Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie 2004 (58)


Recommended Posts

A, Rayuid="red">, pai inseamna ca si aici e la fel, se plateste si gradi de stat. Am o prietena care plateste $ 1.100 pe luna pt fetita ei, care e cu 2 luni mai mare ca ai nostri. E f. scump! SPer ca la voi e mai ieftin.

Pupici la Amelie-Boubou si weekend placut!

 

Mickyid="red">, ma voi gandi la tine si weekendul asta - dar tu ne cam pacalesti. Sa vedem, se face iar luni si n-ai nascut?

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Iaca apar si io...azi noapte am fost la o petrecere...o vecinuta a facut 18 ani si am fost invitati...asa ca iar ne-am destrabalat[:D] numai pe la 3 dimineata m-a curpins o stare de neliniste si am plecat imediat acasa...da stiti cum in 10 min eram plecati...cand ajungem surpriza mare, Raulica plangea de mama focului, ai mei saracii erau disperati, ziceau ca de 15 min plange intruna...ochisorul stang lipit, facuse conjunctivita...cum l-am luat in brate totul a trecut...fetelor va rog sa ma credeti dar vreo 30 min nu s-a desprins din bratele mele, ma mangaia si ma pupa cu mult mult drag...imi venea sa-mi dau cu capu de pereti ca am plecat si n-am fost langa el[bang] Ma rog bine ca a trecut, acum ne tratam cu unguent Genticol si deja e mai bine ochisorul lui, numai ca mi se pare ca e putin si racit, asa ca maine dimineata merg la cabinet[alcool]

Azi a dormit pana la 11.30, am papat si de la 13.30 pana la 20.30 am fost afara...am venit acasa doar pe la 16 ca sa papam din nou, iar acum doarme ca un ingeras, ca n-a dormit decat 30 min la amiaza[alcool]

 

Mickysorid="red">, ai nascut??[:D]

 

Codruta id="red">sa sti ca si la noi au fost temperaturi de astea, de scoteam limba pana la genunchi de cald, dar de o saptamana o tine tot intr-o ploaie si un frig...offf acum prefer sa fie si 40 de grade decat frig si ploaie[:D]

 

Rayule id="red">ce faci?? [pup]

 

Oare o fi venit Elaid="red">??[surf]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupicei fetele!

Mikyyy iti tin pumnii - nastere usoara! (daca nu cumva ai si nascut deja![olala])

Clau - pupici lui Raul! Of mititelul![pup]

Codritu - nu incerci sa pui aer conditionat? Il pui in alta camera, si apoi lasi sa intre racoarea si in celelalte camere. Nu il pui sa bata direct pe copil. Cel putin noi asa ne-am gandit. D-ai am si luat o unitate mobila.

Elena tu vorbesti de gradinita sau de cresa privata? Ca la varsta asta p-aici se merge la cresa. L-am inscris si noi si la cresele de stat, si la alea private..Pe nicaieri nu sunt locuri. Cica la toate se asteapta minim 1.5ani![q]

NU mai spun si specimene de dadace "agreate" (adica cu diploma si recunoscute de stat), am gasit ca innebunesc cnd imi amintesc! Una schimba copii pe masa din bucatarie, ii culca pe saltele pe jos, si se incumeta (la 60 de ani) sa ingrijeasca un copil de 12luni, pe al meu care va avea in septembrie 18luni, si un bebe de 3 luni. Ne spunea relaxata ca neavand lift la etajul 2, bebele urma sa coboare in bratele ei (normal!), iar al meu si celalalt - singuri pe scari[:(!].

A 2a dadaca, avea caine in casa si mirosea de credeam ca vomit! ca sa nu mai spun ca toata casa era cu gresie pe jos! Fara covoare!![mariaj] Asa ca o sa-l tinem in continuare pe tata! Ii dam drumul acum sa plece in tara pana in septembrie (a venit mama in locul lui), iar din septembrie il tinem la noi[cool])

 

Kata, Oana, Simo, Laura, Veve, Malina, Nedda, Ela, Mariana - va pup pe toate! ¨Pupici si la iubitii vostri copilasi!

 

Cu mult drag,

 

[majoreta] id="Tahoma">Luminita id="red"> [mamica] si [copil] DAVID - 11.03.2004 id="blue"> [bibe]

 

Povestea nasterii lui David[foto]

 

"Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus feteleeeeeeeeeeee!!!

 

hop si eu, cam rupta de oboseala insa....de nu scriu acu...nici nu mai apuc saptamana viitoare.

Sunt obo ca ieri am fost la o chefuiala de bebici si parintici si am venit acasa la 2,30 dimineata . am mai fi stat noi insa ne-a fost si asa mila de Hanna mititica care a tinut pasul cu noi pana la 23,30 (n-a vrut nici cum sa doarma) si de adormit a adormit pana la urma in camera unde se tinea chefuiala. (deh! daca n-avem bunici, matusi sau alte cele, caram copila cu noi)

Azi fiind mai caldutz am taiat-o cu bicicletele [bicla] la niste prieteni la cafea si prajitura (asa se motiveaza o vizita dupa ora 16 aci) si ajunseram acasa iara dupa 21,30.am pus-o pe cocolina in pat si....hop la citit / scris / etc

 

Cuscraid="teal">id="size3"> draga pup dulce la voi acolo. bin`ca sunteti bine (ma gandeam eu ca lipsa de timp nu te mai lasa pe la noi) Stiu cum e cand nu mai apuci sa faci nimic....si eu intru din pasti in craciun.

Pe YM nu mai intru ca....abia apuc sa trimit vreun mail,raspund pe forum si...deconectarea ca vine cocolina si intram in ale noastre zilnice (plimbat/jucat/mancat/dormit/vizitat)

Pupici dulci si multa fericire alaturi de cei dragi si cati mai multi ani cu bucurii si linistiti alaturi de sotul tau (8 ani zici ca facurati?! si noi avem 7 - deh! mai tinerei[:D])

 

Oanaid="red"> sarutmana de modificare. da avem 5 dintisori si stam in asteptarea uramatorilor (e gingiutza super rosie sus)

 

Lauraid="orange"> draga zici ca ti-a taiat respiratia poza cu alpii, da`ce sa-ti spun cum am fost noi?! Am zburat pt prima oara, am avut emotii si totoadata nerabdare sa vedem cum e. Deasupra Germaniei cand am decolat erau nori si cand am ajuns sa iesim din ei si am fost deasupra cu un cer super albastru in jur si un soare pe masura, iar dedesupt "marea de vata" in care -ti venea sa te arunci, n-am mai contenit cu "wwwwwwwwwooooooooooooooooooooaaaaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuu" si "mamaaaaaaaaaaaaaa" . Cred ca eram singurii care zburam pt prima oara, ceilalti fiind ffff nepasatori la spectacolul vazut pe gemuletzul avioului.

Pacat ca n-am avut un aparat mai performant la indemana, ceea ce ai vazut tu fiind facute cu web-cam-ul. Oricum , MINUNAT!!!!!

 

Denis id="green">sa-ti traiasca plimbaretzul. Nu-ti fa griji cu vorbitul ca si Hanna mea in afara de mama, papa (tata) , apa, o (alo), bo (balon) , nu zice mai nika.

O sa aibe timp sa toraieeeeeeee, de o sa ne rugam de ei sa-si mai tina pliscul sa vezi, numa`. [;)]

 

Clau id="blue"> deci nu-s singura caruuia ii pare mai greu acu cu smechericii astia mici. Eu una zic insa ca perioada asta e mai grea cand sunt curiosi sa vada cat mai multe si cand inca nu se pot juca singurei ca dupa aceea....De ex azi la prietenii la care am fost in vizita am fost mai multi parinti si copii insa Hanna a fost cea mai mititica si pt ca e la perioada de....vreau si eu ca si cei mari, da`mami ajuta-ma, eu eram singura din parinti care stateam in curu copilului ceilalti jucandu-se fara probleme unii cu altii. Nu zic au luat-o si pe Hanna in grupul lor insa cum sa-i explici unui copil de 3-4 ani ca micutza de un an nu poate tine inca pasul cu el si nu intelege cand i se spune "acu stai jos si s-o pieptanam pe Dolli" sau "du-te si adu putin galetusa de nisip" etc.

Deci de pe la 3 ani , zic eu, o sa fie mai bine.

pusi la Raul cel bolnavior si vorbaretz.

 

Mickyyyid="purple">- [:D] [:D] [:D] [:D] [:D] [:D] [:D] [:D] [:D] atat am ras de "peripetia" Malinei (era in pat si a disparut brusc)

Dragutza de ea. Iti dai seama ce obosita a fost?!

PUsi la draga mica si tie pe burtica.

 

Simo id="brown">multumim de complimente (nici cu voi nu ne e rusine [:D])

Pupa micutzii [copil] [copil] cei frumosi si....tot n-ai dat reteta de gemenutzi[;)]

 

Aaaaaaaa! Ca tot vorbeati de gradi. Si eu am inscris-o pe Hanna la o cresa aici ( gradi e de la 3 ani) insa n-am primit nici un raspuns.

Initial nu ma "mananca la degete" sa merg la munca insa as fi vrut sa o dau pt limba germana ( in casa vorbim romana si maghiara)

De nu iese nimic o las pana la 3 ani si gata (oricum eu pana nu-l fac pe "Juniorica 2" nu ma duc la munci)

 

Hai pusi ca m-am itins cat o zi de post si...o saptamana usoara la mamici si frumoasa la bebici

 

Lavinia-mama si micutza Hanna ( 16.04.2004 )

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele!

Deja pe-a doua pagina?! Ce rusineeeeeee.....

De dimineata ma tot chinui sa postez un mesaj da' ma iau ba cu una, ba cu alta.....si dupa 20-30 de minute de stat pe scaun obosesc si dau fuga in pat [:D]!

 

Parca obosesc mult mai repede in ultima vreme, ma mir cum am stat ieri o ora jumate dus si tot atata intors la volan (ca normal ca n-am rezistat tentatiei [:D] si-am dat o fuga pana la tara sa o las pe mitzi la mama) ca acum mai mult de juma de ora la calculator nu pot sta!

Asa ca sper sa nu va suparati prea tare pe mine pentru mesajele expeditive din ultima vreme.

Aaa....si sa nu uit...desi era evident....n-am nascut inca [alcool]!!id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red">[gravi] (40 saptamani) si [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004)

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa trecem noi pe prima pagina din nou!!

 

Lauraid="red">, unde esti draga?

 

Lumiid="red">, si noi va pupam. S-a refacut bine David, asa-i? Bine ca ii poti aduce pe ai tai pe rand sa va ajute. Sincera sa fiu nu stiu ce ma faceam fara ai mei. Cand au fost mai mici s-ar fi descurcat mama si singura cu ei, dar acum n-ar mai putea tine pasul daca n-ar fi si tata aici sa ne ajute. Sa le dea Dumnezeu sanatate la ai nostri, ca mult ne mai ajuta...

 

Laviid="red">, ce activi sunteti voi, dragilor! Bravo voua! Noi daca i-am avut pe ai mei aici nu i-am dus asa tarziu nicaieri cu ei. Suntem rasfatati cu atata ajutor aici. Cand venim noi acasa, numai cu noi vor, saracii, le e tare dor de noi.

Reteta de gemeni nu vreau s-o dau la nimeni! Asa! Sa am numai eu! [zz] [;)]

 

Catalinaid="red">, acum, daca ai aparut, mai da un semn, chiar daca e scurt, ca serios ne lipsesti!

 

Noi am fost cu astia mici la oceam ieri si le-a placut la nebunie. O sa pun poze si o sa va anunt cand va puteti uita, aseara n-am mai avut putere. Am fost rupti si noi si ei.

 

Mickyid="red">, tine-ne la curent!

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...