Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie2005(22)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Coralyid="red">, eu cred ca inca nu aveam acces la internet cand ai postat tu cu cazatura. F. nasol, cred ca te-ai speriat rau biata de tine! Ma bucur ca ne-ai povestit pt. ca intr-adevar tb. sa fim atente de acum ca sunt tare misunatori si se poate intampla oricui, oricat de atente am fi. In legatura cu urmarile cazaturii eu stiu ca daca nu ramane lat acolo (Doamne fereste!), nu da ochii peste cap, nu vomita, nu are ameteli, pierderi de echilibru (asta e pt. copii mai mari) atunci nu a patit nimic. Doar sperietura, care nu-i de colo nici asta. Fara grija!

Shinutzaid="red">, imi pare tare rau ca a patit-o si Iulia. Din pacate cred ca ne paste pe toate. Mai bine ca nu ai fost de fata ca te speriai mai rau...

Gabiuid="red">, asteptam sa ne treaca toata raguseala si va dam de veste. Abia astept sa ne vedem.

Alina Maria id="red">primeste te rog o [flo] din partea mea! Ai scris cum as fi scris si eu. [pup]

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iricutz/album?.dir=/836f

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amaya, eu nu prea intru asa devreme pe net, ca am inceput sa ne trezim eu si Seb dupa ora 10.[:D] Si ori sunt conectata pe invizibil, ori nu sunt conectata. Cand intri, da un bzzz si poate sunt si vorbim. Curaj mult pentru botez si cununie, desi stiu ca emotiile exista, si mi se pare normal. Trimiti pe mail invitatie pt poze sa vad si eu cat a mai crescut?[:)]

 

Shinutza, frumos sa ai preot ca nas. Felicitari pentru impartasire. Pupici Iuliei!

 

 

 

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sebastiengrigore/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos s-a-naltat!va multumesc mult pentru urari si primirea care mi-ati facut-o!sincer, m-a surprins, credeam ca voi trece neobservata.mi-as dori sa pot comunica si raspunde mereu dar timpul meu este limitat.asta "doar" pt. ca eu sunt o capra cu 3 iezi. azi noapte m-am straduit sa raspund insa Paul (fiul meu)se culcase si eu mi-am prins ureghile pe aici,toata stradania mea a fost in zadar.in legatura cu bataile din piciorusi,pediatra noastra a spus ca este semn de lipsa de calciu drept pt care i-a fost dat Ca gluconat 10 zile/lunaid="limegreen">[bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bebeii vostrii "pun buza", cum se zice uneori??? al meu a pus prima data la o tipa in parc si uneori mia pune la tasu [:D] dacac se uita fara sa zimbeasca la el! ce ar tb sa-i fac? unii zic ca sa-l dau sa fie tinut in braTE de multe pers [:)].

 

 

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eh, fetelor, am trecut noi si prin mai grele decat faza cu datul cu capsorul de parchet [:D].

cand am plecat inspre constanta cu catel, purcel, sot, mamaita, pat, toate haine si alte carabalicuri, ce credeti? eram in fata la apaca, eu in spate, sotul la volan si mamaita in fata. si o tineam pe iulia pe genunchi, cu picioarele indoite si ridicate ca doar nu mai incape. ee si pune tati o frana de neam prost de am intepenit de frica. mi s-a infipt iulia cu capul in bancheta din fata, cu fruntea. eu din cauza inertiei m-am dus tot in fata, am "ajutat-o" putin sa se infiga mai bine. imi era frica sa nu fi patit ceva la coloana, la gat... atunci m-am speriat cu adevarat, am inghetat. am luat-o in bratica, am linistit-o. plangea, va dati seama, cu lacrimioare de crocodil.

dar multumim lui Doamne Doamne ca nu a patit nimic. id="red">

 

dulcea-mea,amara-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tomasaid="red">, sa stii ca si al meu a fost ragusit acum o luna si ceva, dar tare, abia vorbea, asta se intamplase dupa o excursie afara pe vant (desi era cald si un soare f. puternic) si un plans isteric. Asa ca nu stiu care din astea a fost motivul. Am sunat pediatrul si mi-a zis sa nu-i dau nimic daca nu are febra, ca poate fi o simpla viroza, in cel mai rau caz, si aia nu trece cu antibiotice sau alte din astea. Mi-a recomandat sa-i umezesc aerul in camera, sa-i desfund bine nasul si eventual sa-i fac baie de aburi, adica lasi apa fierbinte sa curga in baie si tii copilul acolo in aburii aia vreo 10-20 min. Pana la urma i-a trecut, cam intr-o sapt.

 

Coraly

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coralyid="red">, multumesc mult de raspuns. Acelasi lucru mi l-a spus si Alina asa ca ma bucur acum ca am intrebat. Daca faceam de capul meu ii dadeam medicamente degeaba. Tudor a inceput sa fie ragusit marti seara din senin. Dormea si cand s-a trezit a avut un tipat ragusit. Dupa care miercuri dim. nu mai avea nici un pic de voce si atunci m-am speriat si am intrebat aici. Acum aproape ca si-a revenit dar mai are "urme". Singurul lucru pe care l-am facut si nu stiu zau daca am facut bine, pt. ca n-am intrebat pe nimeni si l-am facut de capul meu a fost sa-i pun un pumn de sare in apa de baie. M-am gandit ca nu are ce rau sa-i faca. Plus ser fiziologic in nasuc, desi nu-i curge.

Shinutzaid="red"> sa va luati neaparat scaunel de masina. Noi l-am pus din prima pe Tudor in scaunel si nu il iau in brate nici daca plange. Din motive de securitate e bine sa se invete cu gandul ca locul lui e acolo, legat cu centura, mai ales ca am de gand sa calatoresc mult cu el in masina si nu vreau ca mai tarziu sa se catere pe la luneta. E una din putinele chestii la care nu am de gand sa cedez.

 

 

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iricutz/album?.dir=/836f

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...