Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie (51)


Recommended Posts

Andreea,ai o papusica frumusica foc,multa sanatate...

 

Lilia, insanatosire grabnica, cu lapte, un ou batut si miere ne tratam si noi, iar daca iti simti amigdalele umflate, zici ca nu poti inghiti, fa masaj cu putin ulei, le apesi cat suporti tu, nu stiu de ce cu ulei dar asa am obisnuit de la mama si functioneaza..

 

Ana, cum ai reusit sa-l faci pe Stefan sa doarma toata noaptea? noi ne mai trezim ptr laptic...

 

in ce priveste silueta, chiar daca am dat jos toate kilogramele acumulate in timpul sarcinii, nu mai e ce a fost,si cred ca doar cu exercitii se mai poate repara ceva, dar cine mai are timp de ele?

 

o noapte linistita mamici si puiuti...

 

Iulia si puiutul Adrian {o2.1o.2oo4}[copil]http://community.webshots.com/user/adrienut [copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Alinutza bun venit ! Si ai dreptate cu "superba, superba".... hihi e o scumpete dulcetzica ta cuminte, vad ca si voi sunteti atinse de virusul reclamelor [:D][:D][:D]

Pupici, ma duc la nani, tot suna un dezaxat pe fix, Ucxa maraia si nu mai aveam somn, dar acu' plec! [alcool]

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aissa va felicit pt ca a-ti reusit sa terminati toate etapele alea ingrozitoare ale adoptiei si sa definitivati si actele. multa fericire va uram si noi si sa aveti parte numai de bucurii din partea micii printese.[pup]

lilia fruntea sus si sunt sigura ca Doamne-Doamne o sa va intareasca in continuare sa depasiti situatiile astea cumplite.[pup]

mai fetelor voi vb de slabit. ei bine eu am reusit sa ajung la cum am fost inainte de a ram. [gravi], adica la 64kg chiar de la 4 luni de la nastere iar la inaltimea mea1,75m toata lumea imi zice ca sunt bine dar eu vreau silueta mea de cd m-am maritat[q], adica greutatea de 57kg, greutate la care nu stiu dc o sa mai ajung vrodata[q]

geo felicitari pt. scaun

mai fetelor sa nu dati cu rosii dar eu am scos copilul si pe vreme urata, adica ploaie si atunci stateam la scara cu usa inchisa ca sa treaca si sa ne continuam rondul si vant ca de asta nu ducem lipsa deloc. eu dc. nu scot copilul jum de ora pe zi tampesc eu nu ea pt ca ma dispera cu maraiala ei si dc schimb decoru parca ma relax. si eu putin ca de dim pana seara numai eu cu ea tampesc efectiv

Andreea saru-mana de calcule, si a mea printesa la fel[pup].auzi dar la cate sapt ai nascut tu?[alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor!

Eu sunt in panica total, maine facem prima iesire la munte, vreme e cum e, iar eu nu stiu ce sa iau la mine si ce nu [bang] ca tare n-as vrea sa ma trezesc pe acolo ca-mi lipseste nu stiu ce, dar nici nu vreau sa iau toata casa dupa mine pentru ca merg cu altcineva cu masina (ca eu nu am [q]) si mi-e jena sa vin cu bagaje multe. Mai am si carutul de luat si il voi lua pe cel Chicco nu pe cel sport pentru ca in ala poate sa si doarma Alexandra si sta mult mai comod in el, dar, normal, ocupa mai mult loc.

 

Am intrat cu o rugaminte. Ieri am vorbit cu o fata de pe forum (care e medic) si m-a intrebat daca laptele pe care i-l dau Alexandrei e imbogatit in calciu sau nu. Si eu nu am stiut, iar ca sa aflu trebuie sa fac o comparatie. Al meu vad ca are 630 mg/100g. Puteti sa-mi spuneti va rog, cele care dati alt lapte, cat calciu contine? id="blue"> Fata asta mi-a zis ca ea ii da baiatului Milumil care e imbogatit in calciu, dar nu stiu cat contine Milumilul. Va rog mult spuneti-mi si mie ce scrie pe cutiile voastre!

 

Asa, si iar trebuie sa va multumesc tuturor. Intr-adevar tot procesul de adoptie e un stres mare, eu insa am fost super norocoasa, pentru ca acum au tot felul de probleme celelalte fete, asa ca sunt printre putinele care am terminat (de fapt din grupul nostru, cele care am inceput in toamna trecuta sunt singura care am finalizat). E asa o fericire sa vad certificatul de nastere cu numele nostru....parca nu e adevarat. Deci am certificat la fel ca toata lumea, singura chestie este ca e eliberat acum, nu la data nasterii. In rest scrie ca e nasucta in Bucuresti, sectorul 5 (adica unde stam noi), deci nici o legatura cu ce a fost....

 

Va pup si daca am timp mai scriu.

 


Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ana_a dc ai rece pe jos incearca sa-i crosetezi tu sau altcineva niste cipici(botsei)din lanita sau altceva care se leaga pe picior. eu din aia folosesc cd don'soara mea pierde sosetele. din aia fol. si afara cd e mai rece pt ca incaltata ea nu vrea da din pic. dr. pana zboara pantofiorul sau sandaluta. nu va mai spun de cate ori am pierdut cate un soson[bang]

am vazut poze cu bebelusi pardon ditamai domnisorii si domnisoarele, frumoase rau de tot

urez si eu cu intarziere LA MULTI ANI bebicilor de ieri si celor de azi Razvan si Mara dar si mamicutei Kittie

Bei rugam lumile pricepute sa ne treaca si pe nio cu trei dintoci ca dc nu...[q][q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulyp am trecut dintisorii in lista. [pup]

 

Andries daniela si Alinutza13 bine ati venit! V-am trecut in lista... Mai trebuie ora nasteri, greutatea si lungimea la nastere... si daca mai tineti minte DPN.

 

[s] La multi ani Kittie!id="red"> [s]

 

[s] La multi ani piticilor care mai implinesc azi o luna!id="red"> [s]

 

Am vazut si eu pozele piticilor scumpi: Stfean, Nathalie si Fabiana Alexia. Sunt toti frumosi foc.

Andreea am zis "sa nu fie de deochi" cand m-am uitat... ca tare scumpa mai e... [pup]

 


[foto]Eliana si [copil]Elenaid="red"> (23.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...