Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ian-feb 2003 (3)


Recommended Posts

Alina, atunci va asteptam la vara, bineinteles ca ne vom vedea...chiar ar fi tare frumos sa se joace piticii impreuna in nisip!!! Si tu cu burticuta la soare!!! hihi...

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salut.

Avem vesti bune si vesti rele... cele rele: ii curge nasul, tuseste destul de urat si azi la cresa a facut febra 38,5. Ma ingrozesc numai la gandul ca ar putea fi mai grav decat de obicei... Maine, la medic! Tati este ocupat zilele astea si eu la fel, vreo luna. Asa ca piciul va sta la cresa de la 7.15 pana la 17.30. Cele bune: ieri i-am dus un copro cu proba luata din 2 zile consecutive (m-a invatat si pe mine doctorita) si azi a iesit negativ. Deci conform analizelor de acum nu mai are Giardia. Ii voi mai face unele peste 2 saptamani si ceva.

In rest este vioi, nu prea mai mananca insa(la cresa multi copii au afte, mi-e teama sa nu fie asta cauza febrei... Nu ma lasa sa ma uit in gurita lui, insa).

De luni incepe vacanta, insa eu lucrez tura dubla ca sa scurtez perioada de lucru... Mai am si Masterul... cu examene la care nu m-am prezentat...Si sunt obosita. Foarte.

Insa imi mai trece cand ma ia Han in brate si imi zice "Of, Doamne-Doamne!" sau "Of, iubire!".

Numai sanatate si mai vorbim.

Nicoleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut si serbarea de la gradinita, a iesit excelent...mi-a placut tare mult cum s-au prezentat copiii!!!

A fost si ziua mea...am facut 26 de ani...am avut si prima tura de musafiri!!!!

Sunt obosita dar ma uit in urma si au fost 26 de ani tare plini!!!!

Sunt chiar multumita de mine!!!![:D]

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

La marea Neagraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici!

Sanzi, "La multi ani, tot asa de plini!"

Sa va povestesc... Stefan nu a mai facut febra de dimineata, a mancat bine ca de obicei si nu mai tuseste rau. Doar putin. Am fost la medic si mi-a spus ca nu are afte, ca gatul este putin rosu, dar atat, nu se aude nimic la plamani. Deci totul este spre foarte bine.

Sanzi, maine viram banii pentru biletele la mare, in august, de pe 12. In Jupiter. Pe unde sunteti atunci?

Alina, care sunt perspectivele burticii tale?

Si vesti de ultima ora in legatura cu greutatea lui Han: avea in mai 15 kg si de atunci sigur a mai pus ceva, cu tratamentul asta anti-Giardia. Stam bine spre foarte bine. Inaltimea este si ea buna, nu stiu sigur care este, dar puiul meu este proportionat foarte bine.

Ochiometric.

Numai bine si sa va mai scriu ca astept cu nerabdare serbarea lui Stefan de la cresa!

Nicoleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta, cred ca o sa fiu in C-ta atunci...imi fac eu liber sa ne vedem...e musai nu??? Poate veniti la noi la C-ta si stati o noaptea sa ducem pitcii in parcul Tabacariei (unparc tare frumos si bine dotat) si in satul de vacanta sa ii dam in toate caruselele si trenuletele!!!

Aftele se iau? Rosu in gat trece repede nu trebuie sa va faceti griji!!! David de cand ia singulair nu mi-a mai racit deloc...Mai tuseste uneori, sec, dar dr spune ca e pe fond alergic ca au inceput plopii sa se scuture de puf...

E bine Stefan la 15 kg!!! David cred ca are 13 acum...dar mananca si el foarte bine....numai ca nu prea se depune, seamana cu ta-su ca la mine se depune si apa!!!

 

 

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

La marea Neagraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta cum mai este Stefan???

Alina, tu ce mai spui? burticuta???

Fetelor??? Sunteti in vacanta???

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

La marea Neagraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Da, Sanzi, aftele se iau. Cel putin astea...Sunt virale, se pare. Si stefan face mai bine, voi incepe sa ii dau si eu cele cateva pastilute de Singulair cera mi-au mai ramas. Ma tem sa nu aiba un inceput de bronsita... Am incercat azi sa ii dau Ospamox si nu a vrut deloc...Nu stiu daca sa ii dau sau nu. Ma mai gandesc. Stii, Stefan sta o gramada la cresa... 10 ore. Si daca David a fost la gradinita de 4 ore inseamna ca parintii aveau cum sa ii tina acasa daca erau grav bolnavi. Si, desi si asta este o cresa foarte buna, vin copiii tusind tare si vin si cu febra...Parintii nu au cum sa ii tina acasa. Si Stefan, desi a devenit mai rezistent, nu poate nici el sa faca fata situatiei. Cat despre mare, iti mai scriu ce si cum.

Fetelor, voi ce mai faceti? Bebicii?

Nicoleta.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Nicoleta...ai dreptate..la David la gradinita erau si putini copii in grupa (doar 7) si nu prea ii aduceau daca erau bolnavi...eu asta am si cautat cel putin acum la inceput dat fiind ca el are astm ...

Si tot ca sa stau cu el am renuntat la slujba mea si la a mai pleca in UK...am facut multe schimbari...

David ne-a schimbat asa de mult viata...ne mai aducem aminte ce planuri aveam inainte de el si cat de repede, fara regrete si mult le-am schimbat!! hihi...

De ce ii dai singulair???

Eu asta ii dau lui David pt astm...

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

La marea Neagraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne alaturam si noi[:D] ? (Sofia 1 feb 2003)

 

Acum suntem in faza de tranzitie cuches-olita si nu reusim nicicum. Ce e amuzant e ca daca-i spun sa faca la olita face, dar daca uit sa-i amintesc, face pe ea.

 

Ieri a inmuiat pamatuful cu care sterg praful in pipi (olita) si a inceput sa "scrie" cu el pe mobila, f fericita ca pamatuful "face desene ude". Are imaginatie, isn't it ?

 

Pozeid="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ira asa face si DAvid...cum prinde pamatuful de spalat pe jos cum il inmoaie in wc si incepe sa spele pe jos!!!

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Prin Mamaia si tati cu naufragiatulid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

La marea Neagraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...