Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (52)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata, fetele!

Stau cu cafeluta in fata si incerc sa ma trezesc, am avut o noapte aproape alba(adica mi s-a trezit bebe la 3.45 si s-a marait intruna de atunci)

Oooof, dintii astia! Mi-e tare mila de ea, mititica!

Imi spusese medicul meu stomatolog ca durerile de dinti ale bebelusilor sunt atat de mari incat un adult nu le-ar putea suporta. Daca o fi ca atunci cand mi-a iesit maseaua de minte si ma zvarcoleam de durere...saracutii de ei!

Bebelusii vostri cati dinti au si cum s-au comportat inainte de eruptie?

 

 

Monica, am PM!!! Acum poti sa-mi trimiti si mie reteta de tiramisu?

As vrea s-o fac de ziua bebelinei, cand implineste 6 luni, sau poate mai devreme, ca saptamana viitoare implinim 5 ani de la casatorie[cina2]

 

 

Cookie si bb Sabina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by didutza

Buna dimineatza!Ne primitzi si pe noi in clubul vostru? Dar sa va spunem mai intai cine suntem noi: mami Dida si gemeneii Daria si Dennis din Cluj-Napoca. Ne-am nascut pe 12 noiembrie 2004 la doar 36 de saptamani, dar acum suntem mari si voinici. Doamne ce fericita ar fi fost mami daca v-ar fi descoperit mai repede !!! La cata treaba are cu doi nazdravani ca noi i-ar prinde bine sfaturile altor mamici.Acum va pupam ca e tarziu dar ne intoarcem cu sigurantza. [fetita] [baietel][dual]daca vretzi sa ne si vedetzi ...:http://community.webshots.com/user/didutza1978Pusici de la gemenei!


id="quote">id="quote">Bine ai venit.Am vazut pozele cu cei doi pitici. Sunt tare frumusei, iti vine sa ii mananci.Sa va traiasca, sa fie sanatosi si sa va aduca numai bucurii.Pupici,Flory si [copil] Andrei (27 Nov 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzaid="red">, ajungi deci la vorba mea: mai bine nu mai ducem copiii la atatia doctori!! Pai si mie mi l-au gasit rahitic, mi-au spus ca are suflu sistolic, si in plus mi-au spus ca e grav ca s-a inchis fontanela. Bine ca va am pe voi si ma mai linistesc, ca altfel...

Didaid="red">, bine ai venit! [si-eu] Poti sa faci schimb de experienta cu Adriana, ca si ea are gemenusi [pup]

Roserbid="red">, o sa fiu si eu la Mamaia o saptamana incepand cu 20 iunie :-) Tu cand pleci exact? Iarta-ma ca nu am retinut.. Si parca era si For2nity id="red">la mare, nu?

Danamuntiid="red">, multa sanatate sotului si tie multa putere sa le duci pe toate! Sa stii ca dupa experienta asta o sa te iubeasca si mai mult!

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by didutza

Buna dimineatza!Ne primitzi si pe noi in clubul vostru? Dar sa va spunem mai intai cine suntem noi: mami Dida si gemeneii Daria si Dennis din Cluj-Napoca. Ne-am nascut pe 12 noiembrie 2004 la doar 36 de saptamani, dar acum suntem mari si voinici. Doamne ce fericita ar fi fost mami daca v-ar fi descoperit mai repede !!! La cata treaba are cu doi nazdravani ca noi i-ar prinde bine sfaturile altor mamici.Acum va pupam ca e tarziu dar ne intoarcem cu sigurantza. [fetita] [baietel][dual]daca vretzi sa ne si vedetzi ...:http://community.webshots.com/user/didutza1978Pusici de la gemenei!


id="quote">id="quote">Bine ai venit mamica de gemenusi!Stau si ma intreb orasul vostru e plin de gemeni?Noi mai avem in "club" doi gemenusi de la cluj napoca,adica frumuseii Tudor si Bianca,copilasii Ad_riannei.[pup]Violeta mami de printesa Cristiana BiancaPOZE CU BIANCA"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danaid="red">,multa sanatate sotului tau.Sper din tot sufletul ca acum se simte mai bine si ca tu esti mai linistita.[pup]

Felisid="red">,am si eu o intrebare...?

Tu ai dormit azinoapte?id="blue">

Nu de alta dar la 1.00 erai aici si la 8.00 tot aici esti...

Ne-ai mintit...esti robotel! [:D]

 

Bianca s-a trezit din 2 in 2 ore,mai rau ca atunci cind avea citeva zile...O fi de la dintisori?Ca nu mai stiu ce sa fac cu miriiala asta...

Va doresc o zi buna!

[pup]

 

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca

POZE CU BIANCA

 

"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Am reusit si eu sa scriu un mesaj (sper sa nu se trezeasca intre timp fetele). Am mai scris marti La Multi Ani! aniversatilor dar mi-a picat netul si .....

La Multi Ani! astazi pentru Tudor Mihai (bumbacel) si pentru Teodor (Ane Mary). Sa crestet mari si frumo

Dupa ce am fost plecati o saptamana la Oradea mi-a luat vreo 3 zile sa va ajung di urma cu cititul si apoi ori nu a mers netul ori nu am avut timp sa scriu. Mama mea face ceva renovari asa ca stau cu amandoua si nu e usor deloc.

Didiutzaid="red"> bine ai venit, sa-ti traiasca gemenusii ca sunt tare simpatici. Te ajuta cineva cu ei sau esti mama eroina ca si Ad_rianna?

Onitzaid="red"> ma bucur ca Paul e bine si ca ai gasit si tu un medic care sa te linisteasca. Ne [bruta] pemedici cand ne terorizeaza dar ce ne facem cu noi cand avem ganduri negre din nimic? Eu de ex sunt campioana la asta. Intr-o noapte Ana (2 ani 6 luni) m-a trezit si mi-a spus ca o doare capul. M-am panicat dar dupa ce a adormit ea inapoi m-am linistit. Pe la 4 iar m-a trezit ca "ma doale capul, nu pot sa dom". UUUUUUUUUUU am crezut ca o iau razna (*noroc ca sotul e mai cu picioarele pe pamant). Eu gata "stiam" ca ANa are tumoare etc etc. A adormit ea inapoi pe la ora 6 si cand s-a trezit am constatat ca statea cu gatul stramb ca o trasese curentul.[bang][bang][bang][bang][bang][bang]

Monicaid="red"> cred ca Ruxi mananca destul de bine (Daria manaca doar 180 ml seara cu 2 cupe de cereale si 150 pe la 5-6 dimineata. Bine, eu intre mesele de fructe si legume e musai sa ii mai dau si lapte (90-120 ml) ca altfel plange de raguseste.

Te rog trimite-mi si mie reteta de tiramisu pe PM. Tx.

Mikimiid="red"> super parinti si super copil ca v-a lasat sa va faceti si voi de cap putin. Te admir ca nu te-ai "babit" ci esti o mamica super activa. Invatam de la tine.

Felisid="red"> eu una nu stiu cum rezisti sa faci atatea: sa ai grija atat de bine de Mihaita, sa inveti,sa stai noptile. Te felicit si stiu ca esti o mamica puternica si razbatatoare.

Danaid="red"> sa dea Dumnezeu sa fie totul bine cu sotul tau si tie multa putere sa ii fii alaturi.

Andreeapid="red"> sper sa fie totul OK cu Mariuca ta si sa te fi ingrijorat degeaba.

 

Vad ca fetele mele inca nu s-au trezit dar la vremea de afara nici nu ma mir ca au chef de somn.

Daria nu stiu cate kg are mai exact ca nu prea am mai ajuns la cabinet sa o consult. Vaccinul de 6 luni ma gandesc sa-l aman ca va trebui sa il fac pe 22 si noi pe 24 iunie plecam la mare si nu as prea vrea sa am niscai probleme pe acolo.

De mancat mananca f bine fructele, nici nu e nevoie sa ii pun bavetica pentru ca papa tot tot si fara mofturi. La piureul de legume se schimba situatia: mai sufla, mai baga mana (sau piciorul) in castron, uneori nu vrea deloc. Daca nu vrea cu lingurita uneori il mai lungesc cu zeama de la fiert si il pun in bibe.

De ceva timp doarme mai prost decat dormea cand avea 3 luni. Se trezeste, se invarteste, se screme.

 

 

Ma duc sa le pregatesc mancarica la bubuline ca daca se trezesc amandoua odata intru in criza de timp.

 

 

 

http://community.webshots.com/user/niculas

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)

Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...