Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie 2004 (58)


Recommended Posts

...da,da,...bici si catuse!!!!!

 

Mikyyy, poate nasti pe drum!!!Vinde si tu pisica![:D]

 

Rayu draga, mi-ai dat o idee buna, cred ca exista ceva cresa particulara pe aici ,macar 4 ore pe zi sa-l duc, sa ma mai duc si io la un cuafor,un masaj ceva![:D], numa' la cratita cu cupilu' tinindu-se de pantalonii mei![:D],tuata ziua....si maaare dreptate are veve: Mare plictiseala pi la noi!!![bang]

 

hai ca mai bag capu' p-aici

 

o salut si pe OAana si pe Laura si pe toate va pup.id="Comic Sans MS">id="teal">

 

Catalinaid="Comic Sans MS">id="green">, id="green"> [copil]id="orange"> Rid="orange">Oid="green">Bid="red">Eid="orange">Rid="green">Tid="red">id="size1"> si Cid="orange">Aid="green">Tid="red">Aid="brown">Lid="red">Iid="green">Nid="orange">id="size1">

"Citi bani dai pe tine, atit dau si ceilalti"id="green">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salutare.

 

Vazut pozele din Spania - Laviid="red">, sunteti f. frumosi toti trei!

 

Vazut scumpa de pe prima pagina - Oanaid="red">, Maria e o dulceata! F. reusita poza!!

 

Katalinaid="red">, bine ai revenit! De cand te astept eu! Ce gospodina esti!! Bravo!

 

Rayuid="red">, am ras de poza cu Amelie! Are o fata de smechera - mama, mama! Si eu zic ca e f. bine ca o duci la gradi. Si aici e cresa pana mai tarziu si nu sunt atatea educatoare cred ca la voi si e scump, de mama focului la cresele bune. Deci daca ii am pe ai mei sa mi-i ingrijeasca pe gratis, prefer asa acum. [:)] Cum ii scot din pampers si ii pot da la gradi publica, fara bani, si eu vreau sa-i dau, tot asa macar 3 ore pe zi la inceput. Aici se merge la inceput numai 3 zile pe sapt. cate 3 ore pe zi. Abia astept! E f. bine pt. ei! (si pt. tine va fi bine, ca mai respiri si tu un pic! [:)]). Apropo - am fost ieri la H&M si i-am luat la furnica mea niste rochite super! Una chiar asa, ca si a lui Boubou, aia cu felii de lebenita:

http://pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/detail?.dir=6782&.dnm=a1f7.jpg&.src=ph

I-am mai luat una acelasi croi ca si asta, dar pe verde, cu banane - precis ai vazut-o la H&M. Mi-au placut tare mult. Si cea mai meseriasa e una cu dungi colorate pe diagonala - aia mi-a placut cel mai mult, asa mai vaporoasa. O sa-i fac poze cu eele si o sa le pun, promit!

 

Referitor la vorbit - Lucas al meu vorbeste toata ziua, zice primele silabe la f. multe cuvinte: LE (leu), CA (carte), CA (caine), PA (Paul - nepotelul meu) si cateva altele, dar acum am uitat. Mai zice mama, tata, papa, mac-mac (cum face rata), ham-ham (cum face catelul). Se mira si zice oau! (wow!) Imita cum face leul/ tigrul (oaaaaa cu asemanare de raget [:)]) Dar noi stam prost la capitolul mers. Inca ne chinuim, ca e tare lenes si parca nu are suficienta forta in picioare... In schimb Mia alearga efectiv in toata casa, dar nu vorbeste chiar atata cat Lucas. Dar zice si ea mama, tata, papa, PA (Paul), si ham-ham (catelul). Am citit ca atunci cad copilul se dezvolta f. mult intr-o directie, stagneaza in cealalta. De ex. atunci cand isi dezvolta f. bine partea motora, stagneaza la vorbit, si viceversa, etc. Deci eu cred ca nu e motiv de ingrijorare, Denisid="red">, mai ales ca intelege tot. Toti avaseaza in ritmul lor.

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No am fost si noi la nasu! N-am gasit la Sex Shop ce am vrut noi, nu prea aveau marfa faina, asa ca ne-am dus la un magazin de cadouri si i-am luat o trusa cu sticluta pentru alcool, bricheta, breloc, pix si (doamne ce lapsus am) -mi-am revenit[:d] -briceag...a fost 700.000 lei...n-am stiut ce altceva sa-i luam...el parea incantat, acum noi ne-am facut datoria de acum incolo treaba lui[:D]

Abia astept sa ne trimita pozele sa vedeti si voi ce tare l-am imbracat pe Raul, ca un hip hop-er[:D] Si binenteles ca si-a facut numarul[:D], numa cu nasu-so nu vrea, ca e brunet si nu vrea nici in ruptu capului la el in brate[alcool]

 

Simoid="red">, sa sti ca si eu am auzit ceea ce ziceai tu...ca pana se dezvolta intr-o directie stagneaza in cealalta, dar nu mai stiu cine mi-a zis[bang] Batranetea bat-o vina[:-)))]

[pup] multi frumosilor tai!

 

Kataid="red">, harnica ca intotdeauna![cheers]

 

Maine seara eu merg la chef, singura pentru ca sotul meu merge sa puna muzica la o nunta si n-am ce face musai sa merg (nu ca m-as supara[:D])...fata unei vecine face 18 ani si tine petrecere mare si am fost invitati...deci maine seara ma chefuiesc din nou[disco][disco][disco]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brrrrrrrr....am ajuns la mesajul cu numarul 4000...brrrrrrrrr...cat am aberat[bang]

Eu gata, imi pun leucoplast pe gura [alcool] id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudico,4000 de mesaje madam?Pai de ginerele meu cine mai are grija?[:D](chiar ma gindeam intr-o zi ,ca sint un pic deviata la creier,stau ore in sir pe Despre copii,in loc sa am grija de copilid="size1">[:D].Paradoxal,nu?

Simo,nici vorba sa o dam la particulara.O dam la asta de stat,ca sint conditii foarte foarte bune ,asa ca nu vad de ce sa platesc in plus..pentru acelasi lucru.E adevarat ca ma bate gindul sa o dau mai tirziu la scoala franceza,si aia costa fir-ar,dar merita sa fac un efort,decit sa o bag la scolile astea suedeze unde nu se invata nimic![bang]

Asa katalina,du cupilu la gradi si mai stai si cu noi la taclale![:D]

In seara asta au dat la Protv Dumbrava Minunata..mai stiti fetelor,cu Lizuca si Patrocle?Amelie nu prea s-a topit,mai mult de Patrocle ii placea,in schimb eu si consortul nu ne-am dezlipit okii de la televizor,ca ne pocnise o nostalgie de cind eram si noi mititei..Cica saptamina viitoare ne dau Maria Mirabela!![bis]

 

Elena[hippi] si [copil]mademoiselle Amelie-Boubouid="Century Gothic">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elenaid="red">, sa nu te aud...numa tu esti vinovata pentru cele 4000 de mesaje ale mele[zz] ca doar pana nu ne-a tras Veve de ureche aici ne faceam veacu, era mici si prostute si habar n-aveam noi de YM [alcool] Ei noi sa fim sanatoase, ca amintiri si nasteri ca ale noastre mai rar soro[pup] Doamne ca iar mi-am amintit cat de mult te iubesc[pup]

 

Gata...ssssssssttttttttttt nu mai zic nimic [alcool][^][}:)]

Noapte buna doamnelor![pup]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rayuid="red">, nici nu m-am gandit ca o dai la gradi privata. Eu de aia nu vreau s-o dau la stat, ca e cam naspa la crese la stat aici (de fapt stau si ma gandesc ca toata lumea pe care o cunosc ca isi da copiii la cresa, plateste... si deci ma intreb, oare nu sunt crese de stat aici???? hmmm... ar fi cazul sa aflu). Si la privata refuz sa platesc! Mai ales ca are cine ma ajuta. Dar cu scoala, daca e mai buna aia privata, si eu zic ca merita. Aici la multe scoli private nu se face scoala mai multa decat la alea de stat. E cam naspa si aici cu scolile... [bang] Trebe sa tragem tare de tot pe copiii astia sa invete carte...

 

Clauid="red">, distractie placuta la chef maine!

 

Weekend placut tuturor. Revin luni, daca nu ma topesc pana atunci (se anunta cateva zile cu o caldura...)

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

Nimeni la o cafeluta?

Simo,aici sint gradi de stat,dar sa nu crezi ca nu platim si pentru astea[alcool]..cam cit e alocatia de copii,cam atit e taxa de gradi,adica primesc mere si trebuie sa le dau pe pere[bang]

Clau,pai ma rideam de mesajele tale,da nu vezi ca si io ma apropii de 3000?Asa ceva...[alcool](asta e vorba scandinavaid="size1">)

 

 

Elena[hippi] si [copil]mademoiselle Amelie-Boubouid="Century Gothic">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elenaid="red">, is si io pe aci dar musai musai trebuie sa plec ca nu mai am scutece, servetele umede si nici cereale...bata-le norocu ca toate s-au gatat odata [bang] Asa ceva [alcool]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si de la noi!

 

Iar am avut alarma falsa azi-noapte...sunt treaza de pe la 2-3 noaptea.....dureri de burta, box la greu, cateva contractii neregulate dar dureroase....facut dus dimineata, contractiile neregulate continuu...gata zic, se apropie....da' de unde....

Normal ca n-am mai plecat la tara (asa ca aviz bucurestencelor, cine vrea o matza de imprumut, o donez o perioada, pana o sa mai creasca si galusca mica, asigur si hrana si nisip [:D] pe tot parcursul sejurului) insa am zis sa dam o fuga pana la Cora, ca daca m-apuca nascutul nu se stie cand o sa mai ajungem. Cu ocazia asta am mai luat niste maruntisuri pentru dupa nastere (pampers new born [:D], servetele - de fapt acum cumparam la dublu, ca nici Malina nu face la olita, asa ca luam cate 2 pungi de pampers si 2 de servetele la fiecare vizita [alcool][alcool]), ne-am luat si mixer (pe care bineinteles l-am si testat mai devreme c-o prajitura de-aia semi-rapida de la DrOtker) plus o gramada de alte tampitenii! Ideea e ca am venit mai usori de-acolo cu cateva milioane bune si prea mari cumparaturi n-am facut [bang][bang]. Cand am ajuns acasa, iar m-au luat contractiile....numai ca m-a apucat cheful de testat mixerul dupa cum spuneam si vad ca mi-au trecut. Nici eu nu stiu ce sa mai cred....dimineata eram convinsa ca azi o sa nasc....acu' iar am dubii!

 

Ce fain de voi, fetele din afara ca aveti posibilitatea sa-i dati la gradinita de la varste atat de mici.....la noi nici macar la locurile de joaca amenajate in supermarketuri nu-i poti lasa daca n-au 3 ani (m-am ofticat, era casuta basmelor in Cora, puteai sa-ti lasi copilul gratis 2 ore acolo si sa-ti faci linistita cumparaturile, cu conditia sa aiba peste 3 ani [bang][bang])id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red">[gravi] (40 saptamani) si [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004)

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...