Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (72)


Recommended Posts

Lia - la noi cand e program in casa stam in scaunul de masa si aruncam tot ce avem de plastic, apoi ne plimbam in premergator prin casa, apoi in 4 labe lingem ce gasim pe drum, luam toate jucariile pe care le avem si le aruncam, mai coboram pana afara la mami in brate de mergem pana la abc si tot asa ... de obicei asta se intampla in we cand e doar cu mine si atunci de obicei o mai intretin eu in bucatarie facand prajituri si dansandu-i si dandui diverse chestii de smotocit si mancat - gen banana si canuta cu iaurt - de obicei doar le smotoceste daca nu e ora de papat si e super happy [:D]

 

Si aici ploua si e frig si e vant si eu dispeeeeeer ...

 

 

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mitzu, si Alex al meu s-a speriat de fiecare data cand a vazut-o si el cazand, parca n-ar fi barbati[:D]!

asa cum ai zis tu ca a rectionat soacra, exact asa a facut mama, ziceai ca cine stie ce tragedie s-a intimplat ...oricum mama se uita la mine ciudat si nu ma intelege, cum de o adorm eu in stilul asta, sa o duc in pat si sa plec, sa o las sa mai maraie, cum pot eu lasa copilul sa doarma singur in camera, cu usa inchisa, sa nu ma uit la ea toata noaptea[:D][:D][:D]!

mama care ma tinea lipita de ea tot timpul ...nu ma intelege[:D]!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Feliciaaa....nebuna esti mama! hai ca am ras cu lacrimi, te pomeni ca asa face!!!

Lia eu cred ca s-a plictisit. oricum n-ai ce-i face. lasa-l ca-i trec bazdacii. nevricale am si noi...la greu, vorba lui Nicole, se da la propriu cu fundu' de pamant, dar eu il ignor pur si simplu, sa vezi ce repede ii trece....cand vede ca nu-i bagat in seama.

Mitzu asa mama fii tare ca daca nu suntem noi...cin' sa fie?

Adema, are 10,5 kg. cu ceva aproximatie, bineinteles, dar cam asa.

si la noi e azi zi de miorlaiala...da s-a facut urit si frig, probabil de aia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea Mironeanu, Marcela-La multi ani!![bis][bis]

Carmenp-Hotelul Lido e de trei stele si m-a costat 1.400.000/zi /pers. cazare cu demipensiune. Cat despre oferta ta...multumesc da nu-mi doresc sa-l cunosc pe meseriasu' Ion, ca mi-s suficienti ai mei. Nu e cazul sa-mi tai venele de tot!![:D]

Rain-sunt impresionata...cum sta Moata ta singura atata timp. Nu o lasi la mine o saptamana, poate se prinde ceva si de Radu!! Asiguram aer curat de munte, peisaj cu padure sub geam si ce mai doreste clientul[:D].

Eli-mi-au placut mult pozele cu puiutii care se joaca impreuna pe jos. Eu nu-i dau maieu pe dedesubtul tricoului daca e f cald (ceea ce nu prea e cazul, la Brasov vara venind doar intr-o joi si terminandu-se in aceeasi zi).

Raducu a facut asera putina febra si e si deranjat la stomacel. Azi a trecut pe regim de orez. I-am dat si smecta amestecata cu putina apa iar azi dimineata plangea cand i s-a terminat portia.Nu stiu cum poate sa-i placa porcaria aia...

 

Ina32 & Raducu (14.07.2004)

poze Raducu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilorid="red">!![s]

Va tot aud povestind de vremurile cind vi se rupea apa si zau ca nu stiu pe unde umblam atunci ca tot calaresc dcu` de prin 2000 da` pe aici nu am intrat. Stiu ca papa statea in pat mai tot timpu` si mai vorbeam din cind in cind pe chat.

Papadiq, te pregatesti de majorat?

Azi am fost si i-am cumparat carut, credeam ca ma scot cu premergatoru` si cu carutu` de la ionut, dar nu, ata ete...

Fiica-mea daca-si petrece mai mult timp in tarc, nu prea a avut ocazia sa se loveasca, iar cind nu sta acolo, is cu okii pe ea ca pe butelie.

Merg sa va citesc inc-odata ca nu mi-a ramas nica-n cap dupa prima cetire, poin, poin...

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de mai

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea si Marcela, la Multi Ani!!!!!!!! [flo]

 

Voi nu va plictisiti cand stati in casa? Respectiv copiii? Ca Tudor ieri era clar plictisit. V-am zis ca de jucarii s-a cam saturat, cred ca a facut vreun kilometru parcurgand de nenumarate ori apartamentul (tinut de mana bineinteles) si cam atat. Eu am o multime de jocuri si o multime de idei pt distrat copilu (=distractie educativa), dar asa de pe la 2 ani macar. ca acum nu poate fi atent prea mult timp. asa ca sunt in pana de idei. Ieri m-am apucat sa-i construiesc drumuri din cuburi si sa-i arat cum merg masinutele pe ele, i-am facut teatru de papusi, ce mai, e clar, eu stiu sa ma joc foarte frumos [:D]), dar copilu nu era prea interesat.Voi cum va mai distrati?

 

Raducu, sanatate, mama!!! asta cu vara care a fost intr-o joi e valabila si la Sibiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma plictisesc niciodata in casa, de cele mai multe ori innebunesc si asta pentru ca io imi fac treaba de la servici acasa si da-ti seama ca-s intr-o foiala continua. Este motivul pentru care Ilinca de voie de nevoie s-a invatat sa stea in tarc cu orele si sa nu scinceasca decit cind ii e foame sau somnic. La fel am procedat si cu Ionut, atunci aveam camerele nemobilitate si era mai usor. Si Ionut statea si se juca singur ore in sir ... nu stiu daca am procedat rau sau bine, mai am remuscari ...

Astazi incepem operatiunea olita, sper sa nu-mi dea de furca, olita e frumoasa, mai mai ca as sta si io pe ea. Si tot astazi am sa incerc sa-i dau la prinz doua feluri sa vedem cum va fi ...

Despre fructele de sezon io i-am dat caise, pepene galben (numai atit??? parca erau mai multe, in fine, daca am uitat ceva revin) iar astazi ii du piersica. Cirese nu i-am dat si nici capsuni.

Am un vecin, da muzica atit de tare de se simte basu` la mine.

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de mai

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi stiti ce o distreaza pe Giulia ??? Cand io imi incerc toalele, ea sta cocotata in patut si eu ii cand si dansez, ma imbrac si ma dezbrac.

Mai functioneaza sa ne spalam pe maini [:D] adica sa ne prostim ! Si mai functioneaza sa stea in patut si sa-i arunc animalele de plush si ea sa sara pe ele [:D][:D][:D]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

distractiile zilei: un bax de apa pe care se cocoata si incearca sa scoata sticlele din plastic (cere mult timp ca e complicat[:D]), ieri a umblat mult si bine tarand dupa ea un tricou de-l lui tati, si-l punea in cap sa facem cucu-bau, rodea la el (oare asa de mult ii lipseste tati[:D]?), revistele cu bebei pe care le studiaza pagina cu pagina, craticioare pe care le studiaza pe toate partile si baga jucarii in ele, pandeste usa de la baie si daca e deschisa fuge cu cea mai mare viteza si se ridica pe cada (ar sta numai in baie chinuindu-se sa se uite in cada [:D]), baloane, mingii ...dupa cum vedeti, numai cu jucarii se joaca[:D][:D][:D]!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...