Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ian-feb 2003 (3)


Recommended Posts

mie o pediatra mai in varsta mi-a spus ca ochiul este singura "portita" deschisa catre creier si tv este un stimulent iritant aplicat direct pe el...asa ca trebuie sa ii protejam de tv, mai ales seara inainte de culcare...

 

Nicoleta, nici DAvid nu pronunta foarte corect, dar vorbeste flunet si curgator si are si o voce asa...cristalina de copil...si am observat ca nu prea vorbeste mult cand e cu alti copii...doar cu mine...sau cu alti adulti apropitati lui...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

In cursul zilei nu prea sta la tv dar seara cand este ora de culcare...brusc vrea sa se uite...

Stiam si eu ca nu este ok sa stea la tv prea mult si voi mi-ati intarit aceasta convingere; o sa incerc sa il conving si pe el intr-un fel sau altul...of.

Citind subiectul pe care l-a deschis Sanzi despre gigantism stateam si ma gandeam ca Luca are peste 18 kg (nu l-am mai cantarit de ceva timp si nu mai stiu exact) dar nu ai zice ca are asa de multe (si sotul meu are 100 de kile si nu ai zice[:D]). Sunt momente cand mi se pare grasut dar sunt momente cand mi se pare absolut BINE. La noi problema este ca suntem mancatori de dulciuri (in special sotul meu) si volens nolens ii mai dam si lui Luca[:I]...

 

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

http://www.hogas.go.ro

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca si Anya, sunteti binevenite aici..mai povestiti despre puii vostrii...ii trec acum si pe ei pe listuta...

 

al meu david e de belea!!!

azi a dat cu capul de ciment...nu stiu cum a reusit si si-a busit nasul..i-a curs sange (doar dintr-o nara) de m-a speriat...acum s-a umflat si are un gogosar in loc de nas...

DEja sunt calma cand se intampla...nu l-am mai dus la urgenta...pare ok acum si incepe sa se desumfle...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuuu Sanzi, ati intrat in perioada cu busituri...si noi[^]. Intr-una din serile trecute Luca a cazut in cap din canapea (adormise acolo).

Ce sa facem??? Rabdare si tutun[detectiv](m-am lasat de doua luni da' mai bag cate una virtuala[:D])

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

http://www.hogas.go.ro

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut.

Astea da belele: busiturile. Li se intampla pentru ca au capul mai mare decat ar ...putea ei duce, sunt inca foarte disproportionati. Dar se va schimba situatia si sa vedeti atunci, apar altele.

Stefan este indragostit de tati. A fost plecat cateva zile si acum ...numai cu el sta. Si il si inteleg, insa cand ma vede pe mine dimineata se culca la loc! Si pe tati il mai striga si mami uneori, sper sa nu mai inlocuiasca de tot. Este adevarat ca el este mai permisiv si mai rar acasa... Nu sunt geloasa, nu ma intelegeti gresit. Cred ca voi mai face cat de curand unul. Sa ma iubeasca si pe mine cineva!!!

Deh, acuma stau amndoi la taclale...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta...succes si baga mare...sa faci inca un bebe!!!!

Eu nu mai am curaj, dar sper ca poate peste 10 ani incolo voi uita si ma voi mai "pacali"...hihi...

DAr ma bate gandul foarte serios sa infiez un copil...numai ca Radu nu prea e de acord...(dar asta se poate schimba cu munca de convingere!!!)

Cred ca David are un cap foarte greu...noroc ca e si foarte tare!!!![:D]

 

Alina, chiar ca [jamaica] mai ales ca nu am fumat niciodata...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelooooor, sunteti primele carora le spun...cred ca Luca va avea un fratior sau surioara....Nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu, sunt bulversata complet... Nu am nici o certitudine, doar niste simptome care la asta ma duc cu gandul. Eu iau anticonceptionale dar raman si cu astea (asa am patit si cu Luca) asa ca niciodata nu stiu ceva sigur....

Offff, iau in seara asta un test, macar sa ma linistesc...

Va pup si va tin la curent cu noutatile...

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

http://www.hogas.go.ro

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oau!!!!Felicitari, daca se va confirma!

quote:Originally posted by alina023

Fetelooooor, sunteti primele carora le spun...cred ca Luca va avea un fratior sau surioara....Nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu, sunt bulversata complet... Nu am nici o certitudine, doar niste simptome care la asta ma duc cu gandul. Eu iau anticonceptionale dar raman si cu astea (asa am patit si cu Luca) asa ca niciodata nu stiu ceva sigur....Offff, iau in seara asta un test, macar sa ma linistesc...Va pup si va tin la curent cu noutatile...Salvati viata lui Mihaita!http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogashttp://www.hogas.go.roAlina si puiul Luca


id="quote">id="quote">ralucawww.rebecca.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Am ceva timp la servici, asa ca o sa va mai povestesc de Rebecca:

 

Inca nu si-a revenit cu somnul; tot ma cheama in timpul noptii la ea. Dar nu stiu cum se face, ca in we trecut am lasat-o cu cumnata-mea si noi am fost la Bran, sa ma odihnesc eu un pic, si cat a sta cu ea a dormit fara probleme toata noaptea. Cum am venit eu acasa, s-a trezit peste noapte... [bang]

In rest este o fetita vesela, f vorbareata si curioasa: trebuie sa stie ea tot, sa participe la absolut tot ce se intampla. Vorbeste si ea destul de corect, dar nu-l pronunta pe "r". Face propozitii lungi si te poti intelege usor cu ea. Se mai poticneste cand se grabeste, dar asta e...Nu poti sa vorbesti la telefon de fata cu ea ca vrea si ea sa vorbeasca cu persoana de la capatul celalalt al firului...nu poti sa scapi de ea, pur si simplu...Este f incapatanata dar reusesc sa gasesc ac de cojocul ei cateodata...Ar sta numai afara daca s-ar putea, "la joaca, la copii". Ii place f mult sa cante si sa danseze. Am reusit s-o invat o poezie (aia cu vine ploaia bine-mi pare...). Stie sa numere pana la 10. Pune toate literele alfabetului la locul lor in puzzle (asta inca din septembrie trecut).

Acum marea ei dragoste este sa se joace cu plastelina. Face tot felul de figurine din plastelina, de am toata casa plina de bucatele mici de plastelina.

De mancat mananca bine acum. Dar am un mare of: nu mananca fructe si cruditati! Si nu stiu cum s-o determin sa faca chestia asta. Poate-mi da-ti voi un sfat. Ma gandeam sa recurg la o solutie extrema: sa nu-i mai dau absolut nimic dulce, doar fructe. Si de fiecare data cand vrea ceva dulce sa-i ofer un fruct. Voi ce ziceti? Ma bucuram ca apar fructele acum, dar se pare ca ma bucuram degeaba...:-(

 

Va mai spun despre ea, dar acum trebuie sa inchid.

 

Va pup,

 

 

 

 

 

raluca

www.rebecca.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Alina!!!!!!! Sa fie intr-un ceas buuuun!!!!!!

Adineauri am aflat de la o prietena ca si ea este in 3 saptamani!!! Hhihi...nu imi vine sa cred!!!

Ce frumos!!!!!!!! Ce ma bucura vestile astea!!!

Pupici si sa fie cu noroc!!!

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...