Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (53)


Recommended Posts

inca ceva:stie cineva o metoda de a-l face pe bebe sa accepte si biberon, nu doar sanul, pt laptic?Vlad nu vrea sub nici o forma sa suga din biberon,nu ma pot baza sa-l las cu altcineva cand sunt nevoita sa lipsesc de-acasa mai mult de 7-8 ore.Cu lingurita in schimb se impaca foarte bine.Ma intreb insa ce voi face cand laptele meu nu va mai fi suficient.Cum il voi invata la biberon?se mai confrunta cineva cu problema asta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[hia] fetelor

 

Jasmineid="red"> [pup][pup][pup]

Viovio,Eliza5id="orange"> voi nu stiti mai ca soacrele stiu totul?Asta e de cind lumea si pamintul.Stai sa ajung si eu acasa sa vezi cum incepe.Numai ca eu sint ca Eliza si i-o retez.Marele meu noroc o sa fie ca Eric n-o sa stea la ea decit in vizita,asa ca scap de niste probleme in plus.

 

"Eric Gabriel"/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mona_B

inca ceva:stie cineva o metoda de a-l face pe bebe sa accepte si biberon, nu doar sanul, pt laptic?Vlad nu vrea sub nici o forma sa suga din biberon,nu ma pot baza sa-l las cu altcineva cand sunt nevoita sa lipsesc de-acasa mai mult de 7-8 ore.Cu lingurita in schimb se impaca foarte bine.Ma intreb insa ce voi face cand laptele meu nu va mai fi suficient.Cum il voi invata la biberon?se mai confrunta cineva cu problema asta?


id="quote">id="quote">Monaid="red">, daca nu vrea biberon, poti incerca canitele acelea cu cioc, sunt de mai multe feluri, unele au ciocul din cauciuc moale (ca o tetina mai tare), altele au ciocul rigid. Daca nu ii place biberonul, e mai buna a doua categorie. Vezi poate merge asa, acum e destul de maricel pentru canita.[pup]Roxana&Cohttp://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monaid="red">, Alex al meu nu accepta biberonul. Adica nu suge di nel. Se joaca cu tetina intre gingiile maselelor. O muta dintr-o parte in alta fra sa traga din biberon. Eu am zis ca fac osfaraiala cu canitele cu cioc si ca-l invat atunci sa traga direct din alea. Dar si cu ele se joaca la fel ca si cu tetina. Am incercat initial sa nu-i pun supapele anti-spil si sa-i dau asa ca sa-i arat ca pe acolo curge ceva. Inghite daca ii dau asa si curge de la sine, dar apoi cand ii puneam supapa la loc nu tragea din cioc, ci se juca iar cu el intre gingii. Eu acum ii dau apa din cana/pahar si tot ce inseamna suculet de fructe tot la lingurita ii dau. ma renuntat la ideea de a-l invata la biberon. Astept sa invete sa traga din canuta, daca nu, direct din canutele cu pai.

Dar la mine nu o sa se puna problema sa-l transfer la cineva (bona, mama etc.) pana aproape de 1 an, deci pana atunci va invata el sa traga la ceva, ca mami n-o sa aiba lapte la infinit si atunci va trebui sa bea din altceva decat din tzitzi.

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor, Eu am avut o zi tare proasta .S-au imbolnavit copii(au luat de la tati raceala),ne-am dus la medic,cand am plecat de acolo mi-am sucit piciorul(ca sunt tare impiedicata),am umblat pe la 5 farmacii pana am reusit sa luam medicamentele compensate.Eu nu sunt superstitioasa dar azi chiar a fost 13 cu ghinion.Sper ca voi ati avut o zi mai buna! Pupici [pup]

 

buterfly

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salve fetele!

 

vad ca sunteti harnicute la scris...noi astazi am fost la plimbarica si cu mami la dr de gagici. fibromul meu e bine merci, a mai scazut un pic, ei...are 1 cm, iar doctora mi-a zis sa nu-l bagam de seama, mai vedem in 6 luni ce se mai intampla...poate dispare [:D].D-na dr. l-a laudat, parca nici nu stiu cand au trecut aproape 7 luni...acu un an stateam cu burtica la cabinet...

 

Bai, da voi chiar toate sunteti perechi....eiiiii, sfoara in tara... baitel de nov-dec, "ca de pe revista", cum ne-a zis azi o tanti [:I] cu 4 dinti la activ...caut pereche...disponibila...[flo][flo][flo] la fetite.

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

[foto]cu noiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aime,nu suntem chiar toti perechi.Radu tocmai i-a cerut mana Dariei si acum asteptam un raspuns.Probabil Daria asteapta pozele dar eu n-am tiiimp.

 

Mikimi,eu ii dau lapte in fiecare zi dupa masa de piure+carne si e totul OK..Ar trebui sa pape cam 200 ml de piure,ceea ce nu se intampla asa ca e musai sa-i completez cu lapte. Mie mi-a zis pediatra sa nu-i dau in aceeasi carne si ou.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Jasmine

Didutza,daca ai citit din urma ai vazut probabil ca pe aici bebelushii sunt deja perechi-perechi.Noi pana acum nu ne-am bagat,dar…..dupa ce am vazut pozele voastre,Radu a zis [olala][m-a]si s-a hotarat sa o curteze pe papusica Daria,ca tare e frumushica [cina2]Speram ca ea sa fie de acord.Si promitem ca o sa punem si noi niste poze,ca sa stie fata cine ii cere mana,sa nu zica “da” sau “nu” pe ne-ve. [cri]


id="quote">id="quote">Jasmineid="red"> buna nora tzi-ai ales [ispita] ca Dariutza e cumintzica foc, singurul "defect", care la varsta asta e insa o mare calitate e ca doarme mult, doarme toata noaptea pana la 7-8 dimineatza, ziua mai doarme cate 3-4 somnuri de 1-2 ore in rest e jucausa foc, "vorbareatza" - saracul Radu - si tare curioasa ... de abia asteptam sa-l cunoastem pe Raducu ... pupicei dragilor !!! ... si daca tot suntem curtate o sa mai punem niste poze noi numai sa aiba mami timp ... ca fratziorul Dennis o solicita la maximPusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!http://community.webshots.com/user/didutza1978
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor am atatea de scris si n-am timp ca la noi ca la nimeni trebuie sa ne pregatim de culcare [|)][|)]cu cel putzin o ora inainte, de' suntem "multzi" ... o sa revin indata ce reusesc sa-mi adorm puitzii ...

sper sa va mai gasesc pe aici

am fugit ca deja incepe "serenada" [q][q] de la ora 21

 

Pusici de la gemeneii clujeni DENNIS si DARIA (12.11.2004)!

 

http://community.webshots.com/user/didutza1978

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didutza, si noi tot cu o ora inainte ne pregateam de cuclarica, dar de cand am renuntat la masaj si am inceput sa scurtez baitele (de lene nu alta - dar oricum acum vine vara si ne balacim mai mult pe la piscine, lacuri etc.) am ajus sa dureze pregatirile si 15-20 de minute, cu tot cu supt.

 

Uitati aici poziteid="size3">id="red"> cu noi pe la piscina. A fost super si Alex a fost superincantat. Samabata am fost la un lac care avea apa cam tulbure deci culoare inchisa si s-a speriat, nu stia ce-i aia. Dar cand a vazut apa de la piscina ca arata ca apa din cada de la mami de acasa, a recunoscut-o imediat si n-a facut deloc figuri, chiar era innebunit.

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...