Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (52)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Andreeaid="red">, imi pare rau ca ai probleme cu Mariuca.. Uff... cateodata e greu sa fii mama, nu? Nu-ti face probleme cu analizele: o sa o doara si o sa planga insa nu ramane cu amintiri neplacute de pe urma experientei asteia. Si eu i-am facut analize lui Alex si mi-era mila de el de muream in timp ce asistentele ii luau sange, insa imediat dupa aceea a inceput iar sa rada si sa chicoteasca. O sa fie bine, o sa vezi! [flo]

Bai, avea fii'miu un chef de vorba aseara... El de obicei nu prea vorbeste dar aseara timp de jumatate de ora a tinut un adevarat recital: ghe, ghe, babababababba, ga ga ga ngu ngu [il]. Imi venea sa-l mananc :-) Era misto ca eu tot ii spuneam: "MA-MA" si el: "abababababa", eu iar "MA-MA" si el "babababababa".. Ne-am distrat pe cinste :-)

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mamici si bbici...noi am lipsit de la apel cate zile din lipsa de net.

suntem bine, papam bine dar nu ne-am mai cantarit sa vedem cat avem...insa la capitolul cumintenie...lasam de dorit.[:D]

azi este ziua lui alex si mergem la petrecerea organizata la mc cu prietenii lui si apoi acasa cu familionul si nashii...el este fff emotionat(de parca nu a mai fost la nici o petrecere)[:D]dar isi doreste sa fie totul perfect...ma intreaba tot felul de amanunte...

multumesc pe aceasta cale tuturor fetelor care ne-au felicitat pe yahoo de dimineatza[pup]si numai bine si lor si bbelusilor lor.

va pup pe toate si va urez o dupa amiaza cat mai placuta

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreap ,sa ne traiasca Mariuca ,sa creasca mare ca frumoasa e deja !

Eu cred ca ar fi bine sa-i dai Tonotilul si Vit C si mai asteapta cu Fe ;e bine si ca i-ai dat lapte praf ca asa iti faci o idee cam cit maninca .Gindeste pozitiv ca nu e vorba de nici un virus !

 

diana2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicaid="red">, La Multi Ani pentru Alex!!! [bis][bis] [cheers]Sa creasca mare, frumos si sanatos!! Te cred si eu ca este emotionat, la atatea pregatiri [il][il]

Micheid="red">!! Ce face Darius? Mai alaptezi? Eu i-am introdus carnita de saptamana asta lui Alex si vad ca-i place destul de mult..

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Mariuca Andreei, si Mariuca Ralucaiid="red">[:D]! Sa fiti sanatoase si cumintele!

 

Paxelaid="red">, multa sanatate lui Silviu, sa scapati cat mai repede de diaree. Combinatia orez+mar copt ai incercat-o? de obicei o accepta copilasii.

 

Ma enerveaza la culme vremea asta , iar am stat in casa, noroc cu gradinita Biancai, ca in casa s-ar fi plictisit teribil. Vad ca ea a cam inceput sa tuseasca destul de zdravan, Mihnea parca e mai bine decat ea. Iata avantajul de a avea 2 copii, dintre care unul merge la gradinita[:D]. Mereu avem distractia asigurata la capitolul "sanatate". Bine ca nu au facut viroze cu febra macar , cel putin pana acum. Daca nu mai vine odata si vara asta...

 

Danaid="red">, vad ca schema voastra de diversificare e foarte diferita de ce recomanda medicii aici: de ex aici galbenusul se poate incepe de la 6-6.5 luni, ficatul la 7 luni, cereale cu gluten la 6 luni, in rest coincide cu ce ti-au recomandat tie.

 

Eu i-am pus azi in supa si 2 pastai de fasole galbena, dintre care una i-am si pasat-o in piure. Sper sa nu aiba nimic, pediatre mi-a zis sa-i dau.

 

[pup]

Roxana&Co

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor inca o data pentru felicitari, mi-au prins tare bine intr-o zi asa urata (vremea adica).Am stat mai toata ziulica in pat cu copilul meu ca afara si in casa era frig, iar el e asa cald, asa ca m-am incalzit cu el, ne-am dragalit...apropos de dragalit, Alex ma pupa de fiecare data cand se scoala si-l iau din patut.Cand ii cer sa ma iubeasca si alta data si-i dau obrazul nu ma linge cum face la sculare ci ma musca, asa ca stiu cand e iubire si cand chef de joaca,.

 

Adrianaid="red"> copilu' a fost legat la propiu de copac, adica carutu ancorat ca era in panta tot locul ala.a stat cumintel acolo dragu' de el, parca stia ca noi avem chef de nebunii.Apoi la catarari, rapel am facut pe rand si statea cand tati cand eu. Si oricum a fost mascota excursiei si toata lumea vroia sa fie babysitter, iar el nu a avut nici un gret, a mers la fiecare in brate si a zambit la toata lumea.

 

Try id="red">"barbatelu" tau e un scump si parca s-a ingrasat tare in ultima luna...parerea mea.ingrasat insemnand implinit frumos.

 

Aimeid="red"> tare are ochisorii frumosi Vladut si-i vesel nevoie mare, ca si Ruxytaid="red">, eu ramasesem in urma cu pozele, acum am vazut-o pe frumoasa.Monica id="red">sa-ti traiasca baiatul, sa te bucuri de ei ca-s lumina sufletului.

 

Andreea LA MULTI ANI !!! domnisoareiimi pare rau ca tot aud de probleme, da doamne sa le rezolvi repede, adica sa nu fie deloc.

 

Mergem si noi la cantarit vineri ca atunci facem si vaccinul.Sper ca a luat si Alex ceva, ca si el stagnase in ultimA luna.Nu stiu ce efect va avea diversificarea asupra lui, dar Alex mananca fructe ca nesatulul.Cel putin combinatia caise/pere si banane/mar/cereale le devoreaza, deschide gurita inainte sa inghita tot.

de 2 zile mancam si noi supita, dupa fiecare masa a dat-o afara, sper ca nu-i face si rau.De placut nu-i place ca se stramba si se scutura ca dupa lamaie, dar deschide totusi gurita.Poate spera mititelul ca urmatoarea lingurita va fi ceva bun..

 

familia nebunica

Miki si Alexander (12.12.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Eliza5

[

Micheid="red">!! Ce face Darius? Mai alaptezi? Eu i-am introdus carnita de saptamana asta lui Alex si vad ca-i place destul de mult..


id="quote">id="quote">

 

Eliza, noroc ca alaptez , ca in afara de fructe si cereale , baietica al meu nu se omoara cu supa sau branzica

Sanul este baza alimentatiei noastre... cand il vede casca gura mare si face: ihihihiihaaaaaiiii[bis]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tryid="red"> sa-ti traiasca Alexutzu , sa fie sanatos si sa creasca mare ca de frumos e frumos foc...si ma omoara cu ochii aia albastri, superbi ochi[cool][cool][cool] si mersi de raspunsuri Try.

 

La Multi Ani!!!!id="red">id="size4">id="Arial Black"> pentru Mariucaid="red">(AndreaP),

Maria Alexandraid="green">( Raluca Gabriela)si Iosefina Mariaid="blue"> ( Olga Stan), sa fiti sanatose, sa cresteti mari si frumoase[s]

AndreaPid="red"> sanatate multa la Mariuca[pup][pup][pup]

 

Cici si Alexia ( 22.12.2004)

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...