Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (71)


Recommended Posts

neata neata...pupacim pe toata lumea!

 

astazi sint cam pe alta planeta, adica foarte ametita si fara nici un chef de nimic[:D]!

mi-a fost tare rau noaptea trecuta, dar nu din cauza maselei, chiar nu m-a durut deloc dupa ce a trecut anestezia, nu-mi gaseam locul, pe la 2 noaptea eu "incercam" toate camerele, ca la noi in dormitor mi se parea ca nu-i bine, tot facand zgomot prin casa am trezit-o si pe moata ...si tare m-am bucurat, am luat-o la noi in pat[:D], si dupa cum v-am zis, ea nu-i obisnuita in pat la noi, asa ca o ora am chinuit copilu', atat s-a frichinit, cand cu fundu'n sus, cand in fund, cand pe mine, cand pe tati ...pana mi s-a facut mila de ea si am dus-o in patut, normal ca a adormit intr-o secunda, dar nu stiu ce a fost in capul meu, cred ca vroiam sa-mi tina de urat, am fost cam egoista la faza asta, in loc sa ma gandesc la ea ca ii era somn, m-am gandit la mine ca mi-era rau si n-aveam cu cine sa stau!

pentru starea asta asa nasoala cred ca e si vremea de vina ...e frig, ieri a plouat toata ziua, cred ca si azi va ploua, bate vantul, parca vine toamna[bang], abia astept sa plecam la mare!

hai ca v-am zapacit destul ...da unde sa ma plang si io!

 

Olivia, noi am tinut Montignac, eu zic ca e cea mai echilibrata, dar tu ai slabit ...la ce-ti mai trebuie[:D]!

 

pupacim pe bebei si pe mamici [pup][pup][pup]

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pupicei,

Andreeaid="blue">, am vazut pozele cu Mateiasu, tare dulce mai e..

Fetelor care nu prea dormitzi noaptea, imi pare tare rau cand va aud, se pare ca eu sunt o norocoasa, in afara de perioadele in care ii ies dintii, moatza doarme neintoarsa de la 21.00 la 07.00 si dupa ce papa mai trage o tura de somn pana in jur de 08.30...

Hai sa ne laudam si noi nitzel, am mai pus ceva pozici in album, ce-i drept doar pana la 8 luni inclusiv, ca nu am mai avut loc, trebuie sa-mi fac alt cont...Si am facut si rost si de pozicile de la shootingul pentru revista "Academia mamicilor".

http://community.webshots.com/album/363785918ebxRiJ

http://community.webshots.com/album/363784840HgMTHj

http://community.webshots.com/album/363784459JZwBvg

Enjoy!

 

[mamica]Alexa si Maria Sabrina (27.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alexpavel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabrina - [bis][bis][bis]

 

Mey, ziceti-mi de CARTOFII NOI id="red"> pana nu tampesc!!!

 

Dormitul la noi:

1. metoda ideala: stam, ne jucam, Giulia trage pe dreapta si gata. O punem in patutul ei si la revedereee

2. metoda disperata: ii arde de joaca la 12 noaptea; o iau langa noi in pat si adorm, adoarme si ea la un moment dat si tati o duce la ea

3. metoda disperariiiii - nu vrea si gata, o arunc la ea in patut in bezna si plec sa dorm. Cred ca adoarme si ea ca nu zice nika [:D]

 

Diversificare [:D] moatza mea a papat supe de salata verde si ia placut la nebunie ca era acraaa [alcool]

In rest, azi are tocanita de pui, dintr-aia cu ceapa inabusita in apa si verdeturi si cartofii noi amintiti sus cu disperare, ziceti-mi ca o sun pe dadacaaaa sa nu-i dea decat outul fara cartofii cu problemeee [help]

 

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria, eu am citit la "parinti intreba...", deci nu altundeva, nici nu am cautat, stai linistita, acolo se zicea sa nu dam cartofi din astia noi de prima generatie la bebei ca is facuti cu naiba stie ce, fortzatzi adica. De aia vroiam sa aud pareri mai multe. Spune-mi si mie cum inabusesti ceapa in apa si cata ceapa se inabuseste o data ? Io stiu numa s-o fac sticloasa in ulei :)

 

Adema, fii fericita ca aveti curte si gradina la dispozitie si ca puteti iesi oricand afra la umbrica si aer curat, nu ca noi care batem creanga toate bulevardele si parcurile de prin oras pana fac basici la talpi...ehehei, ce bine ne-ar prinde si noua o casuta :)) Io una as alege izolarea, decat sa ma incolonez zilnic cu cardul de mamici din zona la plimbare. E drept ca uneori imi prinde bine sa mai schimb o parere, o vorba cu mamicile dar de obicei noi cand iesim Danut vrea sa doarma iar alti bebei nu, si se enerveaza ca e galagie, apoi incepe sa traga de ei din carutu lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"ata ete" e de la melu` a lu` papa cetire![:D]

quote:Originally posted by kim222

Deci Moata este cel mai cuminte bebel....sa tot faci asa cupii...sa nu ma spuneti lui Uka...!Nicole ..spune-mi si mie ce cur ai tinut de zici ca voi tot in jos o tineti..in ciuda bericilor!Anca te intrebam daca este Ok la inot...ma gindesc la conjunctivite, otite..etc...pe aici nu se prea recomanda la bebei si nu situ ce sa fac...Carmen chiar ca ata ete! Dar ce-i cu asta ...ca am mai intilnit-o pe forum...Simona esti deci ready pt no. 2.....asteptam vesti...


id="quote">id="quote">Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green"> tzucurei de maiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, da` ce va plimbati!! Noi stam foarte putin pe afar, sa-mi fie rusine, da` timpu` nu-mi permite si nici nu am poe cineva care sa mi-o scoata mai mult. Iaca de asta nu-mi fac io casa cu etaj, sa nu pun cupilu` in pericol[:D]

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de mai

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...