Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ian-feb 2003 (3)


Recommended Posts

DAvid dupa ce s-a trezit a cerut ciocolata, apoi dupa ce a muscat de 2 ori in ea si m-a vazut ca spal capsuni a aruncat ciocolata ca vrea capsuni...oare e normal? Un copil, si mai ales copilul meu, sa dea ciocolata pt o capsuna??????? O fi bolnav???? Oare nu e copilul meu??? Hihi...nu credeam ca o sa o vad si pe asta!!!

 

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ce mai spuneti mamici???

Alina? S-a confirmat vestea cea buna???

 

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, poate ca instinctul tau stie el ce stie...

Eu la David habar nu am avut...de abia in sapt a 9-a mi-am dat seama (imi facusem vreo 2 teste si iesisera negative si s-a suprapus cu o gastrita) hiihihi....asa ca la mine instinctul 0....

 

Noi am inceput sa facem plaja si baie in mare...e atat de fericit DAvid...sta numai in apa, si inca nu e prea cald afara...dar ce sa ii fac???

am pus si poze noi

http://community.webshots.com/album/367581610tQbuKd

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am testat terenul cu Luca si l-am intrebat daca vrea sa avem un bebe cu care sa se joace. Raspunsul a fost categoric NU de fiecare data cand l-am intrebat. Imi raspunde sec: "Numai Luca!" Daca va fi intradevar sarcina prevad ca vom avea mari probleme de adaptare la noul numar de membri ai familiei....

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

http://www.hogas.go.ro

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Sanzi, ce bine de voi...!Si noua ne place marea f mult, dar cand ma gandesc cat drum trebuie sa bat ca sa o aduc pe Rebecca acolo...Ne batea gandul sa venim pt un week-end si cred ca o s-o facem pana la urma.

Fetele care stati in Bucuresti sau pe aproape, am fost acum vreo luna la Slanic Prahova, la Lacul Sarat. Super misto, au reamenajat in jurul lacului, au si loc de joaca pt copii, ca sa nu mai spun ca au o portiune amenajata in lac, cu apa mica, pt bebe.

Noi am zis ca mai curand o sa mergem acolo decat la mare, din cauza distantei. Plus ca nu sunt valuri iar apa se pare ca se incalzeste mult mai repede decat la mare. Bineinteles ca nu este acelasi lucru, marea, aerosoli, nisip...dar se apropie.

 

Noi am fost ieri la un botez, cu Rebecca. A fost ok la inceput, mai earu copilasi de varsta ei, dar s-a simtit in centrul atentiei si si-a luat-o in cap, dupa un timp. Cum ma vedea ca dansez, vroia si ea, dar la mine in brate. Si cand ii spuneam nu! (am mari probleme cu spatele), urla de ziceai ca o taie cineva. Trebuia sa ma asez, cu ea in brate, ca sa taca din gura.

Am zis ca n-o mai luam cu noi, pana nu creste mai mare...

 

Nu mi-ati dat nici un sfat ce sa fac cu ea cu fructele? (ieri a mancat o jumatate de mar la botez, dar nu a fost nimic dulce pe masa, decat tortul la sfarsit)

 

Ieri am invatat-o pe Rebecca cum e cu corespondenta dintre piciorul stang si mana stanga si cu partea dreapta. A invata f repede care e mana dreapta si mana stanga (i-am spus ca cu dreapta mananca), dar daca o intrebam despre picioare...se incurca. Ieri am reusit sa o lamuresc.

Oricum, am fost f uimita cat de repede a invatat cum e cu dreapta si cu stanga. Eu tin minte ca aveam probleme si pe la 6 ani...Copiii din ziua de azi!

 

Va doresc o saptamana placuta si usoara!

 

Cu drag,

 

raluca

www.rebecca.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca eu nu stiu nici acum care e stanga si care e dreapta...si asta este o pb explicabila...

Adica cei care au pb cu dreapta si stanga isi folosesc emisferele creierului intr-o masura mai egala ca altii care folosesc cu predispozitie partea stanga sau dreapta...parca asa era explicatia...

Si intradevar eu pot sa scriu la fel de bine si cu mana stanga si cu mana dreapta...

Este o conditie...(sa nu ii spun boala..[:D])

 

Alina, ne-am intalnit in parc acum vreo 2 sapt cu o prietena cu un baietel de 5 sapt...la care David a fost foarte incantat de bebe...l-a plimbat, l-a mangaiat, l-a iubit...si cand i-am spus "vrei mami sa il luam acasa?" el foarte hotarat "NU!!!" "pai nu iti place bebe" "ba da, dar la el in carucior, nu acasa la Dadid!!!"

hihi...

 

Raluca nu stiu cum ai putea sa o determini sa pape fructe...

Ai incercat cu de toate si nu ii plac?

David a avut o faza de o sapt in care manca juma de kil de capsuni in 2 zile, acum nu le mai vrea, mananca cirese...

Nu ii se face pofta daca vede la altii???

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Sanzi, cum era chestia cu baga mare?[8D]

Alina, daca se confirma, felicitari! Si eu as mai vrea unul, insa mi-e groaza. Stefan este foarte hotarat si cedeaza greu. Inca unul si gata, m-am dus!

Raluca, si eu am probleme cu spatele...

Mai nou, baietelul meu tuseste. Cam urat si noaptea, ceea ce lui nu i s-a mai intamplat. Speram sa scapam cu Plantusin, insa nu prea cred...

Eu sunt obosita si nu prea am timp sa scriu, insa va citesc. Sper sa treaca perioada asta grea...

Nicoleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am intors din satul de vacanta...David s-a dat in trenulez, avioane, trenuletzul groazei, in barcute, a sarit intr-un castel gomflabil...

 

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

Nico, fii tare! Dupa orice perioada mai grea vin perioade frumoase. Si eu ma gandesc ca ne-ar fi f greu cu doi nazdravani dar in acelasi timp ma gandesc ca ar fi f frumos. Oricum, daca acum nu este nimic, am hotarat ca din toamna sa ne punem pe treaba[;)] si sa ii facem un fratior sau o surioara lui Luca (desi sunt convinsa ca nu va fi prea incantat; soacra mea mi-a spus ca Victor a persecutat-o pur si simplu pe sora lui care este mai mica cu 4 ani decat el).

Sanzi, va tineti numai de distractii...Cred ca pana la urma tot ajungem la mare anul asta (sper sa-l conving pe al meu sot) undeva prin august. Poate totusi ne vedem...

Raluca, sa stii ca nici Luca nu se omoara dupa fructe si legume dar il conving. Daca stiu sa-i prezint mancarica (aici intelegandu-se fructe si legume pt ca la carne trebuie sa-l conving sa se opreasca..) intr-un mod interesant pentru el, am castigat batalia. Insist, dar intr-un mod neagasat, ba chiar comic, distractiv pt copil. Incearca, poate functioneaza si la voi...

 

PS Va multumesc mult pt felicitari. Mai astept putin si fac alt test care ma va lamuri.

 

Pup U

 

Salvati viata lui Mihaita!

http://www.site.neogen.ro/mihaita.hogas

http://www.hogas.go.ro

 

Alina si puiul Luca

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...