Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie (51)


Recommended Posts

loreema fi-mea nu vrea sa urmeze ex. fetei tale. ce s-o gandi ea: ia sa mai murdaresc eu 1-2-3 pampersi in plus ca doar tati nu lucr. pe nasturi lucr. pe pampersi nu?[:D][bibe]

si eu o pun dim pe olita chiar si dc inainte tocmai i-am sch.pamp.(cd o iau din patut uneori e gata cacacit), adica dupa ce papa ii dau pamp. curat jos o asez face un degetel de kk si apoi pe n.v. dupa vreo 1-2 ore invariabil ca dansa nu are o ora fixa mai imi trage 1-2 degetele de kk.(ce mai exprimare[:D]) Nu-ti spun ca sunt zile cd o pun dupa fiec. masa+inca 1-2 ori ca mi se pare ca ar schita un scremut. e adev. ca uneori il schimb ca e prea pipilt i se umfla si cd il dau jos e greu rau.

ei, asta e sanatoasa sa fie ca astea or sa fie amintiri frumoase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
bei cum pot sa intru si sa schimb ceva in profilul personal ca nu mai stiu deloc. am butonat pana acum la icoanele astea de am innebunit, nu mai tin minte smecheria de anul trecut, of neuronu asta obsit al meu nu vrea sa ma mai ajunte deloc[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by iulyp

bei cum pot sa intru si sa schimb ceva in profilul personal ca nu mai stiu deloc. am butonat pana acum la icoanele astea de am innebunit, nu mai tin minte smecheria de anul trecut, of neuronu asta obsit al meu nu vrea sa ma mai ajunte deloc[bang]


id="quote">id="quote">in partea de sus a paginii dai la Profil personal, scrii parola, dai trimite si dupa aceea modifici ce vrei.id="purple">Povestea Loreemeiid="red">[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto][cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulyp si noi schimbam tot 5 pampersi pe zi.

 

Legat de olita... eu inca n-am inceput sa o pun la olita... e prea mica... Am intrebat si pediatru si a zis ca inca nu e cazul.

Citeam si in mami ca bb este gata pentru olita daca:

- merge destul de bine singur, cel putin de cateva luni

- stie sa zica pipi/caca

- te anunta macar cu cateva secunde inainte ca "evenimentul" sa se intample

- ramane uscat timp de 2-3 ore, cateva zile la rand

- il deranjeaza cand e ud, murdar si te anunta sau incearca sa-si scoata scutecul si pantalonii

- poate sa-si dea jos pantalonii singur

- il intereseaza olita sau wc-ul, ba chiar inspecteaza baia cu curiozitate

- stie la ce foloseste olita sau wc-ul

- vrea sa fie "ca oamenii mari".

 

Ca si in cazul alaptarii sau diversificarii, vad ca parerile dr. sunt impartite. Asa ca fiecare face cum crede ca e mai bine si cum e sfatuit de dr. Eu am copiat aici doar ce am citit in revista.

Totusi mi se pare ca ar trebui sa asteptam prea mult dupa ce scrie aici... daca bb ar merge la un an jumate inseamna ca il pui pe olita la 2? Mi se pare totusi prea mult...

 


[foto]Eliana si [copil]Elenaid="red"> (23.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani!id="red"> tuturor sarbatoritilor de astazi.

 

Naty, multa sanatate mamei tale.

 

Aissa, drum bun si distractie la munte. Eu nu stiu ce sa te sfatuiesc sa iei cu tine, pentru ca pana aum nu am plecat niciodata cu bebelina. Cred ca lista de la Loreema este foarte buna.

Cred ca atunci cand o sa plec (cred ca o sa fie cat de curand ca asteptam si noi sa ne vina masina) si eu cu Alexuta pentru prima data, sigur o sa iau tot dulapul cu mine [:D].

 

Mihaela, e adevarat ca la Politie e asa cum nimeresti. Si cand am fost eu, nu erau chiar multe persoane la depus, iar la ridicat permisul chiar nu era nimeni. Sper sa nimeresc asa si joia viitoare cand trebuie sa merg sa il scot.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani bebelusilor nascuti azi id="size2">

Razvan (baietu lu mama), id="size3">id="blue">

Mara,

Ioana ,

Raluca si

Alexiaid="red">id="size3">

 

Vorbiti de kg ... pai eu mi-am revenit . problema este alta .... NU MAI AM TITE [:0]........ lasa ca-si modeleaza fata o pereche de tzitze [;)] sa-mi revin la forma de [vampa]

[:-)))][:-)))]

 

Sunt in curs de trimitere mesaj cu meniuri

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ofofof...ce bine era daca imi mai scadeau si mie putin din titi. dar la mie au mai crescut in loc sa scada....si chiar nu mai aveam nevoie[:(!]

 

Referitor la olita: Nici eu nu am inceput sa o pun inca pe olita. Parerea mea sincera este ca e mult prea devereme pentru ea si mai tare o chinui acum. Oricum, cred ca si la asta depinde de la copil la copil. Unii sunt pregatiti mai repede altii mai tarziu.

Am citit si eu articolul ala din revista Mami, si sunt de acceasi parere cu Eliana, parca e prea mult sa astept pana pe la 2 ani.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yulipid="red"> - fata mea face de 2 ori /zi dar face mult, nu doar asa cate putin.

 

elyanneid="red"> - pai daca pui fata ;la oala la 2 ani nu o sa vrea sa stea. Asa stie de acum ce trebuie sa faca la oala. A mea dupa ce face kk la oala incepe sa ma strige si sa intinda manutele la mine sa o ridic, inainte sa faca nu striga. Deci stie la ce foloseste.id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red">

[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elyanne eu nu pun pe olita ca sa salvez vreun pamp ci ca sa o obisnuiesc cu olita ca at. cd va mai creste si va da semne ca intelege ceva sa i se para ceva normal sa faca la olita si sa coop. in acest scop(desi sincera sa fiu tare bine mi-ar prinde si mie sa mai salvez niste pamp)

loreema nu vad unde scrie ca de azi dim ma uit continuu da se pare ca degeaba[bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by iulyp

loreema nu vad unde scrie ca de azi dim ma uit continuu da se pare ca degeaba[bang]


id="quote">id="quote">Uite-te aici http://pg.photos.yahoo.com/ph/loreema24/detail?.dir=8829&.dnm=257d.jpg&.src=ph In stanga e o coloana albastra . Pe unu di randuri scrie Profil personal. Acolo da click.id="purple">Povestea Loreemeiid="red">[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto][cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...