Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie2005(22)


Recommended Posts

Patricia, am uitat sa iti zic, cand ma intorc sper sa gasesc poze cu tine "noua".[:D] Sunt pusa pe glume azi, nu ma luati in seama! Te pup!

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sebastiengrigore/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ok, oana, o sa il pun pe dl sotz sa ne faca niste poze[:D]

distractie placuta. ce m-as mai juca si eu cu niste puiutzi...eu sint mare amatoare de pisici. cind am ramas gravida aveam un pui mic, dar l-am dat ca nu puteam sa suport cum mirosea a blana, a animal......eram asa sensibila. oricum, e la mama la curte si o mai vad.

 

fetelor, dar am avut toate o vorbarie in noi....eu nu am mai intrat de ieri diminetaza si nu imi dadeam seama ce capitol e, ca ultima oara scrisesem la pg 6 si acum era la 4....pina m-am dumirit ca era unu nou...asa ceva nu s-a mai intimplat de cind eram toate gravide si vb de analize si ecografii....

 

hehe...va vine sa credeti ca am scris cu i mina?[:D][:D]

 

[mamica] Patricia si [copil] Rebecca (05.02.05)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/danana_me/my_photos

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de primire, Oana gaza a venit pe 07.01.2005 cum v-am spus cu 3.400 kg si 52 cm aducand cu ea multa veselie si dragoste. Mami si tati au asteptat-o cu multa dragoste, cu toate ca ne-a devansat cu cativa ani excursia in Turcia ... cand nu ne asteptam, a zis gata nu vrea sa vina, mergem in Turcia si dupa ce revenim mergem la un ginecolog sa vedem ce se intampla ... si ne-am dus sa ne spuna ca mai vine cineva cu noi in Turcia. Acesta este inceputul unei luminite pe nume Oana.

Pupici,

si multumim inca o data de primire!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, PaTRicia, frica aceea cu tocurile usilor o mai am si eu inca [bang]. de exp. baia noastra [baie] are o usa mai ingusta si cind intru cu el in baie mi-e mereu teama... sper sa n-o comit vreodata totusi [mariaj]...

 

btw, in leg cu fricile, eu mai am tot felul de frici legate de ce s-ar putea intimpla cu bebe si cum as reactiona... offffff, Doamne, sper sa-mi treaca -ca numai la prostii ma gindesc uneori! DE ASTA ZIC CA AVEM TOATE memoria incarcata de frica asta sa nu se intimple aia si cealalta cu bebe... si uite asa ajungem sa visam numai timpenii... mie cel mai des mi se intimpla sa ma trezesc la noi in pat cu impresia ca il am pe bebe in brate si aoleeeeeeeeeeu , sa nu-l scap pe jos cumva [:D]... si apoi imi dau seama ca eu sint in pat la mine si el la el in camera lui doarme bine merci si adorm la loc. offfffff, am ajuns si eu sa cunosc GRIJA DE MAMA [8)]

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, multumim mult pentru aprecieri...ii multumesc lui Dumnezeu ca am un copil atat de cuminte...este aproape ireal...

Iar in legatura cu cadita, nici flacaul meu nu mai incape in ea...

 

Tomasa, Patricia, v-am trimis invitatia...

 

 

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shoboid="red">, cum ii faci baie in..baie? eu inca ii fac in pat [:D] si inca nu am gasit nici o modalitate cum sa ii pun caditza in baie...ai vreun suport anume?

 

hai ca am reusit sa fac un album nou. m-am pozat singura[:D]

 

 

 

[mamica] Patricia si [copil] Rebecca (05.02.05)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/danana_me/my_photos

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamnelor, scrieti intr-un ritm infernal. Christos s-a inaltzat!!! Noi doua, fata si mama ei cea zanateca, am fost astazi la Zurich sa-i ducem pasca si oua rosii la o prietena draga si ne-am cam fi uitat pe-acolo; asa de bine ne-am simtzit. La intoarcere, Hanushka mica s-a speriat de mutra nasului si a bufnit in plins de cum a deschis omul gura sa ma-ntrebe de bilet. speriat la rindul lui de plinsul fetei, a lasat-o balta. daca stiam nici nu-mi cumparam bilet. glumesc.

 

acum parca am si uitat ce si cui vream sa spun.[hippi]

 

Dorac si Ilucae, bine ati venit.

 

Galaxyid="red">, vream sa-ti scriu de ieri, dar toata seara nu mi-a dat omul pace. in principiu, am sa incep diversificarea dupa sase luni. spun in principiu pentru ca sunt f slabita si medicul de familie m-a cam avertizat ca daca n-am grija de mine s-ar putea sa ramin fara lapte. promit ca am sa iau vitamine cu pumnul si incerc sa tzin pina la 6 luni. cind maninc eu ii dau si ei sa guste. am incercat deja piersica (nu-i place), caisa, marul, banana si pepenele galben, era f fericita. in fine, pentru moment ma informez. aici se incepe cu cerealele, se continua cu legumele, iar fructele cit mai tirziu, pentru ca au zahar. sa-ti traiasca dulceatza de baiat!!!

 

Fetelor, cit despre pusul buzei,[jamaica] fata mea plinge cu atita patima de eu una, mama naroada, mor de ris. cel mai tare plinge la madam pediatru, cum o vede, se face rosie si incepe sa urle. ultima data ne-a aruncat o privire, de parca isi spunea ca trebuie sa sune la Protectia Copilului. nici eu nu m-am putut abtzine si i-am spus ca asa de urit nu plinge decit la ea. i-e frica la fata mea de injectie. [zz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Patriciaid="red">, [/red]punem cadita pe un scaun de lemn mai mare, scaun care sta in cada mare; nu zic ca e o idee prea buna. dar sintem ff atenti sa nu cada cumva cadita de pe scaun... desi nu vad cum caci sotul meu o umple cu apa ff tare, ca zice el, sa stea copilul bine in multa apa, sa simta si el apa ca lumea [:D]. iar la baitza sintem intotdeauna amindoi, nu facem nici unul baia fara celalalt, deci sint 4 ochi pe bebe in caditza. asta deocamdata, dar mai incolo cind bebe va fi mult mai zbuciumat in baie vom gasi alta solutie, insa SIGUR tot in baie. daca am face baia in casa cred ca am sta sa tergem non stop dupa el. caci da apa la greu pe jos [:D]. o alata prietena a mea am vazut ca-i face baie cu cadita direct in cada mare, pe fundul cazii si ea sta in genunchi linga cada... insa mi se pare ca se chinuie sarac tare mult asa.

 

daca gasim alta solutie mai ingenmioasa te anunt.

 

baita placuta tuturor bebeilor si parintilor care inca nu au facut pina la aceasta ora; noi acum ii vom face, imediat ce papa tati si il vom trezi.

 

pupici

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...