Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie 2004 (58)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Oanaid="red">, la noi tot iese intra, etc, dar e fff frig...m-am pregatit la un moment dat sa plec cu Raul pana afara si chiar cand sa iesim a inceput poliocu[bang] Vreau soare, nu conteaza, poate sa fie si 40 de grade da vreau soare[:D]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca bine zici Clau ,cum stati cu amenajarile ct mai aveti?

Cuscra ta pe unde umbla ?

Laura nu te mai gandi la rau ,e trist cand auzi vesti din astea mereu te gandesti ca nu ti se poate intampla si cand vezi in jurul tau..e normal sa te demoralizeze ,hai mai bine povesteste-ne pe ce sandale ai pus ochii.

 

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)id="red">

Martie-Aprilie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare...la vaccinu ala de la 13 luni(Priorix) ce reactii pot aparea?? mi-a zis pediatra dar am uitat[bang] si acusica se fac 9 zile si sa nu ma ia prin surprindere[:D]

 

Aaaaaa si inca una...ati dat cirese la ai vostri kinderi?? eu i-am dat ieri o cireasa, bine fara sambure si tare mult i-a placut...cred ca ii voi mai da, ca vad ca nu a avut nici o reactieid="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by georgescu oana

Ca bine zici Clau ,cum stati cu amenajarile ct mai aveti?Cuscra ta pe unde umbla ?Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)id="red">Martie-Aprilie


id="quote">id="quote">Oanaid="red">, noi stam asa si asa cu lucrarile, mai avem vreo 2 saptamani de tras...o camera e aproape gata dar mai avem una unde este mult mai mult de lucru[alcool]Cuscra id="red"> mea unde dupa cai verzi pe pereti[;)] si daca azi nu intra pun bota pe ea[sm]No ma duc sa fumez o tigara ca mi-a facut Raul capu calendar[alcool]id="navy">id="Comic Sans MS">
Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy"> Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Oanaid="red">. Acum ne-am intors de la capela unde era depusa si....n-am rezistat nici cinci minute.

Am plecat si in drum spre serviciu am intrat in toate magazinele pe care le-am gasit. Bineinteles am fost sa vad daca mi s-au vandut sandalele ( slabe sanse, marimea mea 40 se vinde greu [:D]) Sunt roz, cu o singura bareta groasa de doua degete, cu multe paiete, margele si alte nebunii aplicate, iar pe glezna are un snur care se ridica pe picior. Bineinteles ca sunt de dus la mare sau de plimbat pe Faleza nu de venit la munca ( mai ales la mine la munca, unde daca nu ma inchei la primul nasture de la camasa sar toate babele pe mine )

Clauid="red"> noi n-am facut inca Priorixul, asa ca nu stiu ce si cum. Ficatica mea bobineaza la cirese ....Are o tehnica de lesini: tine cireasa de codita ridicata deasupra capului, si mananca cireasa cu capul plecat pe spate in asa fel incat ii ramane samburele nedesprins de codita. Ei nu in toate cazurile, ca a mai si inghitit cativa. [:D] Si eu i le-am introdus treptat: in prima zi vreo trei, a doua zi o mana de cirese. iar ieri la discretie. ( amandoua am mancat vreo 1/2 de kg ) Eu i-am dat in acelasi stil si capsunile si kiwi.id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor.[hia]

 

Ce mai faceti? Iata-ma si pe mine dupa mai bine de una an inapoi pe forum. M-am intors la serviciu (de vreo luna) dar n-am apucat (rusine mie!) sa stau de vb cu voi.

Constat cu surpriza ca unele dintre voi sunt deja la al 2-lea bb.

Felicitari si nastere ushoara. Mie-mi lipseste curajul sa ma gandesc la o surioara pt Cosmin. Poate peste cativa ani.

 

Pana atunci, poate va face placere sa vedeti cateva poze cu puiutul meu care nu-i cuminte deloc. De cand merge bine in picioare, cum il scapi din ochi, cum face numai prostii.

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/denisal1999/album?.dir=7db8&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Sunt numai cateva, dar promit sa mai pun.

 

Pupici

 

Denisa si Cosmin (07.04.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Denisa bine ai revenit ,cumte-ai adaptat la munca e greu sau ti pare usor?

Un frumos Cosmin multumim de poze daca vrei poti sa pui in albumul comun ,sa stii ca are cretulii exact ca Alexandra mea,sa-ti traiasca.

Mai povesteste-ne cand ai timp ce mai faceti.

 

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)id="red">

Martie-Aprilie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus feteleeeeeeeee!

 

Iar am tras chiulu`atat de la scris cat si de la citit. Acu am pus-o pe cocolina in pat si pt a fi sigura ca apuc sa scriu si eu una alta, am luat-o direct cu "raspunsu´ " nu de alta dar daca se trezeste gaza.....aleluia

Tu fetele dragele noi suntem bine, tare tare bine chiar. Timp de DC n-am prea avut ca ne-am tot chefuit de ceva vreme. Sambata trecuta am fost la prietena noastra Selina (2 ani) iar acu sambata mergem la prietena Alina (1 an) deci va dati seama ca am fost in "stress-ul" cumparaturilor pt cadou si chiar si pt concediu (desi plecam abia in 26 iunie)

In plus mami (adica eu) plimbareata n-a stat o secunda pe acasa cu cocolinuca desi vremea nu a prea tinut cu noi (de la 30 grade a scazut brusc la 10-12 peste zi), insa noroc cu autobuzele, ca de bici acu nu-i vreme.

Tu fetele cum sunt ai vostri copilasi in compania altora? Hanna e super mega fericita insa mai ales in preajma celor mai mari (de la 2 ani in sus) cu care vrea sa tina pasul la mers/alergat , chiuit, sarit etc. Am fost saptamana asta la o prietena (ai caror copii sunt putintel mai mari - 3 respectiv 5 ani) si a fost fi-meaaaaaaaaaaaaa , nu fericitta , ci super fericita. Atat s-a chiuit,ras topait incat mi-a adormit in autobuz fara a zice mac.(loc unde vrem sa imbratisam dealtfel pe toata lumea si manjim geamurile de la un capat la altul)N-a mai fost in stare de nimic.

Bine ca si copilasii s-au ocupat de ea, fetita prietenei fiind ca o mamicutza de atenta si grijulie la adresa Hannei.

Tot asa s-a intamplat si la chefuiala de la Selina, unde la fel nu o mai interesa de mami, papi era numa`dupa copii iar daca nu-i ajungea striga la ei de numa -numa.

Am uitat sa mentionez ca si ea merge acu bine, chiar ffff bine pot spune.

Si acasa daca nu-s atenta imi dispare din sufragerie pe terasa si apoi in gradinutza si poa sa tot urle mami dupa ea , ca dansa e prima la gropa cu nisip si piscinutza (fara apa acu).

Nu stiu cum va e voua insa eu am impresia ca acu ma solicita mult mai mult cocolina.

O amica imi spunea ca ei ii pare mai usor acu , cu copilul mai maricel insa mie Hanna imi acapareaza mai tot timpul. Tocmai de aceea aleluia internet,curatenie, calcat , spalat. Le fac pe toate cand si cum si gata pe primul loc e cocolina care vrea plimbata,jucata,chiuita etc. Nu ca pana acu n-ar fi fost pe primul loc printesa lu`mama, insa atunci mai dormea si ea mai statea cumintica in "banca ei", insa cu cat creste parca tot mai multa atentie ii trebuie.

V-am spus ca deja are apucaturi de domnisorica-cochetutzica?!Adica atunci cand isi prinde crema de fata o ia se duce la oglinda si incepe sa se cremuuiasca cica. Baga degetzelul in crrema (noroc ca nu stie inca sa o deschida) si isi da pe fata foaaaaaaaaaaarte delicat si daca sunt eu sau papi prin preajma ne face faini si pe noi. Ce sa mai avem fata mare, dom`le.

 

Aaaaaaa si ca mi-am amintit treceti-ne si pe noi acolo cu 5 dintisori ca atatea avem la momentul de fata.

 

no hai ca fug sa va citesc si daca mai apuc revin cu comentarii daca nu....pupicei

 

PS: a nascut mickyyyid="purple">???

 

Lavinia-mama si micutza Hanna ( 16.04.2004 )

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...