Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (7)


Recommended Posts

Asta e listuta. Mai astept inscrieri!

 

 

[copil] Mihai Alexandruid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Ninocikap (n.17 februarie, 4 kg., 52 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Stefan Catalinid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Cameron (n.23 februarie, 3 kg., 48 cm.)id="size1">

[copil] Stefan Costinid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Ellinia (n.25 februarie, 2,9 kg., 50 cm., APGAR 10)id="size1">

[copil] Aliciaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Caramella (n.1 martie, 2,8 kg., 50 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Sonia Maraid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Ariadnabr (n.2 martie, 3,580 kg., APGAR 9)id="size1">

[copil] Alexiaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] CatXO (n.5 martie, 4,3 kg., 54 cm.)id="size1">

[copil] Melissa Ioanaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Claudia_2803 (n.7 martie, 3,180 kg., 51 cm.)id="size1">

[copil] David Emilid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Erix (n.9 martie, 3,850 kg., APGAR 10)id="size1">

[copil] Rares Andreiid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Andrruzza (n.10 martie, 3,5 kg., 53 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Alessandraid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Giuliatm (n.10 martie, 3,050 kg., 51 cm., APGAR 10)id="size1">

[copil] Vlad Antoniuid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Coco (n.11 martie, 3,4 kg., 52 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Eva Mariaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Ana71 (n.13 martie, 3,3 kg., 51 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] George Alexandruid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Simonnete (n.13 martie, 2,750 kg., 47 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Bianca Ecaterinaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] An-k (n.14 martie, 2,975 kg., 48 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Ema Ioanaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Anca Micaela (n.17 martie, 3,280 kg., 48,5 cm., APGAR 9/10)id="size1">

[copil] David Andreiid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Smmiha (n.18 martie, 3 kg., 50 cm., APGAR 8)id="size1">

[copil] Alexandros Xenofonid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Zuzunaki (n.19 martie, 3,820 kg., 52 cm., APGAR 9/10)id="size1">

[copil] Rares Mihaiid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Carmenduta (n.21 martie, 3,7 kg., 52 cm., APGAR 8)id="size1">

[copil] Maraid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Rp (n.22 martie, 3,5 kg., 49 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Ioana Alexandraid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Rrox3 (n.23 martie, 3,3 kg., 48 cm., APGAR 8/9)id="size1">

[copil] Nicola Adrianaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Raluk (n.26 martie, 3,350 kg., 48 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Julia Dianaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Marox (n.29 martie, 3,110 kg., 48 cm., APGAR 10)id="size1">

[copil] Karenid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Hiroral (n.30 martie, 3,148 kg., 51 cm.)id="size1">

[copil] Iosifid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Kathywsha (n.31 martie, 3,8 kg., 52 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Rada Valentinaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Carmissis (n.2 aprilie, 2,6 kg., 49 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Stefanid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] ClaudiaH (n.3 aprilie, 3,4 kg.)id="size1">

[copil] Gabriel-Stefanid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Gabrianah (n.5 aprilie, 3,8 kg., 54 cm., APGAR 9/10)id="size1">

[copil] Adina Nicoletaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Giliutza (n.7 aprilie, 3,450 kg., 49 cm.)id="size1">

[copil] Thomas Danielid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Gabrielaveres (n.8 aprilie, 3,230 kg., 49 cm., APGAR 10)id="size1">

[copil] Thea Ioanaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Crangutalil (n.9 aprilie, 3,5 kg., 50 cm.)id="size1">

[copil] Danielid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Corrinutza (n.9 aprilie, 3,3 kg., 50 cm.)id="size1">

[copil] Emilia Alexandraid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Geta Sava (n.11 aprilie, 3,6 kg., 51 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Jennyid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Simmypo(n.13 aprilie, 3,1 kg., 49 cm., APGAR 9/10)id="size1">

[copil] Irina Ana-Mariaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Andira (n.14 aprilie, 3,950 kg., 51 cm., APGAR 8/9)id="size1">

[copil] Alexandraid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Adela 20 (n.14 aprilie, 3,310 kg., 50 cm., APGAR 10)id="size1">

[copil] Ioan Raresid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Oanamaria Luiza (n.14 aprilie, 4,180 kg., 53 cm.)id="size1">

[copil] Davidid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Ocrainic (n.17 aprilie, 3,750 kg., 51 cm.)id="size1">

[copil] Mihai Cosminid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Danuta t (n.20 aprilie, 3,250 kg., 50 cm., APGAR 8/9)id="size1">

[copil] Antonia Mariaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Teodora Racz (n.20 aprilie, 3,450 kg., 52 cm., APGAR 9/10)id="size1">

[copil] Letitia Medeeaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Oanamc (n.21 aprilie, 3,7 kg., 51 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Adela Mariaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Cristinatwo (n.22 aprilie, 2,550 kg., 47 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Rares Ionutid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Cristinatwo (n.22 aprilie, 2,950 kg., 48 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Raduid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Ligia 13 (n.22 aprilie, 3,6 kg., 52 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Alexander Christianid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Lantana7 (n.22 aprilie, 3,720 kg., 52,5 cm., APGAR 9/9)id="size1">

[copil] Cezar Georgianid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Adrianafedorca (n.23 aprilie, 3,850 kg., 56 cm., APGAR 10)id="size1">

[copil] Dalia Larisaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Lauradaria (n.24 aprilie, 3,1 kg., 52 cm., APGAR 10)id="size1">

[copil] Alexandruid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Mamacita (n.25 aprilie, 3,6 kg., 52 cm., APGAR 10)id="size1">

[copil] Deliaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Loreen (n.26 aprilie, 2,8 kg., 49 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Miruna Ioanaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Miska (n.28 aprilie, 3 kg., 48 cm., APGAR 9)id="size1">

[copil] Sara Narcisaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Danna J (n.29 aprilie, 3,990 kg., 53 cm., APGAR 8/9)id="size1">

[copil] Vladimirid="blue"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Sibip (n.30 aprilie, 3,2 kg., 50 cm.)id="size1">

[copil] Delia Melissaid="red"> id="size2">id="Comic Sans MS"> [mamica] Mamanati (n.30 aprilie, 3,7 kg., 49 cm.)id="size1">

 

 

 

Acum suntem 28id="red"> [fetita] si 24id="blue"> [baietel]

 

Aici am asteptat sa soseasca in viata noastra

Aici am inceput 2 3 4 5 6

 

 

 

 

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si [copil] Ioana (n. 23 martie 2005)

 

 

Mamacitaid="red"> ma bucur ca Alexutu se simte bine astazi. [pup] multi pentru el. Sa fii atat de mic si racit cred ca e infiorator. Multa sanatate!

 

Adrianaid="red"> sigur e OK cu caca, nu-ti mai face probleme.

 

Si la noi e apa calda oprita de o saptamana, dar avem un incalzitor instant electric cu dus si e super. Nu mai umblam cu oalele. Si sunt chiar ieftine, poate va luati si voi. E bun in fiecare vara. Noi il avem deja de vreo 2 ani.

 

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si [copil] Ioana (n. 23 martie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

a,fetele,

am uitat sa zic faza cu kilogramele...nu ma stresez deloc,incerc numai sa tin montignacul cat sa nu afecteze alaptarea.ziceti voi ca mi sta bine si fara sa slabesc(sunteti niste scumpe)dar sincer,pt mine e greu de acceptat actuala silueta avand in vedere ca eram supla(52 kg la inceputul sarcinii) si acum am inca 13-14 in plus.

oanamc,deci nu 5 in plus,5 e targetul de slabit pe o luna,o luna jumate.desi,repet,nu fac o tragedie din asta si nici nu tin regim draconic.bebelu sa pape lapte si sa fie sanatos!asta e prioritatea.second,supletea[:D]

ma bucur tare ca v a palcut rochia!!![il]am ales la inceput vreo 5-6,le am probat si in final am decis(desi stiam de la inceput ca la asta ma voi opri[:)])ce cred ca mi se potriveste si ca stil si sa ma si reprezinte intr un asa moment maret din viatza.hai ca v am facut capu mare.sorry.

 

pupici si somnic usor(mai ales adrianei ca are nevoie)

 

Nicole si micul printz (19.03.2005)

"Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta." - Emanuel Swedenborg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,Roxana,a fost infiorator si ptr.el si ptr.mine din cauza asta.El a fost iritabil toata ziua,n-a dormit,a plans,in ciuda eforturilor noastre disperate de a-i elibera nasucul,si,consecutiv,am tras si eu boceala de rigoare.M-am facut o plangacioasa,spre uimirea familiei.Acum Alexutu se simte minunat.Ce e trist e ca nu stiu exact in ce conditii a racit ca sa putem evita pe viitor,mai ales ca plimbarici mai deloc(ori vant,ori ploaie,ori ambele[bang][bang]).Si noi,care ne bucuram ca se naste primavara,sa-l putem plimba din plin...

Roxana,ai idee pana la ce varsta se screm copilasii in halul asta la defecatie?Ca mi-e o mila de el cand il vad ce efort depune...

Imi pare rau ca n-am stiut cand e emisiunea cu "pupaza",tare as fi vrut s-o vad ca e o scumpica,mai ales ca ieri Alex a fost foarte cumintel si a mancat tot la trei ore(mare succes),iar azi noapte a sarit peste masa de 12 direct la 3,5,ceea ce ne-a facut fericiti.Cam asa ar trebui sa evolueze de la varsta asta,dar sa vedem daca se mentine constant.

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A VENIT APA CALDA!!!!!

Initial au oprit-o pentru 2 saptamani, dar, spre MAREA MEA UIMIRE,i-au dat drumul dupa 1 saptamana.Doamne,se intampla in Romania ???

Hai, ca fug sa ma balacesc!

Mamacita, la noi nu poate fi vorba de peste in meniu, din pacate, pentru ca eu ador pestele, dar ma aflu printre cei putini de pe aici.Abia astept sa vad ce meniu ati ales!Succes!

 

http://community.webshots.com/user/oanamucenicu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Zuzunaki, ti-am vazut rochia, e superba! Si iti vine foarte bine. Mi-ai trezit amintiri...

Mamacita, am trimis vineri mai multe mail-uri cu schema si vad ca mi-a venit inapoi raspuns negativ. Ti-am trimis azi din nou, sper sa primesti.

Rrox, felicitari pentru aparitia tv a Mariucai!

Caramella, spuneai ca Alicia bea acum 100 ml suc/zi. Asta i-a inlocuit masa de lapte de la ora respectiva? Ca Stefan bea din ce in ce mai putin lapte dupa ce bea sucul.

Trebuie sa fug!

 

 

Cristina si bebe Stefan Costin (25.02.2005)- Rinu-Balerinu'

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oanamc balaceste-te si pt noi, la noi inca n-a venit apa calda , azi ma duc la dr la controlul de 6 saptamani , ma duc sa-mi incalzesc apa sa ma spal, ce tampenie si cu revizia asta...

 

 

Zuzunaki ti-am vazut si eu rochia, este superba , iar tu si mai superba, ce kg ? nu se vad mey , zau, parca nici n-ai nascut , numai eu arat de parca mai am un bebe in burtica, dar de azi gata dupa ce vin de la dr ma apuc serios de abdomene , singura mea problema e ca nu am cu ce ma imbraca

 

[bmamacita][/b] si eu m-am bucurat , degeaba, ca se naste Cezarica primavara ,ca sa putem sa iesim cat mai mult la aer, si uite ce vreme de tot rahatul....acum ploua la Bucuresti, m-am saturat de ploi, vreau si eu soare si caldura ..offff

 

 

 

 

 

http://community.webshots.com/user/cezargeorgian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit. Sta Stefan mai linistit...Hai sa va spun ce problema am eu...De cateva zile ma simt foarte rau. Ma doare foarte rau capul, mai precis zona de la crestet in jos pana la frunte, daca ma ridic brusc sau ma aplec ametesc si vad stele verzi...(pe bune), mi se infunda urechile (asta stiu ca e de la tensiune da' nu stiu daca urca sau coboara...si de ce), si am o stare asa de sfarseala si nu pricep de ce! De cafea nu abuzez, de mancat mananc, chiar daca tin regim nu ma subalimentez. Cel mai tare ma deranjeaza durerea de cap. M-am urcat mai devreme pe un scaun sa intind niste rufe si am crezut ca ma prabusesc cu tot cu scaunul de sub mine. Nu stiu ce se intampla. Poate voi va pricepeti sau poate ati trecut si voi prin asa ceva. De la ochi nu are cum sa fie pentru ca vad foarte bine cu ochelarii pe care-iam si nici dioprtiile nu sunt mari. Nu stiu, incerc si eu sa gasesc singura cauza si nu prea reusesc.

 

Cristina si bebe Stefan Costin (25.02.2005)- Rinu-Balerinu'

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellinia,multumesc![flo]

 

adriana,[flo][:I]esti o dragutza.eu,sincer,de cand m am apucat de monti,azi e a 5-a zi,parca vad ca mi s a mai retras burtica.chiar azi m am imbracat in niste pantaloni care nu i puteam inchide inaainte!!!am fost happy!dar tot bubulina sunt[:I]lasa ca o sa ne facem noi suple iar,o sa vezi tu!

 

fetele,

azi am dat o fuga pana la medicul de familie.aseara am observat la alexuc cand se scremea un mic hemoroid[bang][q].nenea dr a zis ca e ok la bebei sa aiba.e normal[q].cat despre caca de 6-7 ori pe zi (nu mereu full papmers)iarasi a zis ca e normal dc bb e alaptat.rox,esti tare!le stii super!

asa ca bb e ok,l a si cantarit si are aprox 6 kg,deci a luat in 2 sapt cam 400.ceea ce iarasi e in normal.

 

pup pe toate si o zi frumoasa cu mult soare!

 

Nicole si micul printz (19.03.2005)

"Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta." - Emanuel Swedenborg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Eu in weekend nu am apucat sa intru pe net, dar acum am reusit sa citesc ce ati scris.

 

mamacita spune-mi si mie daca nu-ti e cu suparare, cum arata o fontanela deprimata[bang]

Referitor la plins, nu intra in panica ca nu esti singura. Nu am plins 30 ani cat am plins in ultimele 6 saptamani.

 

Zuzunaki - draguta rochia. Sa fie intr-un ceas bun.

 

Elinia - starea ta seamana a anemie. Poate ar fi bine sa-ti faci niste analize. Eu azi am fost la dat singe, ca doc mea de familie zice ca e bine sa sti cum ai iesit din lauzie.

 

Altfel noi suntem bine, in weekend am fost la bunica la tara unde am cam stat in casa ca batea vantul.

 

Intrebare intrebatoare: mai e cineva cu probleme cu pampersul? Noi de cand am trecut la 3-6kg suntem disparati. Il gasesc pisat pana sub brat de 3-4 ori pe zi. Pur si simplu nu stiu ce gresesc. Am ajuns sa-i pun carpa de finet sub burtica si apoi sa pun pampersul. Daca cineva a mai avut aceasta problema sa-mi zica si fie care-i fenomenul ca sunt disperata.

Acum folesesc de simbata unele de la Happy care par mai potrivite pe Radu. Dar o data tot a trecut si prin astea.

Se scurge pe acolo prin lateral. Dar de ce? De ce numa la el?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit, dragi mamici si pitici!

 

Ia spuneti am si eu voie pe aici tinand cont ca nu sunt mamica (nici macar insarcinata nu sunt), dar iubesc copii si-mi place sa citesc ce scrieti? Asta ca sa inteleg mai bine ce inseamna de fapt sa ai un ingeras acasa.

 

Pana una alta vreau sa va spun ca m-am uitat la niste burtici foarte dragute. Trebuie sa recunosc ca nu am mai vazut pana acum burtici.

Draga adrianafedorca ia spune-mi te rog ceva. Ai o poza cu burtica in care se vede foarte bine reliefata talpa lui Cezarica. Chiar asa se vede? Extraordinar! Am ramas foarte impresionata de poza aceea.

 

Inchei aici deocamdata, va urez sanatate multa ingerasilor vostri, sa creasca mari si frumosi!

 

Multa sanata tuturor, felicitari pentru dragalasii din viata voastra, si felicitari draga adrianafedorca pentru bebelusul tau. (ne cunoastem putintel)

 

Cam atat pana la acordul vostru!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...