Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie2005(21)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna seara , a mai trecut o zi alaturi de puiutul meu drag si parca imi pare rau ca nu am facut mai multe cu ea , insa ma bucur ca am pus niste lucruri la punct in casa .

Crinuta imi pare rau insa eu nu te pot ajuta .

Tomasa care mai e situatia ?

 

 

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/alina121alina/my_photos

 

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 4luni si jumatate[copil]

 

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/

[fetita][floare3][flo][floare3]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shobo, Oana, Alinaid="red">- multumesc de aprecieri. Rochita din ultimele 2 poze a fost primita de la o matusa din America. Are papucei in asorte si niste gogoberizi (chilotei bufanti) mortali - am zis ca e de pus la expozitie. Din pacate e sintetica si merge doar de ocazie si pe o vreme nu prea torida.

Shoboid="red"> - noi programasem initial botezul pe 7 mai cand a fost o vreme...dar noroc ca tati a plecat in delegatie si am pus-o cu o saptamana dupa. Si mai am o intrebare pentru tine - de la ce vine numele Shobo?????

Mentiune speciala pentru fata nasei care la 5 ani jumate a impresionat asistenta spunand "Crezul" si "Ma lepad de satana" mai convingator decat toate cele 3 nase la un loc - au fost 3 fete botezate simultan.

 

Pupicei

 

www.ubi.ro/alexandra

www.ubi.ro

http://www.ubi.ro/botez/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

ADANA thanks de sugestie,o sa dau o raita pe site-ul ala.

Magga m-ai bagat in ceata total...eu sunt incepatoare in arta culinara deci pls take it easy on me...am urmatoarele intrebari:ce-i aia nuca de muscat???Apoi despre cardamom..aici se bea cafea cu cardamom si ii da un gust aparte,foarte puternic,nu o sa de-a puiul un gust specific???Si ultima...safran e shofran???

CATIFLO multam de reteta dar si pentru tine am una bucata intrebare...ce-i ala chec Madeira?Cumva blat de tort?

WITCHIE da da pls tare m-as bucura sa am cu cine vorbi romaneste aici....si mai ales daca sufera de singuratate inseamna ca e ca si mine...mai pretentioasa.

Pupici la toate mamicile.

 

Lavinia si Natalia(17.01.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite acum am citit mesajul scris de mama lui MIhaita!Si palng ..off..cata durere...

 

 

Anda,id="red"> numarul de telefon la care tr sa sunam pt donatii e

 

090 090 00 50,nu?L-am scris pe un carton si nu mai stiu de unde!!!Dar asta tre sa fie!

 

Ceea ce e mai jos e scris la "Discutii.."

 

Daca putem sa ne rugam sa o facem stiind cu certitudine ca si sufletelul lui a venit de acolo de unde au venit si sufletelele noastre ...

 

Oameni buni,

 

Mihaita, baietelul care va pleca in Belgia pentru un transplant de ficat, are nevoie acum de sufletele voastre. De citeva secunde in care sa va ginditi la el si sa spuneti, soptit, "Doamne ajuta-l"!

Ajutati-l cu o rugaciune la bunul Dumnezeu sa treaca cu bine peste perioada de asteptare pina la operatia din Belgia.

RUGATI-VA PENTRU MIHAITA!

 

Transcriu mai jos mesajul pe care Gabriela, mama lui Mihaita, l-a scris la Ajutor Umanitar. Va rog, faceti ca acest subiect sa ramina pe pagina intai la Discutii Generale. Mihaita are, in sfirsit, banii pentru operatie, dar are nevoie acum, mai mult ca oricind, de o vorba buna la Dumnezeu...

 

"Dragii nostri,

Mihaita a ajuns cu bine la Iasi impreuna cu tatal sau, Dan. Eu a trebuit sa mai raman inca o zi in Bucuresti. Ieri am fost cu Mihaita la Fundeni si i-am luat o serie de analize si am ramasa sa le iau si sa le discut cu dna dr.

Din pacate analizele arata ingrozitor si sunt daramata. Am sunat in Iasi si l-am rugat pe Dan sa mearga la spital de urgenta sa ii recolteze si culturile si exudatele pentru a se putea finaliza o schema urgenta de tratament.

Starea lui de agitatie din ultimele zile, pusa pe buna dreptate si pe seama mancarimilor de piele si a maselelor care parca nu mai ies odata, se datoreaza si unui nivel foarte ridicat de amoniac in sange. Este unul din semnele de encefalopatie care Doamne fereste ! poate duce la coma hepatica. Pe langa acestea bilirubina a ajuns la 47 si nu ma pot opri din plans. Vestea buna este ca in urma ecografului Mihaita nu prezinta lichid de ascita. Tot ieri insa am aflat ca o buna prietena de-a lui Mihaita - Ana-Maria din jud. Neamt de 10 luni care suferea de aceeasi boala a murit sambata seara in urma unei hemoragii. A facut febra 42 si in 2 ore nu mai era. Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul curat. Mama lui Cristina si tatal Catalin au nevoie de voi sa va rugati pentru liniste in sufletul lor. Vestea asta m-a terminat.

Am primit raspuns de la prof din Bruxelles. S-a bucurat tare mult ca am facut rost de bani. In primul rand trebuie sa ii trimit analizele Mihaelei si acordul ei pentru transplant pentru a obtine un acord oficial de la comisia de etica ca o accepta ca donator pentru Mihaita, avand in vedere ca nu ii este ruda de sange. Pana acum aveam doar acordul lor de principiu deoarece nu exista garantia ca vom avea toti banii pentru operatie. Eu de aici plec iar la Fundeni pentru a lua toate actele necesare. De asemenea prof ne-a explicat ca in cel mai devreme caz va fi undeva in iulie programarea pentru sosirea lui Mihaita la clinica. Si noi speram ca in cel mult o luna sa fim acolo. Va rog din suflet rugati-va pentru sanatatea lui Mihaita. Trebuie sa reziste. Mai avem atat de putin pana la transplant. Imi este un dor cumplit de el chiar daca nu l-am vazut de aseara. De-abia astept sa ajung acasa sa il iau in brate si sa il iubesc. O sa il punem iar in perfuzii. Sper sa isi faca efectul bine si repede.

Imi pare rau de asemenea vesti. Cea mai buna veste insa este ca Mihaita traieste si sa dea Dumnezeu sa fie o sperietura si sa isi revina analizele la niste valori mai acceptabile. Doamne nu ne lasa, ajuta-ne !

 

 

http://community.webshots.com/user/bestuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca am primit newsletter de la Helpnet si pentru mamicile interesate au CLUBUL MAMICILOR si urmatoarea intalnire are loc pe 16 iunie la Sala Studio a Teatrului Ion Creanga langa Cinematograful Patria cu doctor primar pediatru Ana Culcer...am vazut ca e tare mediatizata pe aici,pe forum.

Trebuie sa cereti invitatii la aceasta intalnire in farmaciile HELPNET.

E careva interesata?

 

Lavinia si Natalia(17.01.05)

http://community.webshots.com/user/lavinia171

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ubiid="red">, numele meu Shobo vine de la shobolanel, asa cum ma alinta sotul meu de vreo 10 ani [:D] (el e un tip cu simtul umorului ff dezvoltat si mai copilaros asha din fire, de aici si porecla shobolanel)... ma rog intretimp -de cind s-a nascut micutzul nostru, shobolanel a fost inlocuit de Fulgutza [:D] [:D]. stiu ca nu e prea romantic, dar asa e el, in rest e un baiat SUPER!!!

 

 

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavinia draga, imi pare rau ca te-am bagat in ceata, nu asta intentzionam. da, despre shofran era vorba, m-am zapacit, deci asa-i zice la noi. iar nuca de muscat este un condiment, din cite mai stiu si eu, este foarte iubit in lumea araba, dar anyway reteta iese si fara asta. iar cardamomul (mie-mi place la nebunie cafeaua cu cardamom, dar oricum cafea nu beau decit de citeva ori pe an) are un gust sa zicem usor mentolat, oricum nu vei pune decit citeva boabe si un virf de cutit macinat pentru a da numai ô usuoara tenta mai ascutita sosului dulceag, acrisor si piperat. in rest, ce sa zic, nici eu nu-s mai breaza in alta culinara, iar asta e o reteta usoara, zic eu, amesteci niste condimente si pui carnea la cuptor. nu-ti imagina ca la mine acasa se maninca pui cu portocale in fiecare zi, ba din contra, desi suntem gurmanzi, ne dam in vint dupa mese cit mai frugale. [hot][roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana multzumesc.

 

Sa-l ajute Dumnezeu pe Mihaitza!!! Ce destin!

 

Witchie ti-am citit cele O mie si una de nopti. E ceva, un fel de je ne sais quoiin stilul tau care mi-o aminteste pe Irina Nicolau. Citeam si parca o vedeam pe Irina la Mzr povestind, fumind, agitata, jucausa, serioasa...enfin, frumos copil mai ai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...