Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La ce varsta te-ai maritat?


Recommended Posts

Ramonika nu am avut timp sa citesc ce ti-au scris fetele/ Eu m-am maritat la 22 ani (in facultate) pt. ca eram gravida. M-am maritat MULT prea devreme. Daca ar fi sa ma intorc in timp cred ca m-as marita pe la 36-37 ani. Intre 20-30 ani trebuie sa te distrezi caci destul o sa ai timp de cratita dupa. Mie nu mi-a spus nimeni ce va urma... si ca tot greul familiei o sa pice pe umerii mei si mi-am petrecut cei mai buni ani ai vietii linga un om cu care nu ma potriveam. Pe la 36-37 ani o femeie e implinita profesional si se presupune ca are o sit. materiala care sa ii/le permita ambilor soti venirea pe lume a unui bebe. Deci de ce te-ai marita mai devreme?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by adrienne12

Ramonika nu am avut timp sa citesc ce ti-au scris fetele/ Eu m-am maritat la 22 ani (in facultate) pt. ca eram gravida. M-am maritat MULT prea devreme. Daca ar fi sa ma intorc in timp cred ca m-as marita pe la 36-37 ani. Intre 20-30 ani trebuie sa te distrezi caci destul o sa ai timp de cratita dupa. Mie nu mi-a spus nimeni ce va urma... si ca tot greul familiei o sa pice pe umerii mei si mi-am petrecut cei mai buni ani ai vietii linga un om cu care nu ma potriveam. Pe la 36-37 ani o femeie e implinita profesional si se presupune ca are o sit. materiala care sa ii/le permita ambilor soti venirea pe lume a unui bebe. Deci de ce te-ai marita mai devreme?


id="quote">id="quote">nu e cam tarziu pe la 36-37? nu de alta, dar unii gandesc ca ceva e in neregula cu tine daca ai stat pana la acea varsta. si casatoria nu inseamna neaparat ca tre sa stai la cratita. [bang] eu zic asa: cui i-e foame, sa-si faca [:D]
Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]Cei trei muschetari [colegi] Bebelusii [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am maritat la 19 ani.Sotul meu avea atunci 28 si ma zapacit de cap rau de tot.[alcool]

Acum avem un bb dulce foc de 3 ani si 2 luni si suntem tare fericiti impreuna (normal ca mai sunt mici neantelegeri dar in ce familie nu sunt...?)

Eu cred ca varsta ideala de casatorie este varsta la care te consideri destul de matura pt a-ti asuma mai multe responsabilitati.Parerea mea...[:D]

 

Roxi si bb Rares 9. april.2002

http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela

www.rastero.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mih

Eu aveam 22 si sotul 26. La 26 de ani am avut copilul. Sper ca la 30 de ani sa-l am si pe al doilea. [:D]Mih si nazdravanul Mateihttp://community.webshots.com/user/bogux1973bhttp://community.webshots.com/user/mateiutz


id="quote">id="quote">Al 2-lea sotz???Hihihi...Ce planuri mari!!![:D][bis]". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated. Janism"Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! Noi ne-am casatorit pe 31 iulie '93; eu aveam 21 de ani si el deabia implinise 23. Eram studenti si stateam impreuna de 2 ani. Consider ca a fost perfect pentru ca ne-am acomodat unul cu altul, nu am dus grija banilor (aveam amandoi bursa) iar cand am terminat facultatea si ne-am mutat in apartamentul nostru nu ni s-a mai parut asa de greu. Eu imi propusesem sa nu ies nemaritata din facultate si cred ca am facut bine - am multe colege dragute, scolite care sunt singure - in plus aveam de unde alege. Ozana noastra s-a nascut pe 22 mai 99 asa ca am huzurit destul singurei. Pupici! Gratiela.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"nu e cam tarziu pe la 36-37?"

 

intrucit nu o sa fii chiar "the girl next door" cred ca la 37 o sa gasesti rapid si fara probleme un flacau de 56-57.

am un program in comp care stie sa-ti arate contururile la 37 ani...face calculul la masa musculara/oase si iti prezice celulita, sinii lasati sau nu ...etc etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am casatorit la 21, iar sotul avea22. Important nu e la ce varsta o faci ci cu cine o faci. Te poti distra si simti bine si in doi, nu doar single.

quote:Ramonika nu am avut timp sa citesc ce ti-au scris fetele/ Eu m-am maritat la 22 ani (in facultate) pt. ca eram gravida. M-am maritat MULT prea devreme. Daca ar fi sa ma intorc in timp cred ca m-as marita pe la 36-37 ani.
id="quote">id="quote">

 

Cred ca aici problema a fost motivatia casatoriei, nu varsta. Una e sa te casatoresti ca esti constrans "sa repari greseala" si alta s-o faci ca iti doresti persoana de langa tine cu tot sufletul.

 

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:grati.ela Posted - 13/06/2005 : 15:49:53 Buna tuturor! Noi ne-am casatorit pe 31 iulie '93; eu aveam 21 de ani si el deabia implinise 23. Eram studenti si stateam impreuna de 2 ani. Consider ca a fost perfect pentru ca ne-am acomodat unul cu altul, nu am dus grija banilor (aveam amandoi bursa) iar cand am terminat facultatea si ne-am mutat in apartamentul nostru nu ni s-a mai parut asa de greu. Eu imi propusesem sa nu ies nemaritata din facultate si cred ca am facut bine - am multe colege dragute, scolite care sunt singure - in plus aveam de unde alege. Ozana noastra s-a nascut pe 22 mai 99 asa ca am huzurit destul singurei. Pupici! Gratiela.
id="quote">id="quote">

 

Si noi ne-am casatorit tot in iulie 93 si am avut fetita in mai 99 (la alte date)!!!

Ce facultate ai facut?

 

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Ramonika

Alino, nus ce m-a apucat. de fapt siu eu, da nu poci sa spui, ca-mi stric reputatia pe forum... [alcool]nu pot sa zic ca vreau sa ma marit deocamdata, dar ma gandesc totusi cand o sa simt si eu ca "he is the one" [hot] [V]


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]Cei trei muschetari [colegi] Bebelusii [bibe]
id="quote">id="quote">hmm...EU AM 22...in curand si NU SUNT CaSATORITA...dar..de ani buni si multzi cunosc un tip..care ARE CEVA SPECIAL..PANA ACUM Au existat cateva realtzii in viatza mea dar de fiecare data exista o lista bine intemeiata de lucruri care nu imi conveneau...de data asta NU am nimic de spus..DOAR MA TEm...ma tem ca as putea fi prea fericita.EL tine la mine de muullt ..stiu asta..CIUDAT ESTE ca am grija sa nu stau prea mult pe langa el...NU STIU DE CE..MI E TEAMA...ma simt ciudat..simt ca destinul a urzit ceva si fug..vreau sa ma mai simt libera..un timp.[flo] [pup]Nu uita sa zambeshti macar o data pe zi..sa te bucuri..shi sa speri!danna2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...