Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie2005(22)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna seara , gata am venit de la sport si ma simt bine bine .

Voi ce faceti , pe unde sunteti caci nu s-a scris prea mult in lipsa mea. De fapt nu am lipsit mult insa asa ma simt .

Mandy a adormit in seara asta fara sa o pun eu in pat asta imi pare greu .

tomasa eu nu m-as stresa din cauza piciorului ce Dumnezeu toate se intampla la noi ? nu pot crede !

Oricum daca te duci sa ne lasi de veste ce si cum a fost .

 

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/alina121alina/my_photos

 

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 4luni si jumatate[copil]

 

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/

[fetita][floare3][flo][floare3]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ubiid="blue">draga, intimplarea face ca am trait o vreme la Viena, si, intimplarea intimplarilor, la slujba pe care o aveam lucram constant cu arhivele orasenesti. Desigur ca nu sunt Mafalda (parca asa o cheama) si habar nu am cit de departe merg toate cele cinshpe mii si o suta de tone de hirtzoage ale arhivei vieneze; eu una lucram pe perioada din jurul celui de-al doilea razboi mondial. dar iata ca iti pot furniza adresa de care ai nevoie: Wiener Stadt und Landesarchiv Magistratsabteilung 8, Rathaus, A-1082 Wien. Probabil ca daca gasesti prin vreun sertar uitat un act care sa semene cu certificatul ei de nastere (Geburtsurkunde) si ii faci o copie va fi mai usor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dat tel la teledon! Pentru mine e mai simplu sa dau niste telfoane,dar din ce am aflat eu nu toti banii intra in contul familiei ci sunt luate si niste comisioane de catre compania de tel!!

 

IMi pare rau ca nu tine un pic mai mult ! Poate asa pot afla mai multi..

 

Subsciu la ceea ce a spus Tomasa in legatura cu raaspunsurile..

NOi am mnacat azi niste suc de portocala si cred ca nu i-a facut tocmai bine..Dar toate asteaa pentu ca suntem constipati! Am schimbat si laptele de completare ..Am trecut de la Milumil la Humana 2 !Am zis ca poate o fi de lape! Am combinat aseara cu MIlumil si in seara asta a mancat doar 60 ml de praf pentru ca eu am scos cu pompa 125 si l-am mai pus si pe el sa suga ca era destul lapte...Off ,tare as vrea sa merg si eu pe 16 la Culcer ca nu stiu de ce are lenea asta in oase!

 

IN sera asta desi a mncat pe masuratelea apoape 200 si clar nu mai putea tot cand ma prinde cu manutele de cap ,ma suge de obraz sau de nas! Cand mananca doar de la san nu stiu cat a mancat si am impresia c anu s-a saturat si iar il pun ...S-a cam dezordonat cu mancarea asta..

 

ZIua de azi m-a stors...Nu a vrut sa doarma , a fost marait si acu la fel ..nu s-a culcat!

 

http://community.webshots.com/user/bestuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara, eu nu am scris nimic de bisericile din Paris, eu locuiesc in Cannes. Am zis doar ca Seb a avut norocul sa fie bagat in altar de catre Arhiepiscopul Ortodoxiei romanesti din Franta, care a venit din Paris. Pune intrebare fetelor de la Prieteni dintotdeauna, subiectul "La France".

Aveti idee cat costa laptele Bebelac, cutiile mari?

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sebastiengrigore/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, iaca vin sa dau raportul: suntem bine, grasi amandoi !! Mihai avea la 4,5 luni 8,460kg si 65,5 cm. In rest facem mai mult sau mai putin ceea ce fac si ceilalti: balim si facem balonase toata ziua, chiuim, plangem daca suntem lasati singurei, nu ne mai trezim noaptea pt. papa ci direct la 5-6 dimineata, ne place sa ne ridicam in fundulet si prindem imediat mana lui mami in guritza cica pentru echilibru, ne sperie persoanele cu ochelari, ne place Radio Romantic, urlam in carucior, dar suntem cel mai cuminte copil in marsupiu, adormim numai legat sau la san (spre disperarea lui mama, care crede ca bunica nu va face fata) si ce mai, suntem comoara lui mami si a lui tati.

 

Am actualizat listuta, dar n-am apucat sa postez si altceva. De citit va citesc si eu, nu prea pierd nimic din ce scrieti. Se mai intampla sa nu am net cateva zile sau sa mearga foaaaarte incet si atunci abia reusesc sa recuperez cu cititul (la mamici de nov-dec sunt cu 4 capitole in urma) si de multe ori mesajele la care as fi avut ceva de spus sunt deja de domeniul trecutului. Insa in curand ma intorc la servici, si atunci cu siguranta nu voi mai avea probleme in a posta cate un mesaj din cand in cand. Oricum de felul meu nu sunt prea povestitoare. Copil fiind, uram sa scriu scrisori si compuneri (asa ca m-am facut computerista :)) Cu forumul insa e altceva, deoarece discutiile graviteaza in jurul minunilor din viata noastra.

 

Minunata povestirea Megg! Adevarul e ca intram de-a valma in rutina cotidiana, suntem pe fuga mai tot timpul si uitam sa ne bucuram de clipa prezenta. Si chiar mai rau e ca uitam sa zambim...

Si asta-mi aminteste sa-mi pun motto-ul.

 

Leta, nu te ingrijora, si noi suntem in categoria greilor. Si eu chiar nu am ce masa sa ii scot, ca papa numai san. Cum mai esti cu problemutele tale de sanatate? Sper ca e spre bine totul.

 

Doamne Shinutza, ma omori cu mesajele tale!! Sunt cu sufletul alaturi de tine si de asememnea de Megg. Important e ca micutele voastre sa fie pe maine bune. Imi inchipui ce dor va e de ele, cand mie mi se face dor de al meu cand doarme !!!!!

 

Tomasa draga, nasii vostri nu au ajuns la botez, ai nostri la cununie !! La noi s-a intarziat la biserica deoarece au avut nasii din partea sotului accident de masina. Nu a fost nimic grav, mai mult a durat cu declaratiile, deoarece ghinionul a facut sa se intample intr-o localitate rurala, si au dat greu de politai (era bietul om dus la muncile de sezon, ca deh', era vreme de cosit). Si asta se intampla pe vremea cand telefoanele mobile erau o raritate, asa ca am stat cu inima cat un purice nestiind de ce nu mai vine mirele dupa

mine. Iar tatal meu punea paie pe foc: "S-o fi razgandit?!?!"

 

Mai Crinuta, tare mare gospodina esti. Ti-am vazut creatiile intr-una din seri si mi-a lasat gura apa. Inventia aia a ta ce e de fapt, ca nu se vede prea bine in poza? Si mai am o intrebare... orezul cu stafide si migdale e desert sau felul doi? Nu ma bate :) Si scuze ca sambata n-am mai reusit sa povestim pe YM. Sotul meu tinea un curs si nu isi terminase de redactat un material iar eu urma sa i-l finalizez si sa i-l trimit pe mail sa-l poata prezenta cursantilor. Asta in conditiile in care Mihai nu voia nici cum sa stea singur si cu o mana scriam iar cu cealalata ii zdranganeam cate ceva ca sa nu planga... mama denaturata, dar trebuia sa-l ajutam neaparat pe tati ...

 

Ma alatur si eu gastii cu probleme la unghiile de la degetul mare. Facem un club, fetelor? Am tot zis ca merg la medic, dar nu am ajuns veci. Acum pare ca e mai bine, nu mai e inflamat, dar tot ma doare un pic cand apas. Voi ziceti ca e si asta un "side effect" la sarcina? Hmmm, care ar fi explicatia logica??

 

Dana (Coraly), ce mai face Sergiu, a scapat de infectia cu e-coli? Ti=am vazut si pozele atunci cand ai postat link-ul si l-am admirat pe puiul tau. Mi-a placut ca l-ati botezat acasa. Cred ca ati fost mult mai linistiti asa. Ia zi, te duci la gimnastica? Eu din pacate momentan n-am cu cine-l lasa pe Mihai, dar poate dupa ce vine mama sa stea cu el voi reusi sa-mi rup 2 ore pe sapt.

 

Patricia ma bucur ca Rebecca e bine acum. Si eu ma stresez cand are capul fierbinte.

 

Galaxy, si al meu se uita lung cand mancam si nu stiu daca e de pofta, sau cum spune Dana, de curiozitate. Cand mananc mar sau morvoc ii tai si lui o felie (mare) si il las sa o molfaie, desi mi-e frica sa nu rupa cu gingia vreo bucatica si sa se inece cu ea, D-ne fereste!

 

Avem si cateva poze noi, de la patru luni.

 

Si acum fug la culcare ca e foarte tarziu si maine ma voi plange de oboseala [bang]

 

Mona si bebe Mihai (13 ian. 2005)

Poze

 

Motto: "The nicest thing about the future is that it comes one day at a time"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce scump este Mihai, Mona!!!!! Ce par frumos are!!![il][il][il] Nu pare gras deloc, cum zici tu. Ma bucur ca ai raspuns si tu la prezenta facuta de mine azi, o sa o fac mai des.[:D] Si ma bucur ca sunteti bine, e cel mai important. Si tu ai avut "norocul" sa nu ajunga nasii la timp? Moamaaaaa, ce norocoase fete avem noi! Va pup Mona dulce!

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sebastiengrigore/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!

Dar active mai sunteti!5 pagini si ceva intr-o zi???waw...

Witchie ce se mai aude cu prietena aia a ta din Beirut?Nu ma vrea?[:D]Acum daca ai pomenit de ea ...te voi stresa.

Oana m-ai facut sa rad cat ai zis ca tu esti mascariciul piticului...chiar m-a amuzat faza![:o)]

Nu prea am ce sa va spun dar scriu si eu asa,m-am obiusnuit ca seara de seara sa va scriu cate ceva.

Magga am cumparat cardamom pudra,e super scump.30 $ pe kilogram.portocale am,ce mai era in reteta ta?Trebuie sa o scriu undeva.Zilele astea o fac poate saptamana viitoare,maine avem ficatei de pui in meniu si chichen curry plus tika chicken.Crinuta apropos de orez cu stafide,tu adaugi stafidele la sfarsit?Le pui in apa sa se umfle putin?

Amo2004 ti-as raspunde eu de orezul cu stafide dar nu-mi permit sa raspund in locul Crinutei,o las pe ea sa te lamureasca maine.

Pupici la toate!

 

Lavinia si Natalia(17.01.05)

http://community.webshots.com/user/lavinia171

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ma bucur foarte mult ca sintem cu toate impreuna si avem atit de mult de invatat una de la alta. Mie se intimpla cel mai des sa citesc mesajele in graba mare, retin cite o intrebare dar pina sa ajung la ultimul mesaj si sa postez vreun raspuns uit cine a intrebat [:I]. De exemplu si eu am remarcat ca Gabita da din picioruse asimetric, insa la el dreptul e mai fortos, eu am ajuns la concluzia ca va fi dreptaci, doar si noi facem unele lucruri mai bine cu una din miini... ginditi-va la fotbalisti, nici ei nu folosesc ambele picioare ( nu odata [:)] ) ca sa loveasca mingea... La circa am fost marti si asistenta i-a verificat soldurile, totul ok, deci nu va faceti probleme, au si ei micutii preferinte.

Cred ca acum e perioada cind bbii incep sa fie interesati de mincare, ieri l-am pus in fundulet intre perne si eu mincam linga el lapte cu cereale ( la prinz, dar se mai intimpla ) si mi-a urmarit cu atentie toate miscarile, parca cerea cu ochii si el [:)]

In alta ordine de idei, ieri a fost o zi superba, insorita, 20grade si n-am putut sa iesim din casa decit pe seara din cauza instalatorilor, toata ziua au muncit, bocanit, zdranganit etc in fata si in spatele casei, in pod si chiar sub casa. S-a stricat boilerul electric care e in pod si au pus altul pe gaz in spatele casei si pt asta au trebuit sa traga gazul din fata. Ce mai, santier in toata regula. Minunea a fost ca Gabita a dormit normal cu toata galagia. Acum astept electricianul sa vina sa termine lucrarea, dar azi ploua si e urit si frig, 15 grade - doar e iarna. Si neaparat trebuie sa ies din casa iar sotul a luat masina. Ma descurc eu cumva.

Va pup si o zi buna buna

 

 

Florina & baby Gabe (04 feb 2005 )

Pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor care au raspuns la intrebarea cu piciorusul. Probabil ca nu este nimic grav. Si sotul meu banuieste ce a scris Florina, cum ca ar fi stangaci. O sa va tin oricum la curent dar probabil vom merge sapt. viitoare.

 

Monaid="red">, imi pare rau de intamplarea voastra cu nasii. Stiu cat de nasol este. Parca la cununie e si mai rau sa patesti asa, dar macar ai vostri aveau o scuza valida (un accident se poate intampla oricui, Doamne fereste!) nu ca nasii nostri [bang]! In cazul nostru a fost pur si simplu lipsa de respect fata de copil, biserica si invitati. Voi macar i-ati asteptat pe nasi, pe cand pe Tudor l-a botezat pana la urma altcineva. Intr-un fel chiar ma bucur ca a fost asa. Nasa lui este cea care il cunoaste de cand s-a nascut si l-a tinut in brate chiar inaintea mea...

Important este ca acum e botezat si aparat de Dumnezeu.

Shinutzaid="red">, imi dau seama cat de tare suferi si sunt alaturi de tine. Trebuie sa fii tare de dragul fetitei tale scumpe. Ea simte oricum cat de mult o iubesti, plus ca sunt convinsa ca e tare bine ingrijita de parintii tai. Nu stiu povestea intoarcerii tale la servici dar presupun ca nu ai putut altfel.

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iricutz/album?.dir=/836f

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...