Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005(20)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Vaaai, Crinutaid="red">, chiar ca e irezistibil Rayan! E tare frumos si scump! Sa-ti traiasca si sa va bucurati de el. Ma bucur mult ca l-am vazut. Eram tare curioasa, mai ales ca auzisem povesti despre el de pe la cuscra mea [:D].

Va pupam!

 

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iricutz/album?.dir=/836f

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca toate suntem tare norocoase, sau or fi lunile astea ian-feb. speciale ca pe aici numai copii frumosi si expresivi am vazut. Si nici macar nu sunt subiectiva [:D][:D][:D]. Daca mai fac unul il programez in aceeasi perioada...[:D].

E o gluma, ca asa cum Tudor a venit cand a vrut, sigur la fel se va intampla si cu surioara lui. Si nici nu as vrea sa fie altfel.

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iricutz/album?.dir=/836f

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by tomasa

Vaaai, Crinutaid="red">, chiar ca e irezistibil Rayan! E tare frumos si scump! Sa-ti traiasca si sa va bucurati de el. Ma bucur mult ca l-am vazut. Eram tare curioasa, mai ales ca auzisem povesti despre el de pe la cuscra mea [:D].Va pupam!Tomasa, fericita mamica a lui Tudorhttp://pg.photos.yahoo.com/ph/iricutz/album?.dir=/836f


id="quote">id="quote">Merci Tomasaid="red">. Cine e cuscra ta, Simonaid="red">? Poate ne si vedem, ce zici?Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Patriciaid="red">, cum ii mai este Rebeccai? sper ca i-a trecut febra. un pupic dulce [pup]

Ericaid="red">, ce mai patanie cu baiatul tau mai [q] - nu pot sa ma gindesc cum a mai zis cineva aici ca ne asteapta multe de acum incolo cu ei, mai ales noi cu baietei, si nu numai... ca sint tare neastimparatzi, ce sa le faci?!... nici eu nu suport singe, mi-e frica sa nu mai pierd rau in momentul resp. si sa nu stiu ce sa fac, Doamne fereste!

 

in alta ordine de idei noi ne chinuim sa invatzam bine de tot noua pozitie de alaptat, merge dar mai greu... de 2 seri am mincat cremsnit facut in casa si nu-mi dau seama daca de la el (sa zicem ca parca nu mi-a picat asa bine la stomac) Codrin a avut in aceste 2 nopti un somn ff agitat, ciudat rau... stit cum facea: statea asa in pat si odata ridica picioarele la ~ 90gr si le trintea pe pat rapid cu zgomot, si iar si iar... si la un moment dat l-am lasat asa... si nus daca pina dim la 5:30 a facut aha???, moment cind a si gingurit ceva si m-am dus la el sa-i dau tzitzi... dar va zic, l-am gasit a 2-a noapte cu capul la picioare si invers si asta la celalat cap al patului, va datzi seamaa cit s-a putut zbate prin pat de ajungea in felul acela??? eu sincer nu stiu daca asha e normal sa faca acum la virsta asta sau e doar o agitatie nocturna nasoala, cauzata de cremsnitul meu... dim iar am mincat dar cred ca nu mai maninc... ufffffffff si era asha de buuuuuuuuun [q]

s-a mai intimplat cuiva asha?

ce va invidiez mai fetelor ca voi putetZi tine dieta ca nu alaptatzi dar asta, termin eu la 1 an [:D] si atunci sper sa ma tin de ea.

 

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor!

 

La multi ani, bebeilor!id="red">

 

La multi ani Oana!id="red">

 

Bine ai revenit Tomasa! Ai un baiatel mare si dulce.

 

Patriciaid="blue">, of ce rau imi pare ca Rebeca are temperatura. Sper ca o sa fie mai bine acuma ca i-ai dat supozitoare.

 

Ericaid="blue">, n-am cuvinte sa-ti zic. Dar ai avut mare noroc ca sa intamplat asta in apropiere de spital. Pupici de la Robert la buba [:)].

 

Shinutzaid="blue">, esti o mamica tare. Suntem alaturi de tine. Sa o pupi pe Iulia de la noi.

 

Alina Mariaid="blue">, ma bucur ca iti merge bine cu dieta. Ar vrea si eu, dar cu alaptatul... Pupici si pentru Mandy.

 

Va pupam,

 

io, tati si Robert(22.01.2005)

http://numar.trei.ro

In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.

id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offfffff,am pierdut mesajul!

Scrisesem pdestul asa ca acum punem varianta prescurata!

 

IAr suntem pe fuga,cu ceva in cuptor si fierul in priza pentruca ieri am pierdut ziua alergand cu cantarul de c opii si mixerul la reparat!Imi pare rau ca am circulat in soare pentru ca sunt ceva zvonuri cu scurgeri radioactive!

 

Acum am vazut!!!

Scriindu-va am lasat Focutza in pat si acum doarme pe burta! S-a intors singur!Sa vedem cand se trezeste dc mai revine fara plansete!

 

Oanaid="red">

La multi ani! Sa ia parte de liniste sufleteasca si sanatate!Restul vin de la sine!

 

Tomasa,id="red">

Bine ai revenit! Acum are si Tudor al meu un tiz![:D]

 

Shinutza!!id="red">

E VINEEEEEEEEEERRRI!!Ce partida de pupaceli ![bis][bis][bis]

 

Erica,id="red">

Tre sa multumesti cerulu ca nu stati impreuna ..dar stiu ca e trist cnd nu iti simti aproape pe ai tai! Spun asta din experienta sotului meu, care paradoxal se sfatuieste si are super incredere in socrosenia lui![:D][:D][:D]

 

 

 

Si acum transmit o pilda pe care am primit-o pe mail!

 

HIRTIA AURIE DE IMPACHETATid="red">id="size3">

Povestea spune ca in urma cu un numar de ani un om si-a pedepsit fetita in virsta de 5 ani pt. ca a risipit o hirtie aurie de impachetat foartescumpa.

 

Omul statea rau cu banii si deveni si mai suparat cind a vazut ca

fetita afolosit hirtia respectiva ca sa decoreze o cutie si sa o puna sub bradul deCraciun. Cu toate acestea, fetita a adus tatalui ei cadoul in dimineataurmatoare spunind: "Acesta este pentru tine, taticule".

 

Tatal a fost rusinat de reactia lui furioasa de cu o zi in urma, dar

supararea lui se arata din nou cind a vazut ca, de fapt, cutia era

goala.El i-a spus pe un ton raspicat: "Nu stiai, domnisoara, ca atunci cind daiun cadou cuiva, trebuie sa pui ceva in el?"

 

Fetita s-a uitat in sus spre tatal sau, cu lacrimi in ochi, si a zis: "Taticule, cutia nu este goala. Am suflat in ea atitea saruturi pina cind s-a umplut." Tatal a ramas perplex. S-a pus in genunchi si si-a imbratisatfetita si a rugat-o sa-l ierte pentru supararea lui fara rost.

 

La scurt timp dupa aceasta, micuta fetita a murit intr-un accident si

se spune ca tatal ei a tinut acea cutie aurie alaturi de patul sau tot restul vietii sale. Si de cite ori a fost descurajat sau a avut de trecut pestesituatii dificile, deschidea cutia si lua un sarut imaginar si isi amintea de dragostea care a pus-o fetita acolo. Intr-un adevarat sens, fiecaredintre noi, ca si oameni, primim o cutie aurie cu dragoste neconditionatasi saruturi de la copiii nostri, de la familie, de la prieteni. Nu putem avea altceva mai pretios decit asta.

 

Acum sint doua optiuni:

1. Trimite mai departe acest mesaj;

2. Sterge-l sipretinde ca nu ti-a mers la suflet.

 

Dupa cum vezi, am ales optiunea nr 1. Prietenii sint ca ingerii care te ridica pe picioarele tale atunci cind ai probleme sa-ti aduci aminte tu insuti sa zbori.

 

 

 

 

 

http://community.webshots.com/user/bestuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina Maria,id="red"> am ramas tot la 70kg, insa ieri am descoperit cu multa bucurie ca ma incap unele haine care nu ma incapeau acum 2 saptamini, cind aveam tot 70kg... Care-i explicatia, nu stiu...

Aaa, in schimb am inceput sedintele de masaj, si ma simt chiar bine!

Tomasa,id="red"> bine ai revenit!

Witchie,id="red"> asa e si la mine, nu sint libera decit de pe la 22.30-23.00 si atunci mi se inchid ochii de somn.

 

Alina si Clara Ioana (6.01.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce povestioara frumoasa si `graitoare`, pt cinne are urechi sa auda...

M-ai facut sa plang, caci mi-am amintit cat de multi oameni care pun pret pe hartia poleita cunosc, nu numai parintii mei, ci si unii care se pretind prieteni...

Bestuta, [flo][pup].

 

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005) POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetelor pt. ca nu m-ati uitat! mai ales ca m-am gandit mult la voi si la bebelusii pe care ii stiam din burtica (pe unii dintre ei, dar ii voi cunoaste repede si pe restul). [flo][flo][flo] pt. toate.

 

Crinutaid="red">, da cuscra mea e Simona, cum ai banuit [:D]. Si eu vreau mult sa ne intalnim.

Shoboid="red">, eu nu cred ca e de la cremsnit. Tudor este hiperactiv si asa se agita si el tot timpul, chiar si noaptea, uneori mai mult decat alteori (in functie de cat de plina a fost ziua respectiva). In mod ciudat el nu doarme mai bine in noptile care urmeaza unei zile agitate. Poate si cu Codrin se intampla la fel si a avut cateva zile mai pline care l-au stimulat sau poate pur si simplu s-a marit. Si eu alaptez exclusiv iar mie Culcer mi-a spus ca pot manca orice. Si chiar asa fac, din pacate pt. silueta mea...[:D] Chiar, fetelor care alaptati exclusiv si voua va este foame si sete tot timpul? Ca eu parca numai la mancare ma gandesc.

Trista povestea ta Bestutzaid="red">. In perioada asta ma intristez imediat si din orice. Am devenit cam sensibiloasa. Pupici pt. Tudor al tau de la Tudor al meu. Am vazut totusi ca el are doua nume.

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iricutz/album?.dir=/836f

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...