Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahie sau anestezie generala?


Recommended Posts

pisi, iti tinem pumnii, daca si puia e de acord, nu va fi nici o problema cu anestezia asta..si il vei vedea pe bebe imediat...

 

multi pupici!!!

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

pe 20 intreb si eu cum e cu rahi-peridurala.

 

La noi din cate stiu nu iti pune cearceaful ala vertical... dar oricum stai la orizontala si nu vezi cum te scormonesc.

 

 

Offf, asha vreau si eu sa ajung sa-l tin pe bebe in brate!!!

 

Pupici,

 

Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 32 + (DPN 1 august)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri!! Cred ca de-asta fac pana la urma! Dar ia spuneti....doare tare intapatura? Ca am si io o problema cu injectiile astea in coloana!![bang][alcool]

Deci unele dintre voi nu ati simtit nimic in timpul operatiei...Am inteles ca simti ca se umbla pe-acolo, dar nu te doare...Am ceva emotii...Dar tot mai bine decat generala!!

 

Va pupam,

 

[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] din burtica

 

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, sunt in saptamana 20 de sarcina si am deja indicatie de cezariana. Problema este ca nu as dori sa fac anestezie generala (nu am un motiv anume pentru acest lucru, poate ca mi-e un pic frica ca as putea sa nu ma trezesc) [bang]-nu stiu de unde am eu ideea asta.

 

Dupa cate vad eu pe aici parerile sunt impartite intre anestezia generala si rahi-epidurala (am scris oare corect?), as opta pentru cea din urma. Eu nu am discutat inca despre tipul de anestezie pe care mi-l va face la cezariana cu doctorul meu ginecolog. Cand credeti ca ar fi ideal sa-i pun problema.[?] Pe 22 iunie am programare la eco, apoi pe 20 iulie si apoi in august medicul meu e in concediu:(, ne revedem abia in septembrie. Credeti ca ar fi bine s-o intreb deja saptamana viitoare.

 

Ma roade subiectul acesta de o vreme incoace si poate as fi mai linistita daca as stii cat de cat clar la ce sa ma astept.[:(]

 

Si inca o intrebare stiti cumva daca exista contraindicatii pentru o varianta sau alta de anestezie (eu am o mica insuficienta mitrala).

 

Multumesc.

 

Mandy, [gravi], 19+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu doare deloc intepatura; sau ma rog, nu mai mult decat la o banala injectie. Totul e sa nu te misti atunci cand o face; eu am fost disperata din punctul asat de vedere, aveam contractii din ce in ce mai frecvente si mai dureroase si eram sigura ca imi va fi aproape imposibil sa nu ma misc. Asa ca sotul meu m-a tinut strans si cand aveam contractii, ma agatam disperata de el ca sa nu ma misc. Practic, la durerile alea, nici n-am mai simtit intepatura de la peridurala; vroiam doar s-o faca odata...

 

Andra,[mamica]de printesa [fetita](15 noiembrie 2004)id="teal">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vei simti cand iti pune cateterul.

Te anesteziaza la nivelul pielii cu Xilina (atentie, sa spui daca esti alergica, ca sa foloseasca altceva).

Eu n-am simtit decat o piscatura cand mi-au facut Xilina.

 

 

Raluca, Emi bebelusa si bb2 din burtica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha, am inteles! Dar ia spuneti-mi...cam cate ore se tine acolo cateterul? Si dupa ce-l scoate...durerile or fi tot asa mari ca dupa generala??[bang] Tin minte ca, cand m-au ridicat din pat a doua zi dupa operatie....am zis ca, daca nu mor atunci...pai nu ma mor niciodata!!![bang][alcool] Si apoi doua-trei zile...parca avem cutite in burta, cu toate analgezicele lor....[bang] Gemeam la fiecare miscare...

Sau asta tine de organismul fiecareia....de pragul fiecareia de suportabilitate??

 

Scuze daca v-am plictisit cu problemele mele![alcool] Dar mai e asa putin si am emotii!!!!!!!!!!!![alcool]

 

[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] din burtica

 

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...