Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie (51)


Recommended Posts

Liliaid="red"> – felicitari pt dintisori si sanatate multa in continuare.

Pt gatul tau incearca miere cu lamaie.

 

Naty id="red">– si eu mai am de datjos vreo 5 kg.

 

Ellenid="red"> - eu o scot in fiecare zi. Ieri am tinut-o afara de la 3 la 9.

 

Georgianaid="red"> – felicitari pt scaun.id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red">

[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ana_aid="red"> – eu ii cumpar sosete de pe piata nu de la o firma anume. Dar cel mai bine in picioruse stau tot cele pe care mi le trimite mama.

Pozicile cu bb le-am vazut, e scumpic foc, dar cu trandafirul nu pot sa le vad

 

Andreeaid="red"> – e o dulcica. Si gradina e super.

 

Andoraid="red"> – eu in loc de bors folosesc suc de corcoduse sau caise verzi facut in casa. Si mananca pitica mea de rupe.

Am vazut si ceva poze . e frumusica foc .

 

Alinutza13id="red"> – Bine ai venit si sa-ti traiasca printesa! Ce dragalasa e si fetita ta.id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red">

[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunt tare suparata - tocmai azi de ziua maimuticii dragi am aflat o veste foarte proasta - mama trebuie sa se opereze pe coloana, are hernie de disc sau ceva de genula asta (n-am inteles bien ca vorbeam pe mobil si ea nu prea avea semnal). Oricum, e nasol, cica operatia n-ar fi grea, dar totusi e o operatie si la o anumita varsta nu te mai refaci ca la 20 -30 de ani. [bang]

[q]Ipohondra cum sunt ma gandesc acum numai la prostii, de-mi vine sa plang cu capul pe birou.[q]

Mie asa de mila de ea, e o persoana deosebit de activa si care n-a fost bolnava niciodata pana acum, nu stiu ce o sa se faca cand trebuie sa stea la pat. In plus, e genul de om care uraste spitalele, cred ca va fi foarte greu sa o convingem sa se opereze.

Unde mai pui ca mama e cea care sta cu bebelina zi de zi si acum nu are voie sa mai ridice absolut nimic. Noroc ca de luni ne vine si bona ca nu stiu ce ne faceam altfel.

 

Altfel ... bebelina mea scumpa face azi 8 luni si mi-am adus aminte ca exact acum un an am simtit-o miscand prima oara - Doamne ce griji imi faceam ca toate i-ati simtit pe bebei numai eu nu!

 

Apropos, ieri am reusit in sfarsit sa citesc niste subiecte de cand eram mamici de sept - oct. Am avut chiar norocul sa dau peste capitolul din perioada cand am nascut si sa vad mesajul prin care va anunta prietena mea ca am o fetita - si m-a impresionat foarte tare!

 

Anaid="red"> si mie mi-e tare frica de vantul puternic, nu ies cu fata afara.

Sosete eu ii pun tot timpul, dar si le scoate intr-una, asa ca e mai mult in picioarele goale.

 

Geoid="green"> felicitari! Ati mai castigat ceva vreodata sau Dami e cel cu norocul?

 

 

 

Raluca si Ioana Alexandra 10 oct.

 

http://community.webshots.com/user/rnico102

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aissaid="red"> – hai sa-ti zic ce mi-a trebuit mie la munte cand am fost. Eu iti zic cate iti trebuie intr-o zi pt ca nu stiu cate zile stai.

-3 pampars

2 body- te sfatuiesc cu maneca lunga pt ca e frig

2 pulovare

4 bavete

mancarea- tu stii cat-eu in deplasari folosesc borcanele

2 caciulite

2 pantaloni

medicamente – pt orice eventualitate

servetele umede

2 sosete

jucarii

geaca

2 lingurite

biberonul cu apa

sucul de portocale il fac dimineata si il dau cat mai repede in masina

cam atat imi aduc aminteid="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red">

[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani !id="green"> [s]

[s] Razvanid="blue"> [s]

[s] Mara [s]

[s] Ioana Alexandra [s]

[s] Alexia Anca [s]

[s] Raluca Maria id="red">[s]

 

naty id="red">- sanatate mamei tale si stai linistita ca se reface destul de usor. Mama s-a operat acum 1 1/2 ani de chist ovarian si nu a fost chiar asa rau cum ne asteptam noi. Si pe ea o tineam cu forta in pat .id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red">

[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aissa, la Bebelac sunt 390 mg la 100 gr de pudra de lapte praf.

 

Eu reusesc cam greu sa intru pe aici pt ca toata ziua umblu cu diverse treburi de rezolvat. Ieri am fost si mi-am ridicat si permisul(nici o perosna la coada la eliberari in schimb o gramada la depuneri...deci e in functie de cum nimeresti).

 

Bine ati venit mamici noi si asteptam sa ne mai spuneti despre voi si bebelusi!

 

Am vazut si toate pozicile noi si cu totii sunt niste copii reusiti!

Ana, floarea nu am vazut-o.

 

Lilia, ce sa mai zic...Doamne-Doamne o sa va ajute sa treceti si peste asta cu bine. Sanatate multa si tie si Ameliei si sa auzim vesi bune de la voi!

 

Va pup si ma pregatesc...pt alte drumuri!

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 9 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angela astept sa imi spui daca ai avut succes cu ficatelul combinat cu prajitura [:D]... cidate gusturi au copii astia.

 

Andreea eu la nu am calculat pana acum cate zile a stat bb in burtica si cate de cand s-a nascut... chiar nu m-am gandit la asta [;)]

 

Herra eu inca nu am inceput sa sarati/indulciti mancarea... am citit ca sare pot sa-i pun putina in mancare dupa 1 an... ca inca nu am rinichii pregatiti. Eu am incercat sa ii pun sare in mancare in perioada cand nu papa, ca ma bateau toti la cap... "cum sa manance, nu vezi ca n-are nici un gust"... si atunci cand i-am pus sare nu a mai mancat nici macar o lingurita... copil destept...[:D]

Pentru indulcit... poti sa pui dextroza...

 

Andora mie mi-a zis pediatrul ca pot sa-i fac ciorba acrita cu bors... I-am facut, dar mandra mea nu a vrut sa pape... clar nu are aceleasi gusturi cu mine... eu cand eram bb ca ea nu mancam decat ciorba acra in care imi punea mama toate cele (ficat, branza etc.)... altfel nu vroiam.

Mi-a placut de pitica ta... deja incepe sa trieze baietii... nu merge asa... oricine...[:-)))][:-)))][:-)))]

 

Aissa drum bun, distractie placuta la munte si sa aveti vreme frumoasa. Si lasa, nu te mai stresa atat, ca daca uiti ceva ori cumperi de pe acolo. Asteptam poze si sa ne spui cum a fost. [pup]

 

Naty sanatate multa mamei tale.

 


[foto]Eliana si [copil]Elenaid="red"> (23.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata !

 

Kittieid="red">, la multi ani ! Sa fi sanatoasa si fericita alaturi de toti cei dragi tie !![pup][pahar]

 

La multi ani pentru Razvanid="red"> ( spune-i mamicutii tale sa ne trimita si noua retetele deliciase pe care le-a aflat ea ! ), Mara, Ioana alexandra, Alexia Anca, Raluca maria !! Sa cresteti mari si frumosi !!id="red">[flo]

 

Nici eu nu ma mai stresz cu cat lapte papa Alexia pentru ca are zile bune si zile rele. Ieri de exemplu a papat in total 300 ml lactate iar azi dimineata la 07.30 a balotat deja 180 ml.

Trebuie sa trecem si noi pe Nan 2, dar mai avem o cutie de Nan 1 si gata !!

 

Referitor la kilograme, ati atins un punct sensibil.[:(]

Eu cand am ramas gravida aveam 50 - 51 kg. Cu o zi inainte de sarcina aveam 74 kg si dupa nastere 68 kg. Acum am ajuns la 58 kg, deci mai am de dat vreo 8 kg cel putin. Ce ma streseaza cel mai tare este burtica...nu mai scap de ea !![bang][bang][bang]

De Luni, incep iar un regim pe care l-am gasit in ultimul numar la Superbebe. Sper sa reusesc ceva.

Ce-i drept incap foarte bine in blugii care ii purtam la 3 luni de sarcina. In cei care ii purtam inainte de a ramane gravida...nu am nici-o sansa !! sper deocamdata !!!

 

A, sa stiti ca i-am dat ieri Alexiei iaurt campina cu fructe ! L-a papat tot !!!

 

Cristina si bb Alexia ( 31 Octombrie 2004 )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...