Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (52)


Recommended Posts

SIMINAid="red">, ti-am trimis mail cu instalarea massenger. AI primit-o?

Paul deja a fost dat peste cap, am fost la ai mei ieri si l-au tinut numai in brate, au fost topiti dupa el, cu un dor de neimaginat. [:D]

Azi mergem la dr. Zamfirescu, de la Spitalul Gomoiu, e de garda , si il prindem dupa-amiaza, ma bucur ca mergem cu toti! FAza amuzanta:

da Mihai telefon sa il progrmaeze pe Paul, si ii spune doctorului ca are schizofrenie in loc de rahitism;[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] la care doc: aloleu, asa devreme? fastacit, mihai i-a spus apoi ce are copilul!!![:D]

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

am fost la doctor analizele sunt bune drept urmare mai facem unele suplimentare ( urocultura si repetam coprocultura) sa nu fie ceva ascuns

tinem regim in continuare dar avem voie si banana asa ca de acum va papa banana cu morcov banana cu orez cu branza ca macar aia ii place si o mananca[alcool]

dar cat am asteptat toate mamicile venisera cu copii cu aceiasi problema[bang][bang] probabil ca e un virus ceva[bang]

 

a scazut 100 gr in greutate dar e foarte bine hidratat avand in vedere de cat timp e deranjat asa ca cica nu trebuie sa imi fac griji ( oare cum oi putea face asta?)

 

aseara la sfatul unor pritetni i-amluat ricefluken de la milupa si desi el papa orez fiert si cereale cu orez de la bebelac cum i-am dat putin din astea s-a mai strans un pic la stomacel speram sa fim pe drumul cel bun

 

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buan fetele!Am venit si noi acum de la plimbarica,a tinut Doamne-Doamne cu noi sa nu ne ploua;Mariuca a papat dimineata in urlete,dar am reusit sa o pacalesc cu 100 ml de lapte praf.

Onitzaid="red">,super faza cu sotul tau[alcool].....Voi und emergeti la Culcer?La cabinet sau la spital?

Elizaid="blue">,ai fost la spital?Unde?La Municipal?Asa pur si simplu te-ai dus si te-a primit?Oricum eu vreau sa merg inati sa-i fac analize,apoi eventual sa le interpreteze.

Pupici

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDREAPid="red">, uite, initial, am vrut sa mergem la cabinetul ei particular, dar ELIZA id="red">cam are dreptate, e mai civilizat la Municipal, in cabinet sunt maxim doi copii, si se uita foarte atenta si la spital, nu numai la cabinetul particular...intr-adevar astepti mai mult timp@!!![xx(] inca nu m-am hotarat...sa speram ca poate si IOANAid="red"> sa vina la spital!!!!

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa sar de la una la alta:cata branza dulce se da la varsta asta?nu in grame....asa din "ochi",cam cat incape intr-o lingurita?????Ca eu nu ma pricep[bang].Eu ii dau cam cat o nuca in fiecare zi si ma gandeam sa nu fie prea mult sau pre putin.

Si ficatel se poate baga la 7 luni?

Paxelaid="red">,multa sanatate[pup]..off,tare greu e sa-ti vezi puiul bolnavior!

Va las acum,fug la dentist,ne auzim la intoarcere

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ONITZA... dr ZAMFIRESCU a fost primul dr la care am fost cu Mihai... Bafta... (multu, am primit)

 

Eu azi, dupa 2 luni de constipatie am cedat nervos: dupa ce ieri a avut 2 mese cu fructe (una cu pere-100 ml, alta cu prune - 60 ml) si dimineatza si seara sirop de constipatie cronica, azi iar constipat[q] Stateam langa el si plangeam: el tipa si facea kk mai gros decat degetul mare... Am plecat la dr si plangeam pe drum!...

A fost si Paxela cu mine si cat am asteptat la dr ma tot gandeam : DE CE?.... Si mi-am amintit ca ac constipatie dureaza de cand i-am schimbat medicamentul de inima!... Am sunat-o pe dr de inima si mi-a zis ca nu imi poate zice sigur: depinde de organism, dar daca eu stiu ca perioada coincide sa revin la vechiul medicament.

 

De papat papam f bine (chiar si 250 ml la masa, dar cu ac constipatie azi nu am mai rezistatid="purple">id="Comic Sans MS">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!!

Noi ne-am tinut de plimbari in we (am fost la Brasov) si pana am pus tot la loc au trecut cateva zile, ca sa nu zic ca inca mai am de spalat dar nu mai am loc pe sarme [xx(].

Andreaid="red"> sanatate multa Mariucai, speram sa nu fie nimic grav . Acuma cu cantarile astea eu ce sa zic, mie acasa imi iese una, la dr alta, asa ca eu in ultima vreme nu o mai cantaresc decat ffff rar si doar acasa. oricum parca simt ca s-a mai ingreunat. La ultima cantarire (la 7 luni)avea 7,200.

Paxelaid="red"> numai bine lui Silviu si stiu ca ti-a mai spus cineva, incearca si Smecta. Eu stiu ca este ff buna si recomandata si la copii.

Cuscraid="red"> ne pare rau tare de Ken ca a racit dar lasa ca o sa se faca repede bine. Eu acuma cand dasemne de ceva raceala zic de fiecare data "las' sa faca anticorpi" ca doar asa ma incurajez.

Dupa faza cu Brasovul am zis ca raceste sigur dar se pare ca e mai rezistenta decat credeam. Afara era ok, caldut si bine dar am stat la niste prieteni unde eu muream de frig, la propriu.

Ma gandeam la Luminitaid="red"> atunci si ma gandeam ca trebuia sa o intreb cum e vremea pe acolo si cum scoate bebeul imbracat afara..dar deja era prea tarziu. Poate data viitoare.

Sper sa fi inteles ceva din mesajul meu :))

Va pup!!

 

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreeaid="red">, eu ii fac branza din 250 ml lapte, si i-o dau pe toata, ies cam 2 linguri cred.

 

Felisid="red">, daca nu merge nici cu fructe, nu-i poti da nici un sirop laxativ?

 

Paxelaid="red">, ma bucur ca sunteti spre bine!

 

Stefaniaid="red">, bine ati revenit!Imi pare rau de accidentul sorei tale, bine ca au scapat cu bine!

 

Noi, tot muciosi.

 

Mihnea se ridica mereu in fund din pozitia culcat, si a inceput sa se agate si de gratiile de la pat, drept pentru care i le-am ridicat, ca nu vreau sa faca vreo aterizare fortata in cap.Se uita cam nedumerit, nu prea intelege schimbarea[:D].Ma gandesc ca la sfarsitul saptamanii vitoare intra si Bianca in vacanta, am imbulinat-o cu amandoi pe cap!

 

[pup]

Roxana&Co

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by roserb

 

Felisid="red">, daca nu merge nici cu fructe, nu-i poti da nici un sirop laxativ?

 


id="quote">id="quote">

 

Dr pediatra cand am fost azi la ea si i-am povestit ca NU MAI POT... ca mi-e mila de el si ca am rezistat pana acum tot sperand ca poate MAINE va fi bine, dar daca dupa o zi cu 2 mese de fructe (pere si prune) + siprop de constipatie el e tot constipat deja mi-am pierdut orice sperantza!... At mi-a zis ca ea se abtine cat poate sa nu imi dea laxative pt ca la ce are Mihai nu e indicat, dar daca dupa 2 saptamani de captopril nu revine la cum a fost nu mai are ce face si imi da laxativ...[xx(]

Sper din tot sufletul sa isi revina... sunt sfarsita... Maine facem vaccinul de 6 luniid="blue">... Fetelor... e vreo problema daca il mai aman id="blue">cu o saptamana (adica sa il faca la 11 zile dupa ce a implinit 6 luni?... Ca nu cred ca mai rezist psihic si la vaccin, nopti nedormite si sambata examen[ups]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...