Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (53)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

bine v-am gasit si o saptamana frumoasa va doresc tuturor.

am intrat sa vad ce mai faceti si sa va spun ca intalnirea cu colegii mei de facultate a fost asa cum speram, va multumesc tuturor care sa stiti chiar m-ati ajutat sa ma decid ca trebuie sa merg. a fost suuuupeeeer si-mi pare rau ca a trecut atat de repede

acum fug sa vad ce ati mai facut in week-end

 

 

[foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felis id="red">felicitari pentru examenele luate!!![bis][bis][bis] la cat ai fost de muncitoare nici nu ma gandeam sa fie altfel[flo]

 

jasmine id="red">la a 4-a masa ar trebui sa le dau mamaligutza, pt. ca nu vor sub nici o forma sa o manance. am incercat deja de vreo 4 ori. da o fac cu branzica de vaci calcica si mai moale, dar nu stiu de ce nu le place.

viovio id="red">toate soacrele stiu mai multe decat noi, nu ai stiut?[bang] ieri m-a capiat a mea ca de ce nu vreau sa le dau copiilor piscoturi de la pravalie[bang][bang][bang]

 

miki id="red">sa va traiasca bebe alexander si sa va aduca bucurie si satisfactii.[pup][pup][pup] cam tarzior spunem si noi [s] dar e din inima![il]

nu am inteles eu bine sau se apropie nunta ta?

didutza id="red">la multe lunisoare frumoase si fericite pt. gemenei! sa va traiasca si sa va aduca multe-multe bucurii.[pup][pup][pup] sa ai bafta la examene! iti tinem pumnii!

 

 

 

[foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Eliza5

pentru fetele care mergeti la mare, am incropit eu o lista cu lucruri de luat in bagaj:HainePampersiCrema protectie solaraCaruciorPalarie soareSer fiziologicSeringiCalciu lactic (pentru branzica)PanadolTermomentruVataTifonIncalzitor biberoaneBiberoanePerie spalat biberoanePaturiFineturiSterilizatorCersafuri, prosoapeDomestos + burete + laveta (ca sa igienizez baia de la hotel)Sanosan sampon si bathLegumeFarfurie, lingurita, caniLapte praf, cerealeAparat fotoEventual un set lenjerie pat de-al nostruSolutie pentru sterilizat (?)Servetele umedeBetisoare urechiSterimar/nazomerCrema galbeneleEliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)


id="quote">id="quote">Pai, Elizaid="red">, ai de gand sa-i faci tu mancarica la mare?Eu o sa-i iau borcanele lui Mihnea, din cauza asta ii tot dau acum , ca sa-l obisnuiesc cu un sortiment variat. Deci 2 mese pe zi vor fi borcanele, una iaurt, si mai raman 2 la bineron, am de gand sa cumpar rezerve de unica folosinta pt biberoane, ca sa nu mai spal acolo deact tetinele, si cu asta, basta, incerc sa-mi usurez un pic concediul care si asa nu va fi mare distractie![pup]Roxana&Cohttp://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la Moeciu cu Flory si fetele de la adoptii. Ne-am distrat foarte bine impreuna si cu totii ne-am bucurat ca ne-am cunoscut. Pozici de la Moeciu aici

 

LuminitaB

mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998

Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.
id="right">id="blue">

pozele noastre

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna bebici si mamici,

 

Se pare ca eu reusesc sa postez doar o data pe saptamana. Nu imi mai ajunge deloc timpul asta si nu stiu cum sa ma mai impart. Ar trebui sa ma duc sa ma tund dar nu am cu cine sa le las pe fete. Nici la controlul de 6 saptamani (ca de acum au trecut 6 luni) nu am reusit sa ma duc. Cand am fost epilata nu am avut bani, cand am avut bani nu eram epilata, cand le-am avut pe amandoua ori nu avea cine sa stea cu motzatele ori mi-au venit "rusii".

De vreo 3 zile Daria e foarte maraita si aseara a facut chiar si putina febra si azi la pranz. Dupa ce i-am dat 2.5ml NUROFEN s-a mai linistit. De dimineata a facut de 3 ori kk (mai moale decat de obicei). Eu cred ca e de la dinti ca am vazut ca gingiile sunt pregatite. Sper sa nu dureze mult ca peste 2 sapt trebuie sa plecam la mare si numai asta imi lipseste pe acolo.

Daria inca nu sta in fundulet singurica. Cu mancarea suntem asa si asa adica suntem plina de toane. Astazi de ex nu a vrut deloc piure de legume. Cred ca era si suparata din cauza gingiutelor ca dupa ce i-am dat lapte cu bibe a adormit bustean.E deja putin bronzata pe picioare si mai ales pe fata.

 

 

Felisid="size4">id="green"> Felicitari! Esti grozava. Eu nu

am timp sa citesc o revista dapoi sa fac ce ai facut tu. Felicitari inca o data.

Monica id="red"> am primit reteta, multumesc. Inca nu am incercat-o dar cat de curand.

Onitzaid="red">am sa incerc si eu reteta ta mai ales ca le am pe toate in casa si nici nu pare complicat.

Roserbid="red"> HiHIHI. Spuneai ca ti-ai facut datoria fata de patrie. Eu cand sunt amandoua cuminiti as mai vrea inca 5 dar cand plang amandoua odata sau una vrea papa una vrea caca imi trece. [:D]

Mikimi id="red">Casa de piatra![bum][batetoba]

Elilenusid="red"> ce ochi frumosi albastri are Ana. Va zapaci baietii.

 

Va las acum ca se vor trezi gogosicile mele imediat si mai am ceva de facut pana atunci.

 

 

 

http://community.webshots.com/user/niculas

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)

Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by roserb
quote:Originally posted by Eliza5

pentru fetele care mergeti la mare, am incropit eu o lista cu lucruri de luat in bagaj:HainePampersiCrema protectie solaraCaruciorPalarie soareSer fiziologicSeringiCalciu lactic (pentru branzica)PanadolTermomentruVataTifonIncalzitor biberoaneBiberoanePerie spalat biberoanePaturiFineturiSterilizatorCersafuri, prosoapeDomestos + burete + laveta (ca sa igienizez baia de la hotel)Sanosan sampon si bathLegumeFarfurie, lingurita, caniLapte praf, cerealeAparat fotoEventual un set lenjerie pat de-al nostruSolutie pentru sterilizat (?)Servetele umedeBetisoare urechiSterimar/nazomerCrema galbeneleEliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)


id="quote">id="quote">Pai, Elizaid="red">, ai de gand sa-i faci tu mancarica la mare?Eu o sa-i iau borcanele lui Mihnea, din cauza asta ii tot dau acum , ca sa-l obisnuiesc cu un sortiment variat. Deci 2 mese pe zi vor fi borcanele, una iaurt, si mai raman 2 la bineron, am de gand sa cumpar rezerve de unica folosinta pt biberoane, ca sa nu mai spal acolo deact tetinele, si cu asta, basta, incerc sa-mi usurez un pic concediul care si asa nu va fi mare distractie![pup]Roxana&Cohttp://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
id="quote">id="quote">Si eu ma gandeam sa te intreb unde vei face tu mancare ca am inteles ca vei sta la hotel.http://community.webshots.com/user/niculascarmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am introdus si noi carnita si pediatrul mi-a spus ca la masa la care mananca carnita nu trebuie dat lapte in completare, pentru ca va fi prea grea pentru el...si voua va zis la fel ? ca la cat pireu mananca el..adica vreo 110, nu-i ajunge nici pe o masea.

Siminnaid="red"> parca o vad pe mica rasfatata cum manca pireul ala in parc, murdara toata de morcovi...apropos -URASC MORCOVUL- CA E PLINA CASA DE EL !!! Asa e si alex, e portocaliu dupa ce termina masa si macar de-ar baga ceva si in burtica nu numai in nas.

 

Buterflyid="red"> teoria ti-a expus-o Eliza, eu pot sa-ti spun ca asa am facut cu el de mic, adica a vazut multe persoane, mai intai la mine in brate, apoi cei cu care intrau in contact se scalambaiau la el si radea..asa ca acum il poate lua si bau-bau in brate ca nu zice nimic.Doar la verisorii lui care sunt multi si mici (intre 3-9 ani) plange, pentru ca sunt agresivi, il trag de urechi, de picioruse, tipa, rad zgomotos la el si se sperie.

 

Carmenid="red"> greu cu 2, dar nu mai spune ca-mi trece avantul muncitoresc !!!

 

 

familia nebunica

Miki si Alexander (12.12.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele, revin printre voi, am din nou acces la internet mai adesea si voi putea comunica din nou cu voi.Sunt cu bebe de patru luni in ro la parintii mei, in august vom zbura in canada, ne stabilim in toronto, am o multime pe cap de rezolvat.Daca n-ar fi mama...in fine, rog un sfat de la mamicile care mai alapteaza:baietelul meu Vlad are deja doi dintisori, incisivii mediani inferiori, are sase luni si ma cam musca, dupa ce se satura la san.Ma tem ca voi fi nevoita sa-l intarc, sa nu ma raneasca...voi cum va descurcati cu asta?cate mese de solide primesc la 6 luni bebeii vostri zilnic?

Merci mult,

Mona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikiid="red">, [:)]

nu i-am mai dat asa morcov, fireste. Ii dau pireu in care pun numai foarte putin - jumatate de morcov - pentru ca sufera de constipatie. Azi noapte am avut iar noapte alba si cred ca de la burtica era. Iar dimineata are numai suc de fructe in program. Morcov - niet.

 

Mai, sint invidioasa pe fetele care au fost la Moeciu si pe cele care se duc la mare, din simplul motiv ca eu nu am curajul sa fac asta! Sincer, nu ma vad cu bebe la mare - sau, mai bine zis, cu un bebe ca al meu. Cum spuneam, abia astept runda de mamici din iunie sa ne povesteasca cum a fost, poate prind si eu curaj...[surf]

 

Siminna si Maria (1 nov 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...