Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie (50)


Recommended Posts

Georgianaid="red"> – si a mea transpira f tare cand e cald afara.

 

Aissaid="red"> – fa-i cura de calciu si mai vedeti .

 

Danyceid="red"> – vai ce haioasa e Alma mica! Si ce smechera!

 

Duculeatza id="red">– buna ideea cu mar cu paste. Pe asta o incerc si eu.

 

Roandreid="red"> – l-am vazut dar mi-a fost rusine sa mai dau inapoi asa ca…. Oricum sapt viitoare dau comanda sa il cumpar pe asta http://magazin.reclama/product_info.php/cPath/34_37/products_id/649 spuneti-mi si mie ce parere aveti despre el. Ca acum sunt fripta si nu vreau sa o patesc din nou.

 

Anamari id="red">– si mitzirica mea papa f bine in oras. Ii place la nebunie sa manance la aer. De citit nu am inceput inca dar povestim f mult. Si tocmai ca sa nu mai rupa revistele mele i-am luat carticele pt ea. Adica din acelea cu fotografii cu animale din carton f gros si lucios sa nu il poata rupe. Este f incantate de ele.

 

Yulipid="red"> – eu acum nu o mai tin ziua decat in patut , in premergator sau pe jos unde pun plapuma de iarna, aia groasa de lana, in doua. Norocul meu ca nu a descoperit mersul in 4 labutze.

 

Aseara am fost la dr. La 9 luni 8550 g si 76 cm. E lunga si isi pastreaza silueta. Stam bine dar cica sa ii scot mesele de noaptea,adica tzatzica. Am incercat azinoapte sa ii dau apa in loc de tzatza , dar ce credeti ca e proasta? Nu s-a oprit din plans pana nu a gasit tzatza. Cat sa o las sa planga?id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red">

[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu am scaunelul de masina de la baiatul cel mare si este inca bun (intre timp l-a mai folosit si finuta noastra).

 

Apropo de mincare pt bb, eu am primit de pe forum (de la subiectul "ce mai maninca bebelusii de 6 luni") o carticica cu multe feluri de mincare (inclusiv cum si cind se pot da) daca vreti va trimit si voua.

 

Mina sa-ti traiasca MATEI COSTIN

NINA B sa-ti traiasca ANDREIid="blue">id="size2">

 

Davina la multe lunisoare DEANNAid="size2">id="red">

 

Sa va povestesc cum se distrau baietii mei ieri in masina. Razvanel facea brrrr cu limba intre dinti si cu mult mult scuipat asa ca stropea tot in jur plus toata fata si pe fracsu ... dupa ce termina el incepea cel mare sa faca acelasi lucru stropindu-l pe cel mic .... a fost o distractie maxima pt ei , rideau de nu mai puteau. Initial nu i-am lasat sa se scuipe asa dar cind am vazut cit de tare se distreaza i-am lasat, noroc ca nu am mers mult cu masina ca se faceau fleasca[:D]

 

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by iulyp

sigur ca da ca la cat de plimbacioase suntem...bei fata mea mananca hartie si carton la greu cd nu-s pe faza, e rau rau sau sa nu ma sperii?


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))] atita timp cit nu tine loc de o masa cred ca este ok, asta este doar antrenamentul pt mai tirziu cind va minca si pamint [:-)))][:-)))]Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)http://community.webshots.com/user/frosa2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu va da voie sa deschideti pag cu scaunelul. Cum sa fac sa va dau link-ul sa imi spuneti parerea voastra?

id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red">

[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by iulyp

sigur ca da ca la cat de plimbacioase suntem...bei fata mea mananca hartie si carton la greu cd nu-s pe faza, e rau rau sau sa nu ma sperii?


id="quote">id="quote">Mie imi spui? Soacra si cumnata mea au spus ca nu sunt normala. Ca nu ar trebui sa tin fata asa mult pe afara.Nu cred ca e o tragedie dar incearca sa eviti.id="purple">Povestea Loreemeiid="red">[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto][cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos s-a inaltat !!

La multi ani, bebici frumosi si dragalasi !!

 

In primul rand, Alexiei i-au iesit foarte bine rezultatele. Sta foarte bine si la capitolul calciu, fier, etc. Intre timp i-au disparut si bubitele care ma ingrijorau, deci a fost vreo alergie la vre-un anumit aliment...

Va rog sa-mi spuneti si mie ce iaurt dati voi bebelusilor !! Dr. ne-a recomandat brenac dar e cam acrisor si nu-i place...

De cateva zile, nu mai mananca foarte bine lapticul, noi ajungem cam la 400 ml lactate / zi. Ieri, de exemplu, a mancat dimineata la 07.00 150 ml de lapte, apoi pe la 11.00 a mancat banana + biscuite si branzica, la 14.30 pireul de legume cu carnita si la 18.00 nu a mai vrut nimic !!!! A mai mancat abia la 22.00 150 ml de lapte !!!!

 

Sa inteleg ca tinde sa-si scoata o masa ??? O sa incerc azi sa-i dau la 18.00 un picut de iaurt, dar, va rog, spuneti-mi si mie ce iaurt e bun pentru bebei !

 

Frosaid="red">, te rog din suflet sa-mi trimiti si mie carticica cu retete pentru bebelusi...chiar nu stiu cum sa-i mai variez...

HELP !!!

 

Pupici tuturor !

 

Cristina si bb Alexia ( 31 Octombrie 2005 )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...