (intre picioare). dar pt a fi mai comod noi stam jos, nu ca tigancile [:D]. si asa sprijinim mina asta pe o perna maaaaaare si cu cealalta il sustinem de subbrat. e greu de explicat. poate fac o poza si atunci intelegi. el tot timpul sta cumva calare pe genunchiul meu, fatza in fatza cu sinul, cu gura la sfirc. cam asta e... [:D] ideea e ca nu ii mai vine jetul de sus in jos ci invers si ii vine deci cu debit mai mic si poate inghiti. dar ti-am zis ca intre timp ffindca nu m-am mai muls deloc, se pare ca a mai scazut debitul sinului si il mai pun si normal si pare ca suge mai bine, dar nu mai mult de 5 min. se satura in 5 min acum se pare, maxim 8. oricum mie mi se pare grea pozitia asta noua, tb sa prinzi antrenament sa nu iti scape bebe si sa nu se enerveze. Incvearca daca ai inteles ceva [:D] si zi-mi cum ti se pare.

 

Gabiid="red">, si eu as fi vrut sa vin la Kidex2005, ce a fost acolo??? de ce nu s-a mediatizat chestia asta ca ma duceam si eu cu el in cursul sapt. cind era mult mai liber si aveam timp. e tot un fel de tirg al bebeilor??? ce era pe acolo? ceva misto la preturi bune? hainutze cumva?

 

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ohohoho, deci aceea era mama ta??? sa-ti traiasca ca bine mai arata! 49?? ? pai inseamna ca e pe aproape de mama mea care are 48, deh, m-a facut la 18 ani [hot][alcool]...

dae semeni cu ea, ca si eu cu mama mea. uite mai jos linkul unde o poti vedea si pe a mea, e Buni Mia acolo intr-o poza.

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dradetchi/album?.dir=/bf2b&urlhint=actn,ren%3as,1%3af,0

 

pupici

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinta,id="red"> da am aplicat online.In oct-noiembrie einterviul pt. viza si cel mult in 6luni trebuie sa pleci de la acordarea vizei.

 

Sunt cobza de racita, ma dor toate oasele si muschii si mi-e frica ca o sa-i dau si Alexandrei ....[bang]

 

Sunt foarte speriata caci fata mea de o saptamana incoace cand o culc seara dupa ce atipeste areo repriza de plans in somn fara sa se trezeasca, Apoi adoarme bustean. Dar asta se repeta in fiecare seara.[qid="blue">]

 

In schimb sunt fericita ca nu-i tace gura toata ziua. Azi chiar i-am zis : "mai taci fata ca ma doare capul...." vorbeste incontinuu!!!!!![pup]

 

Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005)

http://community.webshots.com/user/corneliaa100

http://www.alex.dan-cornelia.com/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am reusit sa intru si eu putin ca sa va dau o veste mare. Avem primul dintisor!!!!!!!!!!!!!!!!! Uraaaaaa! Este in stanga jos si astazi a spart gingia, sau, ma rog, azi era sa ma tai in el [:D] cand il dadeam cu Calgel pe gingie.

 

Shoboid="red">, eu ti-am zis sa nu te mai mulgi. Si oricum mergi pe mana Anei Culcer. In privinta alaptatului e o meseriasa. Eu numai sfaturi excelente am primit de la ea. Pozitia cu pricina e grea dar merita incercata.

Crinutaid="red">, chiar ca Rayan sta in fund. Felicitari!

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iricutz/album?.dir=/836f

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut orez cu migdale, stafide, arahide( asta am adaugat eu) si cartofi, toate in aluat de placinta. Arata ca un tort. E o minunatie.

 

Tomasaid="red">, felicitari pentru primul dintisor.

Referitor la Rayan, da, sta, insa nu perfect. Se mai clatina, nu are inca echilibru perfect in pozitia sezand, va mai dura o perioada.

Oricum, il las in ritmul lui.

 

Laviniaid="red">, ce faci?

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tomasaid="red">, bine ai revenit si lui Tudor bun venit in clubul celor cu dintisori!

 

Fetelor, cind le va creste parul bebeilor? Ca Deea mai are foarte putin din parul cu care s-a nascut si nu vad semne ca i-ar creste cel nou...

 

Leta [titanic] si un bebe

POZE NOI

 

Want my life back...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi ati inceput sa dati bebeilor brinzica facuta din lapte fiert in care adaugati calciu lactic? Cum procedati?

 

Eu am incercat sa ii dau iaurt, dar nu prea il accepta. Am incercat trei zile, dar am decis sa abandonez (stiu ca e bine ca in cazul in care refuza un aliment sa nu insistam ci sa i-l dam din nou dupa o pauza de 2 saptamini). Intre timp as vrea sa ii dau brinzica de care va spuneam.

 

Leta [titanic] si un bebe

POZE NOI

 

Want my life back...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok Ladies...

Cum va spuneam, Irina mananca biscuiti. Problema e ca mai am doar 8 biscuiti si imi trebe altii. P-aici se gasesc biscuiti HERO doar pt bebelusi peste 6 luni. Am gasit pe net Farley's Rusk - adica aia pe care ii mananca ea, si varianta fara gluten. Costa cam 150.000 de lei cutia cu 9 biscuiti.

Mai e vreun bebe interesat de biscuitii astia? ca shipping-ul costa 30 de lire si daca iau doar eu 8 cutii de biscuiti nu merita 30 de lire aruncate pe geam. Ma gandeam ca daca ne adunam mai multe poate merita efortul.

Ca sa vedeti despre ce e vorba:

mergeti la britsuperstore.com si dati search pe Farley rusks

 

Anda, mama Irinei

fotografiile Irinei

Primele o mie si una de nopti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...