Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

asistente medicale (2)


Recommended Posts

Buna fetelor!!!

n-am mai scris de vreo luna si ceva(SCUZE!!!!), dar stiti cum e , serviciul, garzile, sarcina, intretinerea casei, etc, nu am avut timp deloc, acum sunt in concediu de odihna si e altceva.

Ce mai fac colegele mele de pe DC???? In afara de munca, ca asta stiu cum e!

Eu am ajuns cu sarcina la 6 luni, bebe Andrei e un neastamparat, toata ziua face tumbe in burtica , ma simt foarte bine si incerc sa savurez fiecare clipa de sarcina. E minunat sa simti cum creste in tine o alta viata! Dar sigur stiti si voi despre ce vorbesc!

Ceva nou prin sistemul medical? Fetelor din Romania , ce stiti despre punctele astea pe care trebuie sa le obtinem pentru a mai primi autorizatia de libera practica?

Si mai am o intrebare, stie cineva cand se tine anul asta examenul de principal? Ca eu ar trebui sa-l dau anul asta, dar in septembrie nasc, si nu stiu daca o sa mai am timp sa-l dau.

Va pupic pe toate!!! Vorbim mai des de acum!

MARY

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ioana, sa-ti traiasca baietelul si sa fiti sanatosi si fericiti. Ti-am citit si eu povestea si m-ai impresionat pana la alcrimi, mai ales ca intre noi sunt unele asemanari, doar ca eu inca nu am ajuns la nastere. Si eu tot in ianuarie am ramas insarcinata, si trebuie sa nasc intre 25-29 septembrie, tot baietel, si sotul meu are licenta, acum, saptamana viitoare, dar la constructii. Am vazut si pozele, grozavi baieti mai ai. Si burtica ta, chiar a fost uriasa....a mea nu e nici pe jumate!

Te felicit inca odata!!

Tu esti inca in postnatal, nu?

Ti-ai dat principalul?

Pupici!

MARY

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryid="red">,examenul de grad principal se da de obicei la sfarsitul lunii octombrie sau inceputul lunii noiembrie.Cand am dat eu acu 2 ani a fost in 6 noiembrie.

Sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos! [copil]

 

Doniaid="orange">,cred ca nu e usor sa lucrezi cu batranii,dar daca-ti place e foarte bine,ti se pare totul usor.Si prietena mea din Oradea,Florentina de care ti-am spus,lucreaza mai mult cu batrani si ii place,pune foarte mult suflet in ceea ce face.Ea a luat in intretinere 2 batrani(sot - sotie),pacienti de-ai ei care nu au copii.Nu e prea usor sa se ocupe de ei,sunt si foarte bolnavi si foarte in varsta (87 si 90 de ani),dar ei nu i se pare greu.[flo]Eu i-am spus ca nu as putea face ce face ea.

Felicitari pentru ceea ce faci si pentru rabdarea pe care o ai cu cei varstnici! [flo][flo][flo]

 

Ioanaid="purple">,ti-am citit si eu "POvestea bazucului",e impresionanta.Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii!

 

[mamica] Alinaid="Trebuchet MS"> id="red"> & id="navy">Dragosid="Trebuchet MS"> [copil](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue">

[foto]poziciid="blue">

[foto] Dragos la 3 aniid="size2">id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina ce frumusete de baietel ai si tu!!!Grasun si frumusel foc!!!

Sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi! Abia astept sa am si eu poze cu bebelul meu, deocamdata l-am vazut numai la echo 4D, pare ca o sa semene cu tati!

Pai daca se tine examenul in oct. n-am sanse sa-l dau, eu stiu ca anul trecut ex. a fost pe 30 septembrie si ma gandeam ca poate anul asta va fi mai devreme. Oricum daca afli ceva sigur, te rog scrie-mi si mie!

Te pupic!

MARY

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Donia sentimente asemanatoare ma incercau si pe mine de cite ori aveam un pacient care se zbatea intre viata si moarte...foarte trist...

 

 

Tocmai am aflat ca tatal meu a facut azi dimineata infarct si a fost la un pas de moarte, nu va zis ce sentimente ma incearca fiind atat de departe de el...asa imi vine sa las totul si sa ma intorc in Romania...timpul trece, ei imbatrinesc si nu o sa mai fie prea mult printre noi, iar eu sunt la mii de km...imi vine sa urlu...

 

In momentul asta sunt hotarita ca dupa ce ne luam cetatenia sa ne intoarcem in tara...si acum sa-mi fac o ideie, cit mai cistiga o asistenta la un cabinet?ca nu vreau sa mai aud ce spital judetean...ture, nopti...

 

mercic fetele![pup]

 

 

Emilly cu[/url"] gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilly id="red">imi pare tare rau de tatal tau!Multa sanatate si lui si familiei! Ne rugam pentru voi!

 

Mary id="orange">chiar ma gandeam zilele trecute la tine...[:D]!Las' ca are timp sa-ti creasca si tie burtica[:D]! Sa fii sanatoasa si tu si bb!

 

Eu tot acasa(in concediu de ingrijire a copilului-pentru Mary )....mi-e dor de servici!Dar deocamdata nu am cu cine sa-l las pe Alesio...

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">

Povestea bazuculuiid="black">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryid="red">,mersi pentru aprecieri[dual]. Sa treaca si la tine timpul mai repede si sa-l vezi pe bb Andrei in "carne si oase".[mamica]

 

Emilyid="red">,imi pare foarte rau pentru tatal tau.Ii doresc multa sanatate si sa se refaca cat mai repede.[bis]

La medic de familie nu sunt salariile grozave,dar eu prefer la cabinet ca nu-mi palce in spital pe ture plus ca aici am un program destul de lejer, de la 8 la 14,sambata si duminica liber.Mie imi convine ca pot sta cu Dragos,ca nu prea am cu cine sa-l las,cat sunt la lucru sta cu bona.Din septembrie il dau la gradinita.

 

 

[mamica] Alinaid="Trebuchet MS"> id="red"> & id="navy">Dragosid="Trebuchet MS"> [copil](11.04.2002id="Times New Roman">) id="navy">id="blue">

[foto]poziciid="blue">

[foto] Dragos la 3 aniid="size2">id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emily, prin ce trebuie sa treci acum! E mare distanta, te simti legat de maini si de picioare cand stii ca nu poti ajuta cu nimic. Cum mai e tata acum? Mai ai cunostinte la spital? Doamne ajuta sa ai vesti bune!

 

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

emilly - multa sanatate tatalui tau![flo]

ioana, super poze! sa-ti traiasca piciul! sa fiti sanatosi!

mary - multa sanatate si ..rabdare. va veni si momentul in care nu te vei mai desparti de bb andrei! sarcina usoara!

pupici tuturor si sanatate!

 

cgaby

http://community.webshots.com/user/cgaby100

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gaby_costescu/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...