Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie2005(22)


Recommended Posts

Fetelor, multumesc pt raspunsuri!!! M-am linistit cu statul in fundulet. Ma gandeam ca e subdezvoltat.

Si Stefan da doar dintr-un picior si io i-am facut de doua ori ecografie la sold, rezultatul:oase sudate perfect.

Bestiutza, poti sa duci copilul la impartasit in fiecare duminica, nu trebuie sa treaca 6 saptamani.

Tomasa, cand mai iesiti in parc?

Crinuta poate ne vedem cu bbii, mie imi e cam greu sa ajung intr-un parc mai departe ca nu am luat carnetul de soferitza[bang], da mai perseverez si atunci o sa imi fie mai usor. pupici multi

 

gabiu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Shinutzaid="red">, nasol. Noroc ca pe bebelusi ii pazeste Dumnezeu (asa zice nasa mea):) Numai cand patesti iti dai seama...

 

Oanaid="red">, a cazut pe gresie, si l-am gasit cu fata in jos sub scoica, a fost horror, mai ales ca cateva secunde nu a zis nimic...iti poti imagina ce am simtit in momentele alea. De aceea v-am scris, ca sa va previn sa aveti grija, ca niciodata nu stii cum se misca si ce pot face... sper ca nu are urmari cazatura, atunci se lovise la buza si putin la tampla era rosu... in rest era ok

 

Monaid="red">, v-am vazut pozele! ce dulce dovlecelul tau! pare schimbat fata de cand ne-am intalnit. Vad ca si voi aveti babygym [;)] Deci si tu cu unghia? Nu stiu ce sa mai fac, deja ma apropiu de 3 luni de cand e asa... ar fi cazul sa ma duc la dr. nu?

 

Coraly

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, am acelasi ID pe yahoo, dar intru mai mult dimineata devreme, pana pe la 8-9, ca sa vorbesc cu mama, dar daca te vad online in momentele cand intru o sa-ti dau un semn...

 

Crinuta, bebe e bine, multumesc lui Dumnezeu, nu a avut nici o problema pana acum...mai avem cateva zile si facem 4 luni si cred ca are cam 8 kg, dar luna asta a crescut mult in inaltime si mai putin in greutate (cel putin in comparatie cu primele 2 luni in care a luat cate 1,5 kg); se intoarce de pe burta pe spate inca de acum o luna, rade in hohote aproape toata ziua si tipa, face balonase din saliva si asta il amuza teribil si mai nou isi mananca mainile...altfel ne pregatim si noi de botez, pe 3 iulie, si am mari emotii pentru el, sunt curioasa cum o sa se comporte, iar pe 2 iulie vom face si eu cu sotul meu cununia religioasa (pe cea civila am facut-o acum 2 ani), deci suntem in pregatiri febrile...

 

Coraly, imi pare rau ca ai trecut prin asemenea momente, imi inchipui ce a fost in sufletul tau...eu am fost disperata acum aproximativ o saptamana, cand m-am culcat putin intr-o dupa-amiaza si am visat ca a murit bebe, intr-un accident stupid, un domn statea intins pe un pat si l-a ridicat in aer si l-a scapat peste umar, direct in cap si si-a rupt gatul, iar eu mergeam pe strada de nebuna cu corpusorul lui in brate....ma rog lui Dumnezeu sa nu mai simt niciodata o asemenea durere cum am simtit in vis, este o durere enorma care te paralizeaza si te reduce la stadiul de leguma...imediat dupa ce m-am trezit am plans in hohote timp de 20 de minute, nu puteam nici macar sa ma misc, si i-am multumit lui Dumnezeu ca a fost doar un vis, dar de atunci am devenit si mai maniaca in ceea ce priveste siguranta lui bebe. S-ar putea zice ca este un lucru banal si fara importanta, doar un vis, dar pentru mine a fost atat de real si durerea atat de crunta, incat am luat-o ca pe o lectie pe care n-o voi uita toata viata...

 

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coraly, m-au trecut mii de fiori citind ce ai scris. Tocmai ii citeam si lui George ce ati patit si tu si Shinutza. Imi pare tare rau. Imi imaginez ce ati simtit. E groaznic. Si ai fost la dr? Ii pup dulce pe amandoi!

 

Gabiu, si mie mi-a zis dr ca fiecare copil decide cand sa stea in fundulet, cand sa se intoarca, cand sa mearga. Niciodata nu e prea tarziu sau mai devreme. Doar daca e vorba de ani, bineinteles.

 

Shinutza, aveti nas preot? Ce frumos!!!!

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sebastiengrigore/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang][bang][bang] Asa ceva nu se poate , v-am citit mesajele si sa va spun sincer nu mia placut ce am citit . Nu inteleg ce e cu voi , in loc sa va bucurati de puiuti si sa va impartasiti bucuriile si supararilela adresa lor voi va luati de noi " in general ".

Toate treuie sa ne cerem scuze la toate ? eu nu cred , si chiar daca risc sa va spuparati pe mine am sa ma repet in ceea ce am scris mesajul anterior , ei bine aici se scrie de placere care cum are timp fara a se astepta mare lucru aici trebuie doar sa dai si doar atunci ( ar trebui sa va simtiti ) sunteti satisfacute .

Daca s-au facut anumite grupusoare nu e vina nimanui asa e viata pe unii oameni ii placi mai mult si pe alti te leaga doar un bebelus si experienta pe care o traim .

Sa nu uitam de ce suntem aici !

Sper ca acest gen de subiect sa inceteze caci nu e bun pt. nimeni , haideti sa ne bucuram de com,orile noastre si sa impartasim aceste sentimente , pozitive !

Va pupacim !

 

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/alina121alina/my_photos

 

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 4luni si jumatate[copil]

 

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/

[fetita][floare3][flo][floare3]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis] [bis] [bis] a fost azi mama cu iulia si a impartasit-o [bis] [bis] [bis]

ca tot vorbeam de impartasit :)

si tot azi i-a introdus gainusa in meniu. noua doftora pediatra ne-a recomandat sa ii dam ori gaina batrana ori vaca batrana (carnea batrana ar contine mai mult fier, aparent). asa ca s-a pus mama pe jumulit (a facut rost de o taranca de la care a luat animala). si cica a papacit fi-mea tot borcanelul, plin ochi, in 10 minute.

bravo, mamicule. asa, sa fii copilas cuminte, sa asculti de mamaita si sa papacesti ca sa te faci mare. te iubesc, gandacule mic id="red">

 

dulcea-mea,amara-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, eu, cel putin, nu m-am luat de nimeni, nu am acuzat pe nimeni de nimic, nici macar asa "in general"...eu doar i-am raspuns Oanei la o postare care mi se adresa si mie si in care intreba de ce nu mai postam...nu pot obliga eu pe cineva sa imi raspunda la o intrebare daca nu doreste si in concluzie daca mesajele mele pe acest forum sunt doar monolog atunci nu le vad rostul, corect? daca scriu mesaje care trec ca inexistente ma simt ca si cum m-as baga intr-o discutie ca musca-n lapte si nu sunt genul care sa isi impuna prezenta aiurea...deci pur si simplu am motivat de ce nu mai postez, nu am aratat cu degetul pe nimeni si nu am invinovatit pe nimeni, daca cineva se simte atacat in vre-un fel de mesajul meu face o mare greseala fiindca eu nu reprosez nimic nimanui, as fi ridicola sa o fac...

ce nu inteleg eu este de ce mesajele in care va anuntam de progresele puiului meu sau in care va intrebam ceva au fost complet ignorate si acesta care se pare ca deranjeaza nu este tratat la fel!?!

 

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...