Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (71)


Recommended Posts

Olivia, asa am si eu noptile de la un timp, exact cum le ai tu.Cel putin azi noapte le-a intrecut pe toate.Eu nu pot s-o las sa planga, poate ca nici nu am taria necesara dar a mea dupa 10 minute de plans incepe sa planga sacadat, cu sughituri de am impresia ca nu poate sa mai respire.

M-am chinuit aseara sa-i fac baie si pe cap ca tot am amanat din cauza ca plange rau la baie...baia la noi e un cosmar...gasisem la un moment dat solutia de a-i face baie in chiveta in picioare...gata! s-a terminat si cu metoda asta...plange numai cand aude jetul de apa.Eu am boiler si trebuie sa dau apa la maxim ca sa vina calda.Si uite asa.....ca acum mai banuiesc ca azi noapte a plans si din cauza ca am chinuit-o cu baitza.Pana la 4 dimineata a plans din juma in juma de ora si nu se potolea decat plimbata prin casa...cum o puneam in pat (cu noi evident, ca nu se mai poate altfel) incepeau zbieretele.

In timpul zilei doarme bine....daca dorm cu ea ajungem la 3 ore...si mai doarme o data cam o ora-o ora jumate.

 

 

Felicia si [bibe]Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mitzura, noi inca nu am ajuns la spalatul pe dinti dar dupa masa ii dau periutza in mana si ca ori ce lucru care il baga in gura si periutza ajunge imediat in gura cu partea activa....si uite asa se curata singurica pe dintisori neconstientizand.Nu o tine decat 1-2 minute dar deocamdata eu zic ca e un inceput.Dupa 1 an incolo o s-i pun si pasta pe periuta, cand o intelege cat de cat.

Simona ce mi-a placut de Pufulescu in costumatie de vacanta...e un scupm.

Adema, asa mare gradina aveti voi?..e super

 

Felicia si [bibe]Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Teodor!id="size4">id="red">

Mitzuraid="blue">, noi avem 7 dintzisori, dar inca nu o spal cu periuta, ii dau doar zymafluor, am incercat odata, dar cum nu stie sa scuipe, mi s-a parut tare complicat si am mai amanat procedura nitel.

Eu cred ca ii iese si dintele nr 8, ca de 2 nopti se trezeste plangand, si azi la pranz s-a trezit dupa 20 min de nani, noroc ca am reusit sa o fac sa adoarma la loc...In schimb dupa ce a mancat ieri ca sparta de ziceam ca pocneste, azi iar a facut fitze la masa de pranz..

Carmenutaaid="blue"> felicitari, sa ai sarcina usoara..Te admir pt curaj, eu vreau sa ma astept vre-un an pana sa ma pun pe "treaba"..

 

[mamica]Alexa si Maria Sabrina (27.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alexpavel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teodor, gata esti deja baietel! La MUlti Ani si sa fii sanatos si norocos! Si asteptam vesti de la tine! [pup]

 

Carmenutza, o sarcina usoara si un bebe (sau o bebelusa) sanatos! [flo]

 

Felicia si Ssarah, multumesc de raspunsul cu spalatul pe dinti! Felicia, nasol si cu somnul si cu baia! Poate ii mai ies dinti de nu doarme noaptea. Iar cu baia e clar ca s-a speriat de jetul de apa, sau de apa in sine. Poate daca intri si tu cu ea in baie si sa pui apa putina de tot si sa nu vada cum curge....zic si eu!

 

Simona, Maalox!

 

Lia, eu ii dau piersicile si caisele crude, le curat de coaja si i le tai bucatele. Tu poti sa le maruntesti cu furculita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pakoid="blue">, avem gradina maricica, intr-adevar, ceea ce e si bine si rau.Bine pt. ca sta Codrut la aer si umbra toata ziua, rau ca avand unde sa il scot nu imi mai vine sa plec cu carutul in oras prin praf si gropi si ne lenevim si ne izolam intr-un fel.Avantaje si dezavantaje...

Sa stiti ca i-am dat azi ciulama de gaina cu mamaliguta si a halit ditamai castronelul.I-a placut muuuult!

 

 

Adema&Codrut

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

care bea pe aici bere fara mine?[:D]

Simona, ce ziceai de nafazin maica? ca tot nu m-am lamurit[hot]

io-s tare fericita, gata, am stabilit, pe 28 plecam la turci. relaxare, relaxare si iar relaxare.

Lia, poti face pasate fructele, amestecate cu iaurt simplu, cu biscuiti, cu branza....goale....cum vrei tu. normal ca-s turcesti, in romanica nu exista bani de sere[xx(]

wow Felicia da ce program de teroare si-a facut Andreea..sper sa va treaca cit mai repede!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da ma,9 luni de zile n-am avut probleme cu ea...stam si citeam problemele voastre si imi spuneam cat de fericita sunt cu un copil asa cuminte.Sper sa fie de la dintisori noptile astea nedormite si sper sa nu tina mult treaba cu baitza.

Mitzura aseara i-am facut baie in caditza ei la ea in camera ca am zis sa nu vada baia ca si d-asta se sperie.Am dezbracat-o in bratele meu, dansand cu ea prin casa...am dus-o usor in camera, a inceput sa planga....fugi repede cu ea in sufragerie si tati cara caditza in bucatarie.I-am pus un pahar cu apa in caditza ca sa-si bage palmutzele in el(ii place tare mult)....asa am reusit s-o bagam in caditza dar nu a durat decat juma de minut sa-si dea seama si a inceput cataratul pe mine.drept urmare i-am dat repede cu apa pe cap si bineinteles ca eu eram toata uda si nu numai....am samponat-o in sufragerie cu ea in brate, dute iara la bucatarie( numai drumuri, drumuri)....iar urlete cand a vazut caditza dar trebuia s-o limpezesc.

Am incercat si cu mine in cada....plange cand vede baia.Asta e....ne mai chinuim asa....si traim cu speranta.

Adema e bine ca aveti coltisorul vostru verde.Cum ai facut ciulamaua cu mamaligutza?Parca asi incerca si eu pt. Andreea.

Roxana char ca relaxare...si nu mai e decat un pic.

 

Felicia si [bibe]Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emanuela , eu vad numai avantaje ...[pup]la gradina ta frumoasa

Roxi , te intrebam ce parere ai de Nafazin ..ca eu as dori sa-l folosesc in procesul de demucizare (nu raspundea dk mea si dehhh am apelat si io la alte pers cunoscatoare )..iar in prospect scria ca se da la copii peste 1 an ..intre timp mi-a raspuns dk si m-a lamurit ..mi-a recomandat altceva Oftamezon parca[alcool]..e pentru ochi dar se da si in nas ... o sa fac fobie la muci [bang][bang]

cand nu o sa mai vad muci in nasul lui dau chindie (cum se zice pe la Cta )bairam sau eu stiu ce alt chef

pupici

Olivia ?asteptam cu interes evolutia ..pupic

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...