Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie 2004 (58)


Recommended Posts

Ruprichid="red">, ce ma bucur ca nu e nimic cu puiul tau! Saracutul de el, ca l-a pus fara sa fie adormit la tomograf. Imi inchipui ce-a mai plans si ce v-ati mai stresat voi. Sa ne scrii si dupa ce mergeti la urmatorul control. Dar oricum, s-ar fi vazut daca era ceva, asa id="size1">ca eu zic ca puteti sta linistiti.

 

Elenaid="red">, mortala Amelie cum se ingrijeste ea de altii. Grija la pampersii murdari, ca poate dispar si dinaia si apoi sa vezi urmarire generala [:)] Si la noi dispar telecomenzi, ceasuri, etc. Le gasim pe sub canapele, printre cutiile cu jucarii...

 

Lauraid="red">, si pe Mia am tuns-o putin, ca si-asa are par putin si nu-i statea nicicum, asa macar i-am dat o forma cat de cat si e scurt. Pe caldura asta nu se poate altfel. Imi sta in cap sa o tund la fel de scurt ca pe Lucas. La noi cand e cald, apai tine-te frate, ca e o umiditate in atmosfera de simti ca lesini de cald. Curge apa pe tine, chiar daca uneori nu e neaparat temp. f. ridicata.

 

Oanaid="red">, ai o papusa vie, ce mai! Scumpa foc!! Nu stiu care poza imi place cel mai mult, parca si mie aia cu ursuletul. [:)] Nu te pot ajuta la intrebarea despre cute, ca noi nu avem cute... [q] Mia mea e o slabanoaga...

 

Dianaid="red">, iti urez si eu succes la tratament. Si Mia mea alearga de suntem care mai de care fuga dupa ea. Ca mi-e teama cand o vad. Nu ma pot indura inca s-o las singura sa fuga. Si chiar si asa, mai scapa. Aseara a bagat o tranta lata pe jos... Dar nu s-a lovit tare, cred, ca n-a plans mult. Mai mult s-a speriat.

 

Mickyid="red">, tu iti bati joc de noi? [:)] Eram convinsa ca azi ne da cineva marea veste ca ai nascut. [pup] Iti mai urez INCA O DATA nastere usoara!

 

 

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Hei fetelor sunt si eu dar sa nu va spun cum tastez ca va spargeti de ras[:D] Am mutat calculatorul in camera lu Raul si tastez un cuvant in 10 minute[:D] ca sa nu-l trezesc[:D] L-am inebunit pe Clau, ia netu pune netu...cred ca deja e diliu de cap[:D]

La noi merge fff bine treaba, pe sambata ne-au promis ca termina sufrageria, dupa care luam 1 saptamana pauza ca sa ne aranjam cat de cat si incepem in dormitor[bang] Abia astept sa terminam ca nu mai suport atata mizerie[alcool]

 

Mickyyyid="red">, tu sau Daria va jucati cu nervii nostri[:D] Iti doresc o nastere usoara...ups...am vrut sa zic ca-n povesti[:D] [pup]

 

Ruprichid="red">, ma bucur enorm ca robert nu are nimic[pup]

 

Marianaid="red">, e perfecta alegerea facuta...Tache Andrei Cristian! Sa va traiasca![cheers]

 

Dianaid="red">, bine ca te mai auzim si pe tine![pup] Multa sanatate iti doresc! iar Mariei multi pupicei![pup]

 

Lauraid="red">, stai linistita ca nu dispar eu asa usor[:D] Nu scapati voi de mine...sunt ca scaiu[:D] Te pup, esti o dulce![pup]

 

Simoid="red">, prichindeii tai ce mai fac??[pup] Tot fara pofta de mancare?? Nu si-a facut inca efectu gramu ala de pofta pe care vi l=am dat noi??[:D] Sa stii ca si eu ii dau mancarica putin sarata, fff putin!

 

Oanaid="red">, deja ai fata mare[pup] Mai eu n-as putea sa merg cu Raul de mana la cumparaturi...asta daca io vreau sa merg intr-un loc el vrea in directia opusa[alcool] Am vazut pozele, e o scumpa si jumatate!

 

Rayuleid="red">, deci asa Amelie consoleaza alti baietei, da?? asa ceva [alcool] ia baga un ochisor si te rog sa-mi spui daca e valabil[:D] Frumos apartament...sa-l folositi sanatosi! AAAA ce face cuscru, tot handi[:D]?? [pup] de la noi! Mai femeie abia astept si eu sa te ciufulesc[:D]

 

No gata ca m-am prea intins la vorbe!!!

Va pup [pup][dual] si sper sa mai intru si maine dar tot asa noaptea[alcool]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca e trecut de 00.00 profit de ocazie sa-i urez LA MULTI ANIid="red"> sanatosi si fericiti lui Cristianid="red">, sotul Luminitei(spic de grau) [cheers]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor,mama ce surpriza am avut cand am deschis subiectele active sa imi apara ditamai codoiul cu subiecte din 9.09.2004!Mai era putin si ajungeam la zilele cand nasteam!

Clau asa ,iubita ,nu vezi ca si eu iti duc dorul ..lasa...sa vezi daca te mai strig ,ma duc la coltul meu ca m-am suparat si....astept.

 

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)id="red">

Martie-Aprilie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oanaid="red">, si eu m-am speriat si suparat cand am vazut ca nu merge Dc_ul. Avem si noi de adaugat la listuta o maseluta si un canin. Multumim mult ! Mie imi e dor de tine, sa stii !

 

Clauleid="red">, ce bine ca vii si vorbesti cu noi ! [pup] pe sotul tau ca nu te-a lasat fara internet !

Mickyyyid="red"> ce faci iubito ?

Luminitaid="red">, voi ce faceti ? Sper ca sarbatoriti ! Sa-ti fie sotul sanatos si fericit o suta de ani !id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa dati cu pietre ca nu am mai dat pe aici? Va rog sa dati incet.

Noutati: Avem 8 dintisori si o maseluta ( e pe vine inca una), merge bine, dar eu tot cu hamul dupa mine umblu, plange in oras dupa jucarii noi, baloane si biciclete, mananca bine si chiar ii place laptele la puga mai mult decat formula, imi arata cum ma iubeste si cum iubeste jucariile etc. Daca imi mai aduc aminte de ceva va spun.

va pup pe toate si sa nu fiti supatate pe mine, dar timpul meu este foarte limitat. Al meu copil nu mai sta o clipa locului, iar seara pic franta. Nu am la dispozitie decat vreo 3 ore la pranz cand doarme. Si atunci trebuie sa fa mancare, curat etc.id="red">id="Comic Sans MS">

 

Alid="red">eid="green">xid="orange">aid="brown">nid="limegreen">did="pink">rid="orange">u si mamaid="red"> (26id="red"> apr 2004id="limegreen">)id="Script MT Bold">id="teal">id="size4">

[marinar] noiid="size4">id="Comic Sans MS"> [foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu sunt la Bucuresti, fara Bibi (asa ii spunem Mariei, pentru ca atunci cand avea 7 luni, o luna intreaga zicea numai "bii-bii, bi-bi, biii-biii"), ca avand mult de alergat pe la doctori si raze nu as avea cu cine sa o las aici si a ramas la Sinaia cu mama si inca o tanti. Sunt cam agitata pentru ca mititica si azi-noapte a avut temperatura. Acum e ok, dar la noapte parca vad ca face din nou....si mami nu e cu ea..... Mi-e f. greu, insa nici nu pot renunta la tratament acum, in plus stiu ca e in cele mai bune maini, ale mamei mele care e pediatra la baza, v-am mai spus, plus ca o iubeste nespus. Sper sa-i treaca repede. am innebunit-o pe mama cu telefoanele.

Calaudelu' id="red">pupici lui Raul si spor la treaba!

Oanaid="red">, e o scumpa Alex, in unele poze seamana mult cu Maria, stii tu ca si la intalnire am constatat asta. Au fetzele asa rotunde si sunt bucalate.

Laura, cum a fost cu caninul? a durut-o pe Daria? ca eu ma gandesc cu groaza cand vor trebui sa-i iasa Mariei caninii si maselele, daca la dinti m-a chinuit asa...

Simona, stiu cum e cu fuga, d-aia pe strada noi o tinem cu hamul ca sunt f. multe denivelari in asfalt si infipta cum e , mi-e frica sa nu cada. In casa o las libera si ia o gramada de trante, insa nu are de ce sa se loveasca tare, la fel si in curte pe iarba sau in poienite cand o duc. Cand cade in casa, tzuguie buzele si zice "uuuuuuh!".

Elenaid="red">, eu n-am auzit de vaselina aceea. O sa intreb la farmacie, dar sincer nu cred ca exista aici. Merci de sfat ,oricum. Am vazut-o pe Amelie in poze, ce scumpa e si ce par lung are! Si eu care ziceam ca Maria mea are mult par!! Cam cum e Amelie, asa eram eu cand eram mica,imi intra parul in ochi la 1 an. Maria seamana cu tac'su'!

Am uitat sa va spun ca de cand am incetat sa iau exluton am mai slabit...destul de mult chiar, mai am putin de dat jos din jurul burticii si sunt "ca noua". Ma bucur ca sanii mi-au ramas mai mari decat pana sa am copilul, asa ca cu inca putin efort o sa fiu o mamica "buuna", cum ar zice sotul meu[:D].

Noi pe 1 iulie plecam la mare, vom sta 11-12 zile. O luam si pe mama cateva zile ca sa am si eu cu sotzul meu putina libertate. Cheltuielile cu cazarea (hotel de 3*) ne costa 20.000.000 lei pentru toti = 11 nopti o DBL si 6 nopti o SGL....nu-mi vine sa cred, insa nu putem da inapoi ca doar atunci are Cristi concediu, asa ca mergem oricum....

va pup,

Diana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca Mickydutzaid="red">chiar naste ca prea a disparut de pe net! Asteptam vesti, Micky!!

Bebe, stiu cum e cu un argint viu langa tine, d-aia nici eu nu am timp sa va scriu de la Sinaia. Aici sunt home-alone si va scriu de la matusa mea.

pupici,

Diana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...