Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie (50)


Recommended Posts

andries daniela bine ai venit. Eu zic sa nu-ti faci probleme din cauza greutatii atata timp cat copilul este vioi si sanatos. Damian al meu are 7 kg la 8 luni si jumatate asa ca ....

 

Danyce faine pozele, e dulce foc Alma!

 

Fontanela lui Dami este foarte mica, aproape ca nu se mai simte si dr. a zis ca e ok dar totusi sa-i dau vigantol si 10 zile /luna calciu. Capraru zice ca vigantolul se de neintrerupt pana la 2 ani dupa care doar in lunile cu "R" pana la 6-7 ani

 

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

 

http://community.webshots.com/user/giorgios72

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Loreema, dar cand te-ai dus sa-l cumperi nu l-ai vazut cum arata si sa nu-l iei?

Dar nu mai poate fi spalat pt a fi curatata (daca asta e singura "buba")?

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 9 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragi mamici,

aissa- sa stii ca m-ai pus si pe mine pe ganduri cu lipsa de calciu...poate de asta avem probleme cu statul in fundulet si cu dintisorii-pentru ca altfel e foarte dezghetata...

ai incercat sa amesteci fructele cu legume. Suna ciudat dar asa a mancat Lia legume la inceput...

roandre-mai avem de astepatat pana in iulie. sunt curioasa ce va fi dar cum am deja pereche nu ma gandesc prea mult la asta...sa fie sanatos. La Lia stiam ca vrem sa fie fata. si alex am vrut eu sa fie fata, dar el n-a vrut...

ana-mamaliga cu branza ...mmmm...Stefan mananca foarte bien. L-am vazut si eu in poze ca e mare si voinic.

duculeata-poate e vreo infectie a urechii-mai bien du-te la doctor. sa fie bine curand...

danyce-ei, Alma ne-a luat-o inainte. Lia nu sta decat sprijinita -suport minim dar fara suport cade dupa un minut. Se taraste pe spate, dar pe burta nu vrea de loc...

mama lui Licurici-si Lia mananca mai bine cand iesim in oras. Chiar daca e acelasi borcanel cu mancare de bebei pe care il mananca si acasa...da la restaurant se simte mai importanta ca sta la masa cu noi...

 

iaurt/branza-eu am citit ca din iaurt calciul se asimileaza mai bine ca din lapte. Dar Lia e inca cu alergia la lapte de mica, si nu vreau sa incerc nimic sa nu-i stric digestia- astept pana la un an cum a spus nenea doctor.

citit-voi le cititi bebeilor?Cum faceti sa terminati o poveste- ca Lia tot ce vrea e sa mestece cartea sau sa intoarca paginile.

 

bine ai venit danielaid="red">.

 

 

 

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005id="blue">

poze de copii cuminti

 

povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]

salutare si de la noi mai fetelor

Va rog sa nu ma certati prea rau desi merit pt. ca n-am mai dat cu scrisu pe aici ci doar cu cetitul, si ala cu intarziere si cd. vriam si eu sa rasp. deja nu mai era hot subiectul asa ca abanmdonam

acum m-am hotarat dc fi-mea isi mentine programul actual sa intru mai des

Vreau sa va zic ca desi nu am mai scris sa stiti ca am fost alaturi de voi si la bucurii si la necazuri numai ca lipsa de timp si uneori lenea(tb sa recunosc ca de cateva ori a fost si asta, rusine sa-mi fie)m-au impiedicat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa zic la multe lunisoare tuturor bebicilor si la multa rabdare tuturor mamicilor

sa va spunem despre noi: la aproapre 8,5luni avem 9,5kg si 75cm, laptic bem nan2, mancarica papalim destul de bine si la ex. fizice stam destul de bine zic eu, merge bine in 4 labute de cateva sapt. dupa ce acu o luna m-a socat vreo 2 zile cu mersul pe buci si sa nu radeti ca fix asa facea, sarea ca iepurasul in fund si mi se deplasa in dormitor de la dulap la usa, practic traversa dormitorul. Prima data cd. am vazut-o la usa m-am socat ca nu stiam cum a ajuns aclo dar apoi am pandit-o si am vazut operatiunea.

Acum mai nou ne ridicam in picioare sprijinindu-ne de canapea si mergem un pic pe langa ea iar dc. mami ar sta cocosata mai des am merge si prin casa mai mult ca tare ne place

la capitolul dintoci va rugam frumusel din tot sufletelul nostru sa ne treceti cu nr. 3(2 jos de la 6 luni si unul sus de vreo sap. si ceva)

In leg. cu fructele mai fetelor ca de fapt asta m-a determinat sa scriu(am reusit si eu sa prind un sub. hot si neexpirat)

de ce nu incercati sa le dati cu lapte, adica sa faceti shake.Eu asa fac cd. face gagixa mea nazuri, adica lapte nan cu banana si mar si am incercat si suc de portoc cu banana si mar si devoreaza tot gagica. Ultima varianta n-am folosit-o decat 2 zile ca ii subtia cacuta rau de tot, dar de iritat nu s-a iritat.

Mai nu mai scriu ma opresc acum ca va innebunesc de cap la cat as vrea sa va zic

am vazut ca a-ti scris la un mom dat de cernobal.Al meu sot lucr. La centrala de la cernavoda si l-am intrebet de temerile pe care le aveam cu toatele mai ales ca eu intre timp statusem cu gagica la soare si mi-a zis sa nu-mi fac pb. ca scaparile sunt ca si pana acum, nimic in plus si ca noi nu suntem afectati, asa ca mai fetelor desi cu intarziere v-am spus sper ca totusi v-am linistit.

Mi s-a trezit printzesa, v-am lasat

sper dar nu promit ca sa intru mai des ca atatea am sa va zic...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mamici!

Hristos s-a 'naltat!

 

Mihaela, m-ai convins, trec si eu la 4 mese. Adevarul este ca voiam mai demult si mi-a zis si medicul dar parca nu ma induram...dar vad ca ii fac mai mult rau decat bine mentinand 5 mese.

 

 

 

Angela id="violet">[il] si [bonjovi] Licuriciul ei micid="orange">id="size3">

DAVID LICURICI mic (3 sept)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor. Eu acum am aflat ca e Inaltarea (rusine mie, dar nu am calendar bisericesc in casa) si tocami vroiam sa bag la spalat ca fiind asa umed afara, daca spal maine nu mi se usuca rufele sa le iau la mine sambata (la munte). Asta e!

 

Anamari, da, asta e si la mine, m-a pus pe ganduri. Eu, am mai scris, l-am intrebat cand avea piticuta 6 luni ce sa fac sa stea in fund, gandindu-ma ca nu o stimulez eu suficient. Atunci mi-a zis sa-i dau calciu, altfel nici nu se gandea cred. Acum zic si eu, de stat in fund singura a inceput pe la 7 luni (mai binisor). Dar inca nu se poate ridica singura din culcat in fund. Iar pe burta fiind, face rama si da cu spatele, asa cum fetele ziceau pe la 5 luni. Deci nu-mi fac griji ca nu se va ridica, dar sunt convinsa ca o va face mai tarziu decat ma asteptam eu. Ca si a mea e asa fasneata, nu vroia sa stea in fund deloc, numai in picioare si ma asteptam ca la 9 luni merge. Dar acum, fiind grasuta si probabil nu s-au intarit oasele suficient, o sa mearga mai tarziut un pic.

Fetele care vreti analize de carnet, daca vreti o pila sa ma anuntati, am eu, dar asa cum a zis si Roandre, pe langa taxa obligatorie mai tb dat ceva dar nu faceti nici un cabinet. Daca vreti va spun exact cat va costa si daca va convine vorbim, dar pe prive, va rog.

 


Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cat st6a gagica pe olita sa icerc sa mai rasp.

Lorema sa stii ca si eu am luat second premergator pt ca mi s-a parut enorm sa dau milionul pe el pt. cateva luni si la fel am patit, dupa ce ca era merdar, i-am pus eu o husa pe care i-am facut-o special a reusit gagica sa-l desfiinteze definitiv, s-a crapat si sa rupt si nu mi s-a mai parut safe asa ca ieri l-a aruncattati

avantajul era ca era in siguranta cat statea in el ca nu se mai agata de tot,

azi dimineata la 6 a reusit sa-si tranteasca veioza in cap( bine ca nu i s-a spart becul ca innebuneam, si dupa aia s-a ridicat pe un calut din cauciuc si a cazut pe spate

la fiecare cazatura imi vine sa ma strang de gat ca n-am prevazut fatidica miscaremai fetelor care aveti bebici fara stare cum ii mai paziti?

am incercat cu perinile in spatele ei cd. se ridica pe canapea si nu vrea sa stea jos dar s-a intors int-o parte si mi-a cazut in nas sau alta data mi s-a cracanat de efectiv mi-a facut sfoara de am crezut ca si-a luxat picioarele la cum a inceput sa planga

va rog dati-mi si mie cateva idei ca mai am treaba la bucat. si nu o pot pazi non sptop

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...