Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La ce varsta te-ai maritat?


Recommended Posts

 

Era sa ma marit la 27 de ani cu unul si bine ca n-am facut-o ! 6 luni dupa m-am maritat cu altul. E cu 2 ani mai mare si se vede de departe ca ne potrivim. Avem si 3 copii si 8 ani de casnicie.

 

Cred ca variaza foarte mult presiunea societatii, cum spunea Gratiela sa termini facultatea maritata, era pe vremea mea. Pe vremea bunicii si la tara era inainte de 20 de ani. La aceeasi epoca in oras (cealalta bunica), daca aveai un pic de zestre.

Aici in Franta tinerii se casatoresc numai daca sunt complet pe picioarele lor.

 

Nu prea sunt de acord cu Adrienne, la 36-37 de ani e prea tirziu ca sa te mai gindesti la 4-5 copii ! Unde sunt de acord : Ramoniko, tre' sa te distrezi la maxim inainte de bébé, caci dupa nu mai are acelasi farmec.

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by voljena

prima oara la 25 / el 27a doua - la 29 / el 31 a treia - la 33 / el 52a patra - la 35 / el 33 concluziile sa le traga psihologul de serviciu [:D]


id="quote">id="quote">[:-)))]Desi sint de serviciu, nu sint psiholog, dar am sa trag o concluzie: dat fiind ca nu exista o "a cincea" oara, io zic ca cel mai bine e ca sotul sa fie un piculetz mai mic. E si mai "vioi", si mai ascultator. [:-)))]Intru sustinerea teoriei mele:prima mea nunta - la 24 / el 27a doua (aia reusita) - la 29 / el 27 MonicaAspiranta in stand-by
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola!

RamoniKa eu aveam 25 el 27! ne cunosteam de 2 ani si ceva si am stat impreuna 6 luni!

Eu zic ca e foarte important sa stai , adica sa locuiesti ceva timp cu persoana respectiva !Nu garanteaza nimic dar te ajuta sa-l cunosti si in alte ipostaze decat in cele 2-3 ore impreuna in fiecare zi ca si prieteni!

Bafta!

 

diana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveam amandoi 25 de ani, ne cunosteam de 6 ani si anul acesta, in 19 iunie facem 6 ani de casnicie...

Intre timp a aparut si Andreea...de doi ani si 8 luni, inima sotului meu se divide la doi...

 

Cea care spera

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu 27 el 30, asta dupa 8 ani[cina2] de prietenie si 7 ani si jumatate impreuna.El zicea ca pana nu avem casa noastra si nu are el 30 de ani nu ne casatorim.[bang]

si anul acesta cum cele doua conditii ale domnului meu se indeplinesc facem nunta pe 10 septembrie.[bis]

Cat despre statul impreuna eu recomand tuturor, chiar daca in Romania este inca o problema.Nu este tot una sa te vada tot timpul aranjata si pe urma cand vede cum esti nu ii mai place.Al meu zice ca daca femeia este frumoasa dimineata cand se trezeste si cand iese de la dus, atunci este intr-adevar frumoasa.

Cred ca este bine sa stati inca de la inceput impreuna si sa va impartiti trebueile gospodaresti, ca sa nu ii fie greu mai tarziu.Caci uneori dragele lor mamici nu ii invata sau le fac toate mofturile, si cand pleaca de langa futa lor habar nu au de nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.M-am maritat la 21 de ani dupa 5 ani de prietenie.Sotul avea aceeasi varsta.Pe 4 august facem trei ani de casatorie iar pe 16 iulie baietelul nostru,Cristian,[copil] impliceste un an.

Nu-mi pare rau ca m-am maritat devreme.Suntem fericiti si sper sa fim asa mereu.

Pupici.[pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor...ma faceti sa ma simt batrana si sa cred ca trebuie sa ma hotarasc repede pt a 2=a casatorie ca intra zilele in sac...

Oare acum la 26 o fi bun unul de 19??? sau 20?? hihi...

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

La marea Neagraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaaaaaaaaaa acum am vazut subectu' (care este [:D])....

E CLAR: RAMONIKA se pregateste de nunta!!!!!!!!!!!!!

[cheers][bum][disco][ispita]

 

Ca sa raspund la subect: eu 27 el 29 (dar inca mai am timp sa ma razgandesc... mai sunt 3 saptamani [ups])

 

PS: te asteptam la miresici Ramoniko!!![;)]

 

[pup]

 


Incetisor, ca ma grabesc!

Roxy

Album poze

Nunta noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...