Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005(20)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata ,

Magga eu eram cu varza calita , eu o fierb in apa care de abia o acopera si pun capac , cand e fierta arunc zeama pun bulion si condimente si dupa acea o pun la cuptor sa se zvante .

Mandy papa de 5 ori pe zi cate 180ml. insa mai mereu ramane si inauntru vreo 30 ml.

Cat despre parul bb. lui Mandy i s-a inlocuit mai tot cel de la ceafa a cam ramas acelasi iar unde se rosese la spate i-a crescut altul insa este mai scurt .

S-a nascut putin saten roscata iar parul nou e blond blond , de ma topeste .

Si Mandy e lunga si subtire , la 4 luni jumate 5700 si 63 cm . Asta ii e felul nu am cei face . Nepotul nostru este un grasan de iti vine sa-l mamanci cand il iau in brate mi se rup mainile iar cand o iau pe Mandy mi se pare un fulg.

 

 

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/alina121alina/my_photos

 

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 4luni si jumatate[copil]

 

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/

[fetita][floare3][flo][floare3]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meggid="red">, eu iau Humana 2 ori de la Carrefour sau Cora, ori de la bebelusul tau.

Cel mai ieftin la Carrefour sau Cora costa cam 476000 lei. E enorm, stiu, dar ce sa facem.

Nu stiu inca pana cand ii voi da Humana, dar banuiesc ca pana la 7-8 luni maximum.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, si eu luam Milumil 1 tot cu atat - 475.000 la farmacie. Abia de o luna -doua am descoperit ca in carrefour e 390.000 si am luat de acolo. Acum si eu iau 2, dar mie medicii mi-au spus ca Milumil e f.f. bun, de-asta te-am intrebat.... Nu a zis unul macar ca e mai bun Humana. Au spus ca e f. gras si mai constipa pana ii bag diversificare (ca dupa, nu mai e cazul).

 

[pup]

 

http://community.webshots.com/user/megg2005

 

 

Megg si bb Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici.

Alina Maria, Mandy este taaare, taaare draguta si, cel putin in poze nu pare a fii un copil slab.

Asaaa, acum sa trecem la extrema cealalta: Leta, eu cred ca nu este cazul sa iti faci probleme in legatura cu greutatea bulinei. Cel putin nu deocamdata, ci dupa 1,5-2 ani. Cristi la fix 4 luni avea 8.500gr si 67cm dar te rog sa ma crezi ca nu imi fac probleme si, oricum, cand ma uit la el nu vad un copil exagerat de gras. Eu zic sa stai linistita.

 

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meggid="red">, din ce stiu eu, Milumil umfla.

Rayan nu s-a constipat de la Humana, dimpotriva a tolerat laptele f bine, insa, sunt bebelusi care nu tolereaza un anumit tip de lapte, nu stiu de ce, dar am citit despre asta la "Parintii intreaba....".

Deci, intr-o prima faza trebuie incercat. Eu am vazut ca Rayan tolereaza foarte bina Humana si de aceea am continuat, insa nu stiu cat voi mai putea.

Ca a doua optiune as avea Nan. Stiu ca e de asemenea bun, insa noi nu l-am incercat.

Oricum, si Milumil este foarte bun. Lui Rayan chiar i-au dat Milumil in maternitate.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ladies,

iaca m-am eliberat putin ca sa ma plang ...

vineri cand am ajuns la constanta, iulia mea dormea dusa. era asa frumoasa, parca mai mare (si a trecut totusi doar o saptamana), mal lungana, mai alba la fata... nu stiu, schimbata. in bine. am pupacit-o de nu mai puteam. si taica-su statea pe canapea langa ea si se uita ca prostu' (tati, nu te supara pe mine, insa asta era expresia ta) la comoara lui. in sfarsit, s-a trezit. dupa cum spunea si megg id="red"> nu ne-a recunoscut in nici un fel. nu a schitat nici un zambet, nimic. eu"mami in sus, mami in jos" insa ea nimic [q] [q] [q]. destul de deprimant momentul. insa nu a plans, semn ca om rau nu ii paream. ne-am jucat, ne-am bibilit, i-am dat sa pape (cu frica, parca. mi-era teama ca mi-am pierdut indemanarea). a doua zi eram din nou cele mai bune prietene (sau ma rog, aproape. ca mama measi ingrid, sor-mea, i-au devenit mai nou closest friends. cand le vede, e numai un zambet toata si intinde bratele catre ele).

duminica dimineata am fost si la plaja cu ea. era cald si frumos afara si nu am vrut sa pierdem ocazia. oricum am tinut-o ascunsa de soare, ca mi-a fost frica. dar a obosit-o in asemenea hal marea, ca a dormit dupa ce am ajuns acasa neintoarsa, la o ora in care ea era de obicei cea mai activa.

si la plecare, duminica, am plans de m-am uscat. si mi-a zis mama ca si iulia a simtit ca am plecat, ca se uita catre usa si prin casa dupa noi [q] [q] [q] [q].

insa ii e bine. a luat in greutate dublu decat de obicei (260 de grame). e bine, din punctul asta de vedere stau impacata. mai greu cu inimioara mea...

dar mai e putin si vine vineri...

 

dulcea-mea,amara-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alina, id="red"> e dulcica foc blondina de mandy. in unele poze am impresia ca seamana foarte foarte tare cu tine, in altele, cand o vad langa tati ei, am impresia ca si cu el seamana mult. e o combinatie foarte reusita intre voi doi. si nici slabuta nu pare. zau.

crinuta id="red">, humana nu e cel mai scump laptic. eu pe o cutie de 400 de grame de nan ha dau 252.000. ar insemna 900 de grame 567.000. [q] insa doar asta imi accepta.

nu incercati sa ii schimbati laptele doar pentru ca unul e mai scump sau mai ieftin sau cine stie ce alt motiv. laptele se schimba in momentul in care nu ia copilul in greutate sau nu ii place (nu il bea). laptele cel mai bun e cel care ii prieste copilului id="red">

 

dulcea-mea,amara-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...