Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (52)


Recommended Posts

andreap id="red">imi pare rau sa aud ce probleme aveti. sanatate si putere...pai stai asa...felicitari pt primii pasi!!![bis][bis][bis] mariuca e sanatoasa tun, [copil]ai sa vezi. si eu cand am fost cu tudor sa-i faca fisa pentru analizele ce trebuia sa i le faca, dra care l-a consultat cica: "mey tu nu ai fata de copil bonav!" asta pt. ca smecherila i-a zambit aproape tot timpul[:D]

 

monicaid="red">, "la multi anisori" fericiti pentru micul alex

paxela id="red">eu te-am intrebat cum e silviu cu diareea si ti-am si zis atunci de laptele fara lactoza. poate fi trecator, sanatate multa lui silviu. trebuie sa incerci sa-i dai si orez mai mult si morcovi, sunt sigura ca-i va trece repede

sa-ti traiasca baietelul mikiid="red">, dragul de el, as vrea si eu sa-i fac pe ai mei cat mai sociabili, dar e cam greu in ideea in care iesim cam rarut afara

 

si [s] [s] pentru mariuciid="red">...sa cresteti sanatoase si frumoase si sa aduceti bucurii si satisfactii celor din jurul vostru[pup]

 

 

[foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mikiid="red">, mai da' ce indrazneti sunteti, va invidiez in forma placuta. Mai degraba trebuia sa spun va admir. Asa o sa fie si bebe, la fel ca voi, pt. ca-i oferiti un exemplu bun. Sotul meu e destu lde sedentar, iar eu m-am dat tare dupa el. Mi-ar fi placut si mie sa fim asa aventurosi...

Si, da, Alex a luat 1kg de la 5,5 luni la 6,5 luni. Sunt curioasa sa vedem cat are acum la 7,5 luni. Sper sa nu fi luat mult ca ma cearta dr. Sincer nu-i dau mult de papica, insa mananca cu pofta si e foarte rau de foame. Daca nu ii dau la timp, incepe sa planga continuu. Imediat imi dau seama ca ii e foame, de la nimic altceva nu plange asa mult.

 

Si surpriza mare ieri: ii dau dintisorii lui alexid="red">. In curand o sa avem si noi perlute in gurita. Ce mi-a venit ieri sa-i verific din nou gingiutele si mi s-a parut ca as simti un coltisor de dintisor in gurita. L-am cercetat un pic si asa era, se vede un mic coltisor straveziu si ondulat exact in rasul gingiutei, deci a spart gingiuta. Si el mititelul nu a zis nimic de 10 zile incoace, chiar doarme mult mai bine, insa inainte de perioada asta a dormit prost, o fi fost de la dintisori. Si azi noapte a fost foarte agitat. Nu stiu daca a fost de la dintisori sau nu cumva a fost de la caldura. I-am lasat usa la dormitor deschisa sa intre si la el racoare de la aerul conditionat, dar nu a dormit mult mai bine.

 

Ciciid="red">, nici o problema, si-altadata cu placere. Ce-ti mai face printesuca mofturoasa? Las' ca se da ea pe brazda, sa stii.

Eu ieri mancam in fatza lui alex si atat s-a holbat la mine si saliva ca i-am dat si lui frimiturele de paine. Doamne si ce mai mesteca. Se uita la mine cum mestecam eu si mesteca si el de mama mama.

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreapid="red">, sper ca mariuca sa fie bine si sa te fi speriat degeaba. Du-te negresit sa-i faci analizele. Sa dea Domnul sa iasa bune.

 

Ad-rianna, cum i-au iesit analizele lui Tudor?

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miki id="red"> poti sa-mi zici daca te rog unde s-a "intamplat" aventura voastra? pe ce rau? in ce zona? si inca o intrebare? toata treaba a fost organizata sau toti sunt amatori de asa ceva si aveti echipament adecvat

 

 

[foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikiid="red"> superbe pozele, bravo voua ca puteti face asa ceva...chiar va admir si sa stii ca mi-as dori sa fac si eu asa ceva dar deocamdata n-am cu cine, ha ha....si Alex e super acolo in barca..ce-l asteapta pe el de-acum incolo..apropo, tu faci de mult chestiile astea? cand ai inceput cataratul???? bravo voua[cool][cool][cool][pup]

 

Try id="red"> Alexia mea e cm maraita si ieri a mancat doar vreo 60 ml supa si vreo 60 de lapte si cateva lingurite de mar cu biscuite..in rest niste ceai si atata....nu stiu ce are draguta de ea, poate i-o fi cald si ei..ca are niste bubite pe fata dar si pe corp cateva...ma gandesc ca-s de la caldura...sper sa nu fie altceva, sa vedem cum e ca poate mai tarziu merg cu ea la doctor ca ma ingrijoreaza bubitele...si vineri si sambata a avut febra 38.3..sper sa nu fi facut cine stie ce....si nu stiu daca bubitele astea de la caldura se fac pe tot corpul sau numai pe fata

pupici la Alex al tau ca e un scump si bine ca mananca tot [pup][pup]

 

Cici si Alexia ( 22.12.2004)

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cicisorid="red"> las ca veniti voi in Romanica si-i arata Alex cum se mananca...pana atunci ai tu grija sa fie la fel de fumoasa, zambitoare ca pana acum ca de restul ne ocupam noi.Acum ca avem masina, chit ca are sau nu treaba tati la Cluj venim o tura.Asa mai vedem si prichindeii de acolo.Adrianaid="red"> s-a intamplat la Targu Jiu, adica pe langa la Runcu treaba cu cataratu, rafting pe Jiu, iar coboratu de pe podul de 35 m la Polovraci, langa pestera.E un peisaj superb, iti taie respiratia.Toata chestia e organizata de o firma , iar angajatii sunt de la Salvamont Gorj, cu echipamentul lor, noi suntem novici dar pasionati de aer curat si adrenalina.

 

familia nebunica

Miki si Alexander (12.12.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea... V-am scris ditamai mesajul azi noapte ca sa vad ca da eroare dupa ce i-am dat trimitere!...[xx(]

 

ANDREAP... id="blue">sanatate multa si nu mai fi ingrijorata ca Mariuca e sanatoasa... Au ei perioadele lor cand nu iau in greutate... Asa cum am mai zis odata, am o vecina in bloc cu o fetitza care la 10 luni are 7 kg... Toata lumea o trimite la dr, dar dr ii zice ca fata e sanatoasa... Oricum eu va doresc multa sanatate!...[pup] Nu aveam timp , dar am intrat pt tine sa iti zic ca totul va fi bine...[pup]

 

TRY... id="blue">prunele sunt singurul remediu pt constipatie... Ieri a mancat 70 ml de prune mixate si a iesit dupa 3 ore fara supozitor... dar nu prea moale... Bine ca a iesit totusi...[pup] Revin cu amanunte la noapte, daca merge DC-ul... Va pup si va citesc[;)]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele!avem si noi un moment de respiro si uite ce vad pozele lui mikimi [:D].wow frumos va mai distrati mai!

 

noi suntem bine cu exceptia faptului ca al meu copkil e tare mofturos la papica.nu-i place banana,carnea,branza toata ziua ar manca numai fructe.ma face rau tare cu nervii mai ales cand scuipa si ajunge mancarea pe pereti.ken merge cu premergatorul prin casa dar nu inainte,nici inapoi ci pe lateral,si uite asa ajunge prin dreptul sertarelor pe care le deschide si arunca pe jos tot ce prinde cu manutza.ieri mi-a rasturnat zatz de la cafea pe covor.

 

fetele voi le curatati dintii la micuti?daca da cu ce?

 

octy,KEN(1nov 2004)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...