Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie (50)


Recommended Posts

Salut fetele!Se vede ca e vreme urita ca bagati pe DC la greu![zz]Noi suntem la fel!Adica febra dimineata si seara in rest nik!De papat papa bine cit nu e somnoros sau infometat e vesel si plimbaret!Eu nu stiu ce sa zic!Poate merg dupa masa la medic ca si Radu kihaleste da cu vremea asta nu m-as indura!

Ionella3003 nu stiuu efectiv ce inseamna scrisnitul din dinti!Stiu doar ca medicul homeopat la care il duceam pe Radu ma intreba daca scrisneste!In somn mai ales!Ca daca sunt treji eu cred ca fac asa sa se amuze si pt ca e ceva nou!Nu te ingrijora!Daca kiar esti f curioasa da un search pe google si vezi ce se spune despre bruxism!Desi nu cred ca e cazul la virsta asta!

Daniela andies wellcome back!Eu zic sa-i faci o cura cu Bronchowaxom!# luni 10 zile pe luna !Incepi in aceeasi perioada!E un medicament cu multi virusi atenuati,ca un vaccin,care stimuleaza imunitatea copilului!Mie mi-a fost recomandat de la cj!Si in medicii de acolo am f mare incredere!

Apropos vreau si eu cartulia cu retete pt beblaci!

Hristos s-a inaltat si La multi ani bebelasi de ziua 9![s]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/duculeatza/album?dir

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salut, fetelor,

 

Daniela Andries, si noi iti uram bine ai venit si speram ca micuta ta sa se faca bine cat mai repede.

Loreema, si eu i-am luat Almei scaunul de masina tot second hand, dar nu i-l cumparam daca nu era in stare perfecta. Mie nu imi e rusine sa refuz sa cumpar ceva ce nu-mi place sau care nu e in stare fff buna.Eu i-am cumparat si scaun de masina si carucioare si piese de mobilier (pe acestea le-am vopsit si decorat cu propriile manute). Dar asa sunt eu:refuz sa dau o caruta de bani de ochii lumii cand pot sa fac altceva cu ei sau imi pot pune mintea la contributie sa fac ceva creativ.Eu zic ca, daca scaunului de masina nu-i lipseste nimic, cu exceptia faptului ca e murdar sau o fi stofa aia mai jerpelita, poti sa cumperi un material frumos si sa faci tu sau cine se pricepe din anturajul tau o husa si ai scapat. Dar daca vrei neaparat sa cumperi scaunul acela , iti urez sa-l stapaniti sanatoase.

Geo, spor la treaba , drum bun si distractie placuta.

Noi plecam la cumparaturi si revenim mai tarziu. Pupici,

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">

 

[iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noiid="teal">

[iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">-[foto]si mai noi

[iepu][foto]cele mai noiid="teal">

 

 

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Duculeatza stiu de acest medicament de la dr. de familie dar am inteles ca se da doar primavara si toamna .Totusi am sa o mai intreb azi o data.

Am vazut ca toata lumea da iaurt la copilasi...ce fel?Eu i-am dat o vreme danonino dar am renuntat ,din ce am citit cica nu ar fi prea stralucit.

Dana cu Paul & Ana Maria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele.... si

LA MULTI ANI! [bis][cheers][pup]
id="red"> ingerasilor care au mai facut o lunisoara zilele acestea, sa fie sanatosi si frumosi si vioi si mancaciosi sa va aduca numai bucurii!id="purple">

Noi suntem scurte...

Despre fontanela si calciu avem exact aceeasi problema... cica nu asimileaza bine si de aceea ia acum Vigantoletten sa vada dr cum merge.. si eu ma gandeam la toate prostiile dar sper ca nu e nimic serios....

Vigantolul il luam pe reteta, nu ni l-a dat niciodata dr.

Acum fug la papica si bebica miorlaica, va pupacesc pe toate si pe toti si o zi frumoasa!

 

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by loreema24

Fetelor , cum gasesc si eu capitolul nr 1? ca nu reusesc.id="purple">Povestea Loreemeiid="red">[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto][cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

id="size3">id="pink">
id="quote">id="quote">Bebelusi de sept-oct 2004Vad ca nu merge cautarea aici pe site. Eu am dat search pe google: bebelusi de sept-oct site:desprecopii.com si asa am gasit.Am o gramade de lucru si nu am cand sa scriu... dar va citesc cand pot. [pup]
[foto]Eliana si [copil]Elenaid="red"> (23.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am reusit sa-mi adorm printesa. greu se mai lasa.voi patiti la fel? se vede pe fata ei ca ii e somn abia isi tine ochii deschisi dar nu se lasa deloc

ellen merci de rasp. eu cu reviste si cutii am stimulat-o inainte ca sa se deplaseze in fata sa nu mai dea in spate ca racul.musca din ele la greu si le mototoleste si e fericirea din lume pt. ea. Io stau cu okii pe ea ca pe butelie dar invariabil ma fenteaza ca e o smechera....

moss eu ii dau iaurt danone, campina, prim, brenac ce gasesc la buticul din zona in care mi-aduc aminte ca nu am iaurt pt. fata

duculeata febra s-ar putea sa o faca de la dintoci, zic si eu. Una din mamicile de la bloc de la mine(cd. ne plimbam prin cartier si suntem o gramada povestim vrute si nevrute)asa patea cu fetita,la fel facea febra si a crezut ca nu-i de la dinti pt. ca tocmai ii dadusera incisivii centrali de sus si gingiuta nu i se parea asa umflatica si a fost la dr. pt. linistea ei. In final toata tarasenia a fost de la incisivii laterali de sus care au dat apoi in 2 zile. S-ar putea si a vi sa fie la fel.

frosa vreau si eu carticica, te rooog.

nu mai scriu azi ca v-am innebunit de cap.[alcool]

promit ca incerc[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos S-a Inaltat!

 

Iulypid="red"> bine ai revenit... tare dor mi-a fost de tine [pup]

CRISMIRid="red">si de tine mi-a fost dor... bine ca sunteti sanatosi.

Si fata mea scrasneste din "dinti" ca ea nu are dinti de fapt... dar face un zgomot asemanator. Nu mi-am facut probleme si nici nu cred ca am sa-mi fac.

Anamariid="red"> si eu as vrea sa-i citesc printesei, dar ce? crezi ca sta? La fel ca Liaid="red"> ta... ar vrea sa manance cartea in loc sa ma lase sa citesc. Eu incerc sa vb cu ea si in engleza si in romaneste. Tu cum te descurci? Sanatate la puiuti si la burtica [pup]

Mai fetelor... sa nu ziceti nimic rau de mine... dar fata mea mananca asa bine, sa nu fie de deochi... pentru ca inca papa din biberon. Si la fel cum a zis Iulypid="red"> eu tot shake ii fac. Ii pun o jumate de banana, cu un mar, cu 2 biscuiti si un iaurt si un pic de lapte... totul la blender si iese o mancare super buna. La fel fac si cu piureul, cu out si supa(apa fiarta) si unt si un pic de paine, si tot asa imi papa foarte bine. Mananca si cu lingurita, dar numai desertul, adica un iaurt mic cu fructe... dar mancarea consistenta o mananca cu biberonul. O sa se dezvete ea la un moment dat.

Loreemaid="red"> E foarte frumos scaunul de masina... cred ca merita banii.

Nathalie a meaid="pink"> e si ea lungutza, are 77 de cm si 8,300g... nu e grasa, e numai buna.

Aissaid="red"> nu cred ca trebuie sa-ti faci griji pentru Alexandraid="pink">... fiecare copil are ritmul lui, dar ca sa te linistesti... intreaba dr-ul.

Fetelor cu feteid="red"> tare-s frumoase domnisoarele voastre...

[pup] la fetele cu baieti ca si ei is frumosi :)

 

Of... gata... m-am lungit, si incepe fata sa maraie.

V-am pupat si sanatate!!! [pup]

 

Andreea[8**], Doru[9cer] si Nathalie[copil][zana](29.09.2004)

 

[foto] Minunea noastra, Nathalie[olala] Povestea nasterii [pup] Cererea in casatorie si povestea noastra [cina2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HRISTOS S-A INALTAT!

SI LA MULTI ANI BEBICILOR DE ASTAZI!!!!!!!!

In primul rind vreau sa va multumesc la toate ptr incurajari.

Ma bucur foarte mult ca exista acest loc unde putem impartasi si binele si ce nu e bine...

Am fost luni in spital, am stat internate pina seara. I-a pus ghipsul sub anestezie. S-a comportat mult mai bine decit data trecuta. Dar am atentionat anestezistul din timp ca data trecuta a facut urit de tot. Bineinteles am atentionat si in buzunarul ei si a fost bine...

Nu mai spun pina cind stam in ghips ptr ca nu mai cred nimic. De fiecare data cind mergem doctorul ne mareste perioada. Acum a spus ceva de: pina dupa un an..

Am impresia ca el nu vrea sa ne sperie si tot mareste asa incet, incet perioada.

Mie incepe sa imi fie frica de atita ghips sa nu aiba efecte asupra oaselor mai tirziu. Am auzit ca ar putea face reumatism....

In rest se comporta foarte bine.

Programul meselor il avem cam acelasi ca Mihaela, doar ca cantitativ mai putin.

Mai nou in somn nu maninca lapte macar sa mor.

Deci noi avem cam asa:

7-8- 100 g lapte

11-12 fructe cu cereale, sau iaurt sau biscuit, brinzica, cum imi vine la moment- 120-140, dupa vreo 30-45 min mai bea vreo 70 g lapte

15-16- legume, cu carnita, ou, etc- 120-140, si iar peste 30-45 min 70 vreo 70 g lapte.

20-21- cereale-120-140 si pina adoarme inca 100 g lapte

Cam asta e,

Ana_a, vroiam sa te interb cum faci snitele la Stefan, i le prajesti sau ai alta metoda originala, sau ai avut in vedere ca bati carnea.

Danyce, bravo Alma ptr succesele ei intelectuale si incet incet sigur vor fi si alea de miscare( am tras o e exprimare)

Aissa, felicitari ptr certificatul Alexandrei, sa fiti o faimilile fericita! si sper ca Alexandra e ok din toate punctele de vedere.

Loreema, ai intrebat de sterilet, mie doctora mi-a zis imediat dupa ce am nascut( cezariana si eu) sa imi fac niste analize si pe urma sa vin sa imi puna sterilet. Dar nu am mai fost ca s-au inceput probleme cu Amelia si nu am mai reusit.

Apropo de asta, toate ati fost la controlul de sase luni? Eu nu am fost si deja sunt paranoica, mi s pare ca am boli de nu stiu care si daca nu ma duc mai repede o sa fie rau[;)]

Amelia este racita tare, tuseste, in git harcaie. Suntem a treia zi pe antibiotic.Sper sa ii treaca mai repede, ca se se enerveaza cind are criza de tuse si plinge.

Va pupic pina cind

 

 

 

 

 

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-a ca nu ma pot abtine

mai fetelor dar credeti ca ar trebui sa reincep sa ma stresez si eu ca fimea nu a mancat niciodata atata lapte cat ar fi tb. la varsta ei?ideea e ca at. cd. ajungeam la dr.(adica doar la vacc.) si ma plangeam ca al meu copil de ex. la 6 luni dupa o noapte de somn aprox.10-12 ore dimineata cd. se trezea abia imi manca 120 ml lapte dr. imi spunea sa las copilul in pace, sa nu-l stresez ca arata f. bine. nu va mai zic ca mi-a zis ca e prea grasa sa nu o mai indop atata si ea avea doar 4 mese nu ca acuma cd. am revenit la 5. Ca din cauza ca nu prea vroia sa pape lapte am si inceput divers. de la 3,5 luni si de la 4 luni am inceput sa-i dau iaurt ca am zis ca asa ajunge si ea pe la 400ml lactate[bang]

calciu mi-a zis sa nu-i mai dau ca nu are nev. si eu de la 6 luni nu i-am mai dat, iar branza nu i-am mai facut in casa din aia calcica ci am inceput sa cumpar de la alim si bineinteles ca at. cd. mi se termina uit sa mai cumpar cateva zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...