Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie (51)


Recommended Posts

Neata! Pe fuga intru si eu sa va salut, ca pana luni e cale lunga. Bagajul e gata, e format din jumate de sifonier, aia e, daca nu incapem toti raman eu acasa, macara hainele sa le aerisesc!

Va urez tuturor un weekend cat mai placut si cald! Iar cand vin o sa pun sute de poze (cat ma tine cardul)

 

PS: Andorra, pai daca ai castigat un frigider consideri ca nu ai noroc?!? EU pana acum am cel mai mare castig fix puzzle-ul de la Buburuza.

Georgiana, cand veniti de la munte poate imi spui si mie unde sunt dati castigatorii Nestle.....ca nu mai stiu [q]

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mersi Georgiana. Retinusem ceva cu Mami si o aveam pe cea din iunie si nu vedeam lista.

Data viitoare poate castigam si noi!

Mai am putin si plec, i-am dat la pitica sa pape si fuga sa vad daca a mai scris cineva. Dependenta curata!

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor!

 

Aissaid="black">, Geo id="red">sa va simtiti bine la munte!

 

Ramona id="orange">felicitari pentru glow! Si multam de pahar..[alcool]...hac![:D]

 

Dixie id="purple">si noi am avut o perioada kk-cioasa....cam de-o luna....de ne-a falimentat cu scutecele! las' ca trece si asta!

 

Andreea id="blue">se pare ca gogo ta s-a vb cu bazucu meu de n-au dormit azi-noapte...[bang]!

 

Olitaid="brown">????La noi e de decor....daca pana acum nu-i ajungeau piciorutele jos cand il puneam pe ea(statea saracutul in echilibru, asa tanc de olita i-a luat ovi), acum face kk fix cand papa.....deci cum sa-l deranjez de la mancare?????Concluzia: mai asteptam...

 

Noi iarasi matinali(pe langa ca n-am dormit noaptea ca lumea....) de la 7 e sus!Si nu da semne ca i-ar fi somn....acum distruge microfonul si castile[bang]!

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, va doresc un wk frumos si bafta de vreme buna de plimbare ca aici bate un vantuloi de te ia pe sus. Noi wk asta o sa profitam ca tati o sa stea acasa si o sa-l forjam la max., o sa tragem de el si o sa-l intindem ca pe elastic sa vada ce inseamna sa aiba 2 fete in casa[il]

Dixie in leg cu milumil 3 am mai auzit si alte mamici ca nu e prea agreat de bebei, dc nu mai ai nici o cutie de mil.2 du-te la o farm. din aprop. ta si vezi pe cutie dc scrie ca se da doar pana la o an. varsta. De ex. pt. nan nu scrie. Vezi tu cum faci, cunosc o mamica in cartier care i-a sch laptele din acelasi motiv cu cel invocat de tine. Oricum tu faci cum crezi ca e mai bine.

Ellen multa putere surioarei tale, sa treaca cu bine si peste necazurile astea

Andora sfatul meu e ca olita sa fie cat mai simpla si neaparat sa aiba spatar, si foloseste-o nu neaparat ca sa faca ceva in ea (desi sunt sigura ca nu ti-ar displace) ci mai mult sa se obisn. cu ea. Amea de ex. azi dim. a facut in pamp. si dupa ce am sters-o am pus-o pe olita si a mai facut si-n olita, vorba celorlalte fete parca face mai repede si mai bine in olita

Pufy zici ca s-au vb piticii. Si a mea face de cele mai multe ori cd mananca dar tot o pun dupa aia pe olita si de cele mai multe ori sa stii ca face(desi grosul e in pamp.[:D]).Tot asa nici a mea nu ajunge cu picioarele jos si cd se mai intinde dupa cate o jucarie se dezechilibreaza, da lasa ca cine o sa creasca mare si o sa faca totul la olita si mai ales nu o sa mai cada de pe olita?[il]

Hai ca v-am[pup]

 

 

 

AURA[mamica]SI CARCOTASA SEFA NICOLETA[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by elyanne

Herra eu inca nu am inceput sa sarati/indulciti mancarea... am citit ca sare pot sa-i pun putina in mancare dupa 1 an... ca inca nu am rinichii pregatiti. Eu am incercat sa ii pun sare in mancare in perioada cand nu papa, ca ma bateau toti la cap... "cum sa manance, nu vezi ca n-are nici un gust"... si atunci cand i-am pus sare nu a mai mancat nici macar o lingurita... copil destept...[:D]

Pentru indulcit... poti sa pui dextroza...

 


id="quote">id="quote">

 

 

eu nu vreau sa pun, ca n-am nevoie; am citit aici o reteta cu zahar si ma miram...de-asta am intrebat.id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona felicitari pt. glow!

 

Andora si eu si al meu sot tot in anul maimutei suntem nascuti... dar nu pot sa zic ca suntem norocosi... nu am castigat niciodata nimic... in schimb Elena are un noroc la bani...

 

Ana sunt superbi trandafii... pacat ca nu-l putem mirosi...

 

Ellen multa sanatate surorii tale, cumnatului si piticului!

 

Anamari asteptam poze cu Lia si jeepul...

 

Mcm, Aissa, Geo distractie placuta acolo unde mergeti si sa aveti vreme frumoasa!

 


[foto]Eliana si [copil]Elenaid="red"> (23.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andora - olita mea e simpla, fara muzicute, fara alte jucarii uite aici. Si nici ea nu ajunge cu picioarele jos.id="purple">Povestea Loreemeiid="red">

[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

va salutam si noi de la munte (Piatra Neamt)!

 

ma bucur ca ne-am recapatat spontaneitatea - am plecat pe nepregatite ieri dupa-amiaza, cand ne-am si hotarat. Oricum, dupa drumul pana la Constanta, asta a fost floare la ureche.

 

am "reusit" sa uit tocmai blenderul acasa, dar ne-am descurcat!

 

week-end placut la toata lumea!id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dixie, n-am disparut doar ca nu prea mai am timp sa si scriu...citesc tot dar nu prea mai am timp de scris pt ca nu ma lasa maimutica.

Referitor la kk...bebelina face cam de 2-3 ori pe zi acum desi a avut perioade cand facea si de 5 ori pe zi, apoi a inceput sa faca o data la 2 zile si acum iar sunt vremuri mai kkacioase de cand papa mai mult.

La olita o pun si eu mai mult sa se obisnuiasca cu ea pt ca atunci cand vom lua decizia sa renuntam la pampers sa nu avem probleme de obisnuinta. De obicei, cu cat sunt pusi mai tarziu copii la olita cu atat mai des se intampla sa refuze sa stea pe ea.

In ultima vreme nu stiu cum se intampla dar face kk numai cand papa...uneori mai reusesc s-o pun si pe olita cand incepe "procesul de gandire...hihihi" dar alteori sta dupa ce face.

Olita eu i-am cumparat una din Cora de la Bertoni (o gasiti aceeasi olita la alte firme muuult mai ieftina care are in fata un cap de iepure cu manere si o bila mare la care Alexia invarte de zor ca sa nu se plictiseasca. Initial am zis sa-i iau una simpla dar apoi mi-a fost teama ca pe una simpla nu va sta, asa ca i-am luat-o pe aceasta care are avantajul ca acel cap de iepure se scoate si ramane olita simpla. cand aklegeti o olita trebuie sa va uitati sa aiba spatarul inalt si sa aiba si partea din fata mai inalta ca sa "sara" pipi pe deasupra...plus ca trebuie sa fie stabila.

 

Andora, eu tot maimuta sunt si noroc la castiguri "nemuncite" nu am. Maimuta mea Alexia sper sa aiba mai mult noroc ca mine daca spui ca maimutoii sunt norocosi.

 

Ellen, imi pare asa rau de sora ta...sper sa treaca totul cu bine si sa aiba pana la urma bebele pe care si-l mai doreste!

 

Referitor la sarat/indulcit mancarea eu ii pun putina sare in mancare de ceva vreme. Zahar n-am avut in ce sa-i pun pana acum asa ca nu am folosit. Oricum de la aceasta varsta si borcanelele cu mancare contin sare deci ma gandesc ca e destul de maricica.

 

Va pup!

 

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 9 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...