Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (52)


Recommended Posts

O seara buna va dorim!

 

astazi am fost plimbareti si dimineata si acum pe seara ... si surprinzator...sa-i tina naravul puiului meu...s-a cumintit iar...de unde ma dispera, ca nici la baie nu ma puteam duce, cam de duminica, puiul a inceput sa stea iar singurel in scaun sau in carutul sport, pe care-l plimbam toata casa...si ieri am facut ordine in debara, pe hol, in bucatarie...o adevarata performanta...ba chiar azi am facut si mancare impreuna(de obicei faceam dupa ce venea tati)...va doresc la toate mamicile cu copii maraiti sa-si revina...eu mereu am zis ca e inca o toana si va trece, mai greu dar a cam trecut...acum sper sa-l tina...

altfel, Vladut se intoarce toata ziua, cand pe o parte cand pe alta, da sa se ridice si e un zambaret....asteptam dintii de sus cu interes, ca tot ce prinde baga in gurita...de balute nu va mai spun...

 

azi am papat prima data ciorbita cu carnita de vitel, acrita cu bors de casa, i-a placut mult si tot azi i-am facut un amalgam de fructe: juma de para, o caisa, juma de piersica si o felie de pepene galben, mixate, a iesit cam 200 ml si a papat tot...

 

Branzica eu fac din 250 ml lapte Dorna cu 2 tablete de Ca lactic si i-o dau toata la o masa.

 

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

[foto]cu noiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

fetele, sa vedeti ce chestie: de o vreme, ioachim nu mai vrea nici o supita, nici o branzica, nici o bananuta, nimic! noroc cu tztzica !;P

 

nu am vreme acuma sa intru in amanunte (sunt cu vopseaua in cap) ideea e ca am auzit ca ar fi unii bebei care vor sa treaca direct la mancarea de copii mai maricei, si am incercat si eu : azi i-am dat (nu ma omorati, pur si simplu, nu faceti ca mine !!;P) si outz si piept de pui dat prin blender si A MANCAT CUPILU ! bineinteles, cate putin, din mana mea si eu manacand in fatza lui, in orice caz, sa mor cand l-am vazut cum deschidea gurita…

nu i-am dat mult, dar ideea e ca a fost fooooooooarte interesat !;))

 

l-am pus si in premergator de cateva zile, cate 10 minute (pe ile am pus-o de la 4 luni jumate si a mers de la 9 luni;P) iar ile se tot joaca la melodii si il “danseaza” pe bietul ioachim de manute;D

 

de pe 17 vom fi la eforie sud !

 

unde e celalat topic (51) ca am pierdut cateva replyuri;((

 

monica, la multi ani lui alex!!!

peste o luna sarbatorim si noi !!!

 

nu prea v-am citit, scuze, decat in viteza, am vazut ca aveti probleme cu copiii unele din voi… va urez sanatate… si la multi ani bebeilor nascuti zilele astea

 

ROSERB, voi la mare luati 2 camere ? ca noi asa facem, nu avem cum sa stam cu amandoi puradeii in aceeasi camera…

 

gata, am fugit, poate apuc sa intru mai incolo !

 

pooooooooooooop !

 

 

Frumusetea va mantui lumea. (Dostoievski)id="size1">id="red">
id="right">

 


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)


ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo onitzaid="red">... ai vazut ca totul era ok...asa au talent niste babe din astea de te baga in sperieti...ca pe vremea lor....offfff, ce ma enerveaza....bine ca s-a teriminat cu bine...e interesant sfatul cu papa noaptea...eu de ex i-as mai da ca-i dau san si-i place, il linisteste+ beneficiile laptelui...despre fenobarbital parerile sunt impartiete, oricum nu cred ca e bun....

 

paxelaid="red"> si eu zic, cu Smecta de copii ai incercat, sau ai intrebat daca are voie?

 

cookieid="red"> rabadarica mama...asta e deviza noastra...

 

 

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

[foto]cu noiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aime id="red">tocmai vroiam sa te intreb cum combini tu pepenele galben..dar am notat, i-am luat si eu, de abia astept sa-i dau mai ales ca e fan fructe.

Azi si supita parca a mancat-o fara strambaturi ceea ce ma bucura.Voi vedea mai tarziu daca continua sa manance bine diversificat.

 

Onitza[bis][bis][bis]. Ne bucuram tare de vestile bune, asa sa fie pentru toti bebelusii presupusi bolnaviori.

 

In schimb eu nu-mi fac probleme de sanatate ci de soacra...care urmeaza sa stea cu el cand oi merge la servici, adica in vreo 2 luni[q][q][q]..tocmai a trecut pe la noi si zice..a pai in vreo juma de luna, maxim o luna TREBUIE sa mearga, ca asa au mers toti in famile[bang], apoi cica sa-l pun pe olita ca e deja baiat mare, are aproape 6 luni !!! sa faca kk la olita, ca doar n-o sa consumam pampers pana la 1 an !!! si tot asa ca ma apuca o stare..noroc ca sunt carcotasii la TV.

 

familia nebunica

Miki si Alexander (12.12.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzaid="red">,felicitari!Cred ca acum ti-a venit inima la loc.Pupici si sanatate multa!

Dianaid="blue">,in "Rehoma Shopping Center"?Ca eu am fost azi la magazinele alea de langa Rehoma si nu mi-a palcut nimic!

Mariuca a dormit mai devreme azi,a supt cam 100ml de laptic la bibe apoi la tzatzi pana a facut nani.

M apregatesc si eu de culcare ca sunt cu nervii la pamant pana nu aflu rezultatele la analize,asa ca nu am chef de nimic.Acum mi se pare ca e galbena(icter,de la ficat)ca nu sta in fund singura cum trebuie...ce mai,sunt cu nervii rau de tot!

Noapte buna si linsitita

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tryid="red">, intradevar motivul e ca nu am cu cine sa las gemeneii.[:(] in cluj va fi un curs festiv la facultate, dar cheful va fi la vreo 30 km de cluj la un hotel. mama mea mai venea sa stea cu ei dar acum chiar nu poate ca tre' sa ajute pe o matusa care are parastasul sotului ei duminica, nu poate sa o refuze daca i-a cerut ajutorul...blabla[V]...soacra mea...nu a stat cu ei si nu cred ca s-ar descurca[xx(], sora mea s-a oferit dar mi-e groaza sa o las cu ei pt. ca ea e bine intentionata, copiii o iubesc...tremura de bucurie cand o vad amandoi, dar mi-e teama sa o las ca ei sunt doi, ea nu are experienta sa stea cu ei, nu stiu cum sa fac, chiar sunt f.trista.[:(]

onitza id="red">ma bucur enorm ca e bine paul, ca ti-ai facut probleme degeaba. dar de ce sa nu-i mai dai mancare sau ceai noaptea?

gandacel id="red">eu am observat ca toti copiii au perioade in care nu vor sa manance papica. si eu m-am dat cu capul de pereti cateva zile din cauza asta, insa vad ca acum incep sa-si revina

 

 

[foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzaid="red">, ma bucur tare ca Paulica e sanatos tun, ar trebui sa le [neand] pe dr. care te-au bagat in sperieti!

 

Gandacicoid="red">, noi luam o singura camera, ca la 13 mil biletul pt.2 persoane (care include numai mic dejun) dam faliment daca facem x2.La astea se mai adauga inca n-shpe milioane de cheltuiala.Am preferat sa luam la un hotel de 3*, macar stim la ce sa ne asteptam (am fost si anul trecut si e OK), pe Bianca o culcam cu noi in pat , iar pt Mihnea vom lua tarcul.Si , prin toata nebunia asta, speram sa mai si reusim sa ne deplasam prin camera. Pe mine ma ingrozeste cantitatea de bagaje ce va trebui carata, asta da problema. Noroc ca mergem cu Megane-ul sotzului care are portbagajul mare[:D], si chiar si asa am mari dubii ca vor intra toate.

 

Miki,id="red"> cu mamele si soacrele trebuie procedat la modul " zi ca ea si fa ca tine", altfel n-ai nici o sansa sa scapi cu sistemul nervos integru!

 

[pup]

Roxana&Co

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

try id="red">eu ii fac papa cu apa plata si nu am schimbat-o ca sa zic ca e de la ea si din aia bem si noi e drept ca ei sunt mai sensibili dar din aia bea de cand s-a nascut ce e derept pana pe la 5 luni i-am fiert-o si cred c o sa incerc sa i-o fierb din nou poate cine stie

 

aimeid="red"> smecta nu nea dat in schimb in prima etapa de diaree a luat enterol care e acelasi lucru iar acum nu are voie sa mai ia deja ii pot distuge flora sau asa ceva la cat de iritat e stomacelul asa ca cel putin pana iese si repetarea analizelor nu luamnimic ci doar regim alimentar

 

se pare totusi ca a fost intoleranta la lactoza[bang] asa subit dintr-o data fara motiv , ca nici laptele nu l-am schimbat nici vre-un aliment nou cu lapte de vre-un fel nu i-am bagat iar branzica calcica el papa de mult

acum cand a simtit gust de banana parca nu mai mancase de o luna a ras tot de parca i-l fura cineva[:D]

asa ca am papat bamnana cu orez si lapte delactozat la o masa, banana cu carnita la alta + lapte delactozat maine incerc si banana cu morcov si cu branza[vom] dar daca lui ii place ce sa zic bine ca mananca si altceva decat lapte

 

multumim de incurajari [pup]

 

 

 

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...