Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (72)


Recommended Posts

Iuliana bine ai venit....nu-ti mai spun si eu ce mama tinara..ca numai asta ai auzit:). Asteptam poze...pune-le pe net si apoi ne dai link-ul asa este cel mai simplu./...

Andreea ai incercat sa-i dai supa de pui si cartofi fierti cu brinza si unt? Astea sint cele mai indicate in caz de booala la copii..hranitoare si usoare pentru stomacel...

Nicole...ce sexy este Moata....wow....

Vad ca vorbiti de petrecerea de 1 an...speram ca la cea de 3 ani sa fim si noi cu voi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Papa, si io zic sa lasi natura sa-si faca treaba ...are ea timp sa le faca, iar la gradinita daca le face e ok!

eu am facut varicela la 24 de ani, in luna de miere [:D][:D][:D], sa rada si curcile de mine, da cand eram mica nu se lipeau de mine[:D]!

 

Mitzu, pai daca faceti opriri in Bucuresti atunci cand mergeti la mare ...ne putem vedea[bis][bis][bis]! abia astept, ca sa nu mai zic ca as fi tare bucuroasa daca ati fi prezenti si la petrecerea piticilor!

noi cu petrecerea moatei n-am stabilit nimic, dar mai e pana la sfarsitul lunii iulie, asa ca mai avem timp!

 

Olivia, multumim! eu astazi ma uitam la pozele lui Uka, mai ce vesta si camasa de barbat adevarat are!

 

Iuliana, iti poti face album de poze la www.webshots.com ne dai link-ul si le vedem!

 

mai gagicilor, eu cand am zis ca moata sta singura, ziceam ca chiar sta[:D], adica eu nu sint in camera cu ea, eu gatesc, spal vase, fac curat, cand se plictiseste mai vine si pe la mine, o mai intreb ce face, pleaca ...

eu uneori am mustrari de constiinta ca nu stau cu ea, cu toate ca ne jucam si amandoua, citim, dansam, dar ce sa fac ...trebuie sa fac si restul, sper sa nu-mi reproseze mai tarziu ca nu ne-am jucat impreuna toata ziua!

acum de exemplu eu sint aici la birou, moata e in sufragerie, se joaca, vorbeste ...

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca azi nu intrasem pe la voi si deja s-au adunat 3 pagini noi!

Sper sa nu uit ce vreau sa va scriu!

Intai sa ii spun Roxanei ca l-am vazut pe scumpul de Patrick. Doamne, ce dulce e! Sa ii dai pupici de la noi!

Iully, bine ai venit! Sa iti traiasca Puiutul!

Pako, sa imi spui daca iti iese buna ciulamaua si daca papa Printesa!

Carmen, parca tu intrebai cat sta copilul singur.Al meu...deloc! Isi face de lucru in tarc sau la masuta sau in patut, dar trebuie sa fiu in preajma, sa ma vada.

Azi-noapte de la ora 22 pana la 24 cred ca s-a trezit din jumate in jumatate de ora, apoi somn pana pe la 3cand a inceput scanceala si frichinici si somn iar pana la 7.Frumos, nu?!

Azi a papat si Codrut mamaliguta cu branza de vaci si smantana si sunt tare fericita ca nu ii fac rau lactatele. Cascaval cand se poate da?

[pup]

 

 

Adema&Codrut

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papa..o fii fost vorba de vaccin..o fii optional..aici este obligatoriu..

Nicole...esti fericita ..noi nu puteam sa-l lasam pe Uka ..plinge si -n plus...mi-e si frica sa-l las ..sint atitea chestii cu care se poate lovi...acum vreau sa arunc masuta de stical si sa cumpar ceva mic din lemn...Da...costumul ala este din Ro :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole, iti dai seama ca ne vedem in august. Venim la voi in parc sa cunoastem cat mai multe mamici. De-abia asteptam si noi sa va pupam in direct. Ce ti-e si cu netu asta, ca mi se pare ca va stiu de o viata, desi nu ne-am intalnit niciodata (na, ca ma apucai sa filosofez [alcool])

Apropos de lasatul singura, nu se intampla sa se ridice si sa se dezechilibreze si sa cada, sa dea cu capul de tot felul? Numai noua ni se intampla asta? Sau sa deschida usi si dulapuri si sa si le tranteasca peste degete? Eu si cand sunt cu el, tre sa stau tot cu ochii la el, ca rapid se ridica se suceste si pica in modurile cele mai nasoale. Si nu e vb ca sunt eu superprotectoare, dar efectiv e foarte instabil si cazacios.

 

Scuzati ca revin cu treaba asta, dar azi a facut caca de 4 ori. Si m-am prins ca e de la fructele de sezon, pt ca ii plac foarte mult si eu i-am cam dat. Azi de exemplu a mancat piersica, banana, cirese, capsuni si caise, bineinteles cate putin din fiecare. Problema e ca din cauza lor face caca des si cred ca e si mai acid pt ca se irita rau la fundulet. Voi patiti asa?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela ...evident ca de la atitea fructe..si combinatia lor...duce la aceste scaune...si la aciditatea lor...nu-ti face probleme..daca au fost bine spalate.....Spala-l dupa fiecare scaun si unge-l cu o crema protectoare. Si Uka face cam de 2-3 ori pe zi ..fara a fi deranjat..asa face el pur si simplu...rar se intimpla sa faca doar o data pe zi.

Nu numai tu ai senzatia asta...si mie mi se pare ca va stiu...de ani....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...