Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (52)


Recommended Posts

Am revenit,ii era somn,de aceea plangea.

Sa va spun de puiutzul meu. Dupa ce 3 saptamani dupa ce am ajuns in Romania a avut diaree,si-a revenit,am facut tratament 10 zile cu vitamina B1 si B6 pentru tonusul muscular si acum nu numai ca isi tine perfect caputul dar se ridica in fundulet daca il tin de manute.

De 1 luna de zile avem si noi 2 dintisori care acum sunt mari,cand rade se vad foarte bine,este foarte scump.

Suntem grasuti avem 8,600 kg si niste falcutze pe masura.In curand o sa pun si poze noi,deocamdata nu am timp.

Voi ce mai faceti? Sunteti bine? Sper ca toti bebeii sunt sanatosi.

Va pupic!

 

Stefania si David 24.12.2004

 

DAVIDid="blue">

Poze noiid="blue">[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Stef ce bine de voi ca v-ati intors.cum a fost zborul?imi pare foarte rau pt sora si cumnatul tau,dar vorba ta bine ca nu au patit nimic.

 

al meu copil de dimineata e tare fornait,ii curge nasul si tuseste.ma duc cu el la doctor sa ne dea tratament.

 

octy,KEN(1nov 2004)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza fetele,

multumesc muuuult de tot tuturor fetelor pentru urari si gandurile buna[pup]si numai bine si voua si copilasilor

 

petrecerea la MC a fost super...dar cam scurticica(a zis alex)[:D]...apoi am venit acasa in formatie mai restransa, au desfacut cadourile si s-au jucat ca si cum atunci incepea petrecerea...copilasii astia au energii nebanuite.

ruxitza a fost o plangacioasa[q][q][q]nu i-a placut deloc la petrecere, nu a vrut in tramvai...ba mai mult se uita la anumite persoane si o apuca plansul instantaneu(andrea stie)[:D]...asa ca a stat mai mult pe-afara cu mama si tatal meu...nu stiu ce m-as face fara ei.

astazi mai vin nashii pe la noi, ca nu am mai apucat ieri sa mancam tortuletz si acasa si facusem tiramisu(reteta de la miche)...asa ca o mai punem de o mica petrecere...ma duc acum sa fac cateva cumparaturi.

eu sunt fff fericita fiindca am inceput sa incap in hainele de dinainte de a ramane insarcinata(pana acum nu aveam nici o sansa) insa si acum imi vin strase rau de tot....dar tot e un inceput...mai am 7 sau 7,5 kg de dat jos...sper sa reusesc....dar la mine a fost greu ca am avut muuulte kg luate...ce ma enerveaza cel mai tare este ca am ramas cu picioarele cam umflatele...si nu vorbesc aici numai de grasimea de pe ele ci si de stratul acela adipos...daca pun degetul asa mai apasat raman gaurele...oare de ce? voi ati patit asa ceva? ca eu dupa alex nu am patit asa[bang]

stefania... ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa si ca-i merge bine puiutului tau.. imi pare tare rau de accidentul surorii tale...bine ca sunt teferi amandoi...asta e cel mai important...masina daca era asigurata or sa recupereze ceva pe ea.

bits...[pup]si sanatate multa lui kenzolino

miki...ma uimesti pe zi ce trece[pup]

va pup si am fugit la ruxitza...se mai potolise putin dar acum a apucat-o iar raaau...vrea toata atentia mea

sa aveti o zi minunata[pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bitsid="red"> si Monicaid="red"> va multumesc[pup]

Zborul a fost foarte usor,spre deosebire de data trecuta,poate fiindca am zburat noaptea,David a dormit foarte bine,a fost foarte cuminte.

Bits,voi mai stati? Pupici lui Kenzo,sa se faca repede bine.

 

Stefania si David 24.12.2004

 

DAVIDid="blue">

Poze noiid="blue">[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreeaid="red">, eu am facut analizele la Centrul Medical Unirea. In prostia mea, am facut analizele pentru ca stiam ca Alex are rahitism si ma gandeam ca in urma analizelor o sa vad cat calciu are in sange si poate incep tratament pentru tratarea rahitismului. Numai ca rahitismul tine de fapt de vitamina D, nu de calciu, iar eu vitamina D nu am voie sa-i dau pentru ca i s-a inchis deja fontanela. Deci am facut analizele degeaba [batcap]

Mikiid="red">, mai, extraordinare pozele [il]. Imi faci pofta sa ma apuc si eu de calatorit :-)

Bitsid="red">, imi pare rau ca e racit Kenzo.. Daca e fornait si tuseste o sa-ti dea probabil doar tratament pentru tuse (paxeladine?).. Sper sa-i treaca repede. Oricum, apropos de bebei bolnaviori, eu citesc tot felul de teorii cum ca e mai bine ca bebeii sa ia contact cat mai devreme cu tot felul de boli si infectii, pentru ca numai in felul asta isi intaresc sistemul imunitar. Asta ne face sa fim putin mai linistite cand se imbolnaveste sufletelul, nu?

mamaluidavidid="red">, bine ai revenit! [flo]

Mai, sper sa nu spun prostii, dar mie mie se pare prea devreme sa curatam dintii bebeilor (bine, lui Alex nici nu i-au aparut inca [:D]). Chiar o sa caut pe net informatii.

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!Am intrat pe fuga s ava salut,noi ne pregatim de decolare ca e vremea relativ buna..adica nu ploua[xx(]!

Mamaluidavidid="red">,bine ai revenit!Imi pare rau de accident,sanatate multa.

Elizaid="blue">,multumesc de raspuns.M-a mai linistit cunostinta mea de la Gr.alexandrescu ref.la transmiterea hepatitei,dar analize tot ii fac,sa vad ce are.

Felisid="green">,multumesc!O sa-i dau si eu,poate are efect.

Sabinaid="purple">,nu stiu,dar parca e prea aglomerata Dr.Culcer.......nu mai tin minte cine a fost la ea si zicea ca mai erau o groaza de pacienti impreuna cu ea in cabinet.Sa vad,ma mai gandesc.As vrea sa merg la cineva care,pe langa faptul ca este un medic bun,sa si discute cu mine....Oricum,unde are ea cabinet?La Municipal sau unde?Ca parca la Municipal nu au sectie de pediatrie

Mai vorbim[pup]

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreeaid="red">, Dr. Culcer are cabinet pe la Iancului (str. Chiristigiilor 2). Numarul de tel este 252 92 31. Mie sincer nu mi-a placut la cabinet, era imbulzeala si haos. Mi-a placut mai mult la spital (te duci la Ambulator, la cabinetul de Neonatologie), unde desi am stat sa o astept destul de mult, macar erau mai putine persoane si mi s-a parut mai civilizat...

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikiid="red"> sunteti super, nebunaticilor.

Chiar acum ma uit pe site-ul cu prezentarea activitatilor Salvamont Gorj si mi se face si mai pofta de aventura.

Doua intrebari pentru tine: Ce facea Alex cind voi erati la inaltime sau la adincime? si cam cit costa?

 

LuminitaB

mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998

Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.
id="right">id="blue">

pozele noastre

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADRIANNAid="red">, multam pentru raspuns, adevarul e ca ii multumesc lui DUMNEZEU zi si noapte pentru sotul pe care il am!!! E un om bun, care tot timpul ma intreaba :cu ce sa te ajut? orice i-as cere, imi ofera...c emi-as mai putea dori? normal ca ne mai ciondanim si noi, de la oboseala, stres, dar eu una ma declar multumita de alegerea facuta.[:D]

Pupici la gemenashi!!! Ce mai fac? dar tu?

SIMINNA id="red">draga mea, incerc sa caut in documentel mele, daca mai am indicatiile instalarii messengerului...imi amintesc ca mi-a facut mihai ceva de genul....ma uit si daca gasesc iti trimit, dap? la 5 e ok, nu schimbati programul pentru mine, aaa, dar nu azi, ca mergem la doctor, la un alt neurolog, despre care am aflat ca e foarte bun, la sspitalul gomoiu (multumiri gandacicaiid="red"> pentru asta, da mai ales d-nei achim!!!!) , poate maine, ce zici? dar as fie vremea frumoasa...

FELISid="red">, ai primit meniurile de la mine? sper ca da, ca iti scrisesem ceva....[:D]

ANDREAPid="red">, daca vrei, eu cu IOANADU, mergem la ANA culcer, dupa, 15, sa luam banishorii!!!! DAca vrei, vino cu noi!

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceciliaid="red"> acum citeva zile spuneai ca fetitzei tale nu-i place piureul. Ii dai piureul asa cum iese, adica dulce? Incearca sa-i pui lamiie sau iaurt si poate o sa-i placa. Nici Diana nu prea se omora cu piureul cind i-l dadeam simplu. Pina la 7 luni i-am pus lamiie si dupa 7 luni iaurt si ii place f mult. Sau poti sa-i pui putin lapte praf in piure.

 

Ela2001 - [mamica] bebitzei Diana Andreea (22.10.2004)

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/mirelai2001

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...