Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie2005(21)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor, fetelor. AM si io doua nelamuriri.

1. La 5 luni copilul tre sa stea in fundulet? ca al meu nu sta decat sprijinit, daca il las cade in nas. Na ca si rimeaza!!!

2. Laptele praf poate sa il ia altcineva, adica o prietena daca ii dau cartea mea de identiatate?

Crinuta nu mai fi suparata, esti o persoana deosebita, mi-as fi dorit sa te cunosc dar nu am ajuns la nici o intalnire. Pupici Coraly io te "urmaresc" de cand te pregateai sa nasti, ca eram in acelasi stadiu. Sper ca bble tau e bine si nu mai exerseaza aruncarea libera de la inaltime.

 

 

gabiu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabiu, a mea stat tot sprijinita si daca o las singura risc sa cada in nas.

Laptele praf in mod normal (si daca nu sunt spagari cei de acolo - scuzati duritatea cuvantului) ar trebui sa-l poate ridica si altcineva cu buletinul tau (chiar copie) si copie de pe certificatul de nastere al copilului. Eu data trecuta i-am dat bani respectivului individ ca tot repeta ca nu poate da fatra copie a certificatului de nastere...

 

http://community.webshots.com/user/megg2005

 

 

Megg si bb Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meggid="red">, eu stau in sectorul 3 dar nu ma refeream la laptele praf. Eu cred ca mai am niste hainute (nu multe, e adevarat) pt. ca majoritatea le-am dat deja si vreo doua suzete. Nu e mult dar de acum ca stiu de actiunea asta voi pastra tot ce se mai iveste. Pe mine m-ar interesa si sa botez un bebelus abandonat. Credeti ca se poate?

Gabiu:id="red">

1. nu, la 5 luni nu trebuie inca sa stea in fundulet. Nici la 6 luni nu e neapart. Bine ca sta sprijinit. Si, oricum, fiecare copilas are ritmul lui.

2. laptele praf gratuit il poate ridica oricine dar trebuie reteta de la medicul de familie.

Poate ne vedem si noi sapt. asta in parc, dar sa stea ploaia. Ce zici? Ai iesit zilele astea?

 

Am si eu o intrebare care ma framanta mult:

Copilasii vostri dau simetric din picioruse? Ca Tudor da mai mult din stangul. Cu stangul loveste tare patutul de se cutremura-asa cu calcaiul ca bocanila-iar pe dreptul il tine cam ca broasca si da doar din cand in cand din el. Si nu loveste patutul cu calcaiul cum face cu stangul. Oare e normal sau sa merg cu el la ortoped?

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iricutz/album?.dir=/836f

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tomasaid="red">, daca tu suspectezi ceva, mai bine mergi la ortoped. Oricum, chiar daca nu e nimic, e bine sa stii ca din punct de vedere ortopedic totul e ok.

 

Shoboid="red">, tu l-ai dus pana la urma la eco pt sold?>

 

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tomasaid="red">, exact asta mi se intimpla si mie cu Cdrin: da tot din stg. mai tare, de aceea orice ciorap ii pun il scoate numai pe stg sau mai repede pe stg. si eu nu obs. asta dar a obs. soacra mea si mi-a aratat. n-am facut nimik de atunci insa si eu ma gindeam sa intreb.

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crinutaid="red">, luna asta imediat dupa 21 mergem la echo, nu m-a lasat sotul meu pina acum. a zis ca el e sigur ca nu are nimik si sa asteptam pina la 4 luni, sa nu chinuim atuita copilul la mai multe echo. asa ca SPER sa fie asa cum a zis si el si acum la 4 luni sa ne zica ca nu e nimik. va tin la curent oricum. poate asta avea vreoi leg. cu faptul ca da parca din piciorul stg. mai tare??? exact ca la tomasaid="red">.

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...