Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (53)


Recommended Posts

Yupiiiiiii MAMALUIDAVIDid="size3">id="red"> !!!!!!!!!!!!!! Ce faci draga mea cuscra? Davidutul? Doamne, ce ma bucur ca ai revenit !!! Eu nu am mai putut intra pe DC vreo 2-3 zile, pe motiv de lipsa de timp la birou si de net defectuos acasa. Asa ca am aflat mai tarziu ca ai revenit, si inca nici nu am apucat sa citesc ce s-a postat zilele astea! Am fost ingrijorata, am crezut ca ati divortat de noi! [q]Acum m-am mai calmat! [pup][pup][pup]

Didutzaid="size2">id="red">, bine ai venit [:)] !

Fetelor, mi-e dor de toate, dar ..... din pacate mi-a fost imposibil sa mai citesc ce ati postat. Am sa incerc sa recuperez. Sper ca sinteti bine cu toate, si bebeii la fel. Va pup mult!

 

 

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

 

http://photos.yahoo.com/ioana_du

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by diana2004

Calculatorul este o entitate dusmana mie care ma saboteazaaaaaa !!!!! http://community.webshots.com/user/pascu110diana2004


id="quote">id="quote">gata!!! [bis][bis][bis] l-am vazut pe andrei e un dulcel[pup]si el sta deja in fundulet? asa mi s-a parut [foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fetelor,

 

in primul rand vreau sa va multumesc tuturor pentru numeroasele felicitari ce le-am primit la aniversarea celor 7 luni, de cand sunt eu n-am mai primit atatea urari cu nici o ocazie, va multumesc.

Sunt super obosita si super fericita.[:)] Am de munca la scarbici de nu-mi mai vad capul, plec dimineata si vin seara,abia astept concediul.Cum ziceam vom sta o luna cam pana prin 20 iulie, depinde exact cand plecam, vad ca in fiecare zi mi se inmultesc problemele la servici, nu se mai termina. In fine, cine mai venea la Mamaia? andreap, aime, roserb, Eliza...? mai cine? Gandacelu la Eforie sud...punem fetelor de o-ntalneala? Noi nu stam la hotel desi asa intentionasem, dar m-am intrebat ce fac o luna cu galusca? Ii dau numai mancare de la borcan ??? Neee, asa ca am inchiriat un apartament.Asta e, e prima oara sper sa fie in regula.

Am citit din urma doar pe sarite, era prea mult, duminica probabil voi avea mai mult timp si voi citi din urma.Am vazut cat mananca unii bebei, si ma simt fericita, Alexia mananca acum 5-6 mese a cate 160-250 ml.Ma gandesc ca e destul de bine, zilele astea o voi cantari oficial, cred ca are vreo 7,5-7,6 kg acum. Gangureste toata ziua din nou, tata, mama, papa, bebe, bobo, si tot felul de combinatii, Am inceput s-o lasam in tarcul ei, e comica.Cred ca stiti si voi toata senzatia de extraordinara implinire si fericire ce-o avem cand ne uitam la ea.Cand o iau in brate, avem un joc al nostru [:)] facem ochii mari, ne apropiem fruntile si ne uitam una in ochii celeilalte si radem.Mai nou ma ia si cu mainile de gat, isi lipeste obrazul de al meu si ma strange tare, tare.Nu stiu cum si de unde a invatat sa faca asa ceva [:D] Ma topesc de dragul ei.

Cat timp citeam ce ati scris voi, pregatisem in gand o multime de raspunsuri dar le-am uitat, sunt obosita. Mai scriu maine, sper.

Pentru cine nu ne-a vazut demult avem si cateva poze mai noi.

daniela_sb, cuscra, multumim de urari,ne vom revansa si vom reveni cu multe vesti noi si multe poze. In concediu.[:)] Pana atunci va dorim si noi multe bucurii, pofta de mancare, aveti grija de voi.

 

 

eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine adriana id="red">ca te duci, asa te vreau.

 

For2nityid="red">, asa face si alex, ma ia de gat si ma strange tare, tare. Tu crezi ca n-or fi invatat ei nimic in astea 7 luni? Ca sentiemnte fatza de noi saracuti iaveau, dar nu si le puteau exprima vizibil. De acum incolo o sa tot primim cadouri de-astea de la ei.

Alex acum s-a trezit si gangureste singurel la el in patut, face vocalize, ma duc la el, ne imbracam is o zbughim afara caci de dimineata am ratat iesirea afara.

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaid="red"> sunt super gemenasii...si vad ca Biencuta e mai zambareata ca Tudorel si poza ultima in care rad amandoi e superba [flo][flo][pup][pup]

Si ma bucur si eu ca o sa mergi la intalnire, era si pacat daca nu mergeai ca cu asa ceva nu te mai intalnesti, de pe-acuma iti doresc distractie placuta si uita si tu pentru o clipa de restul lumii si distreaza-te.

 

Pupici la gemenusi si noapte buna.

 

 

Cici si Alexia ( 22.12.2004)

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ad_rianna

try id="red">scumpa mea iti multumesc mult de tot.[pup] sa stii ca asa m-am gandit si eu: chiar nu merit atata lucru? [pk]s-a rezolvat in sensul ca va veni mama si eu in ea am increderefelis id="red">dar ce program de somn ai mama![:D]diana2004 id="red">ai uitat sa faci public albumul si nu vedem pozeledidutza id="red">si tudor cu bianca au inceput sa se descopere unul pe celalat, isi zimbesc intind manutele unul spre celalat, mor de dragul lor.[il] azi am ras de numa' ca biencutza ii lua suzeta din gurita lui tudor si el statea, nu zicea nimic numai zambea.[il][il][il] si noi stam in manastur!!!![bis] nu pot sa cred, in ce zona? noi stam in zona "parang". cred ca voi merge la intalnire, dar nu mi-am pregatit nimic, nu stiu ce o sa imbrac. hai sa-ti zic cate kg am luat eu: 14!!![pk] si acum am 55 kg, iar cand am ramas insarcinata aveam 54. daca te uiti in albumul cu burtici am o poza facuta in 02.11.2004, cu o zi inainte de a naste si-ti poti da seama cum aratam[grasa] [foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)


id="quote">id="quote">[purple]Adriana : Ce chestie sa stam atat de aproape si sa nu ne fi intalnit niciodata! Noi stam in zona Big pe Aleea Borsa. Voi pe unde va plimbatzi ziua de nu ne-am vazut niciodata ? ce te invidiez pt. silueta ta ! eu sunt o grasutza,[grasa] ca sa folosesc un termen mai finutz ... am vazut pozicile pai tu aveai doar burtica nu erai deloc grasa [ispita]. super fain ! eu daca mai duceam sarcina cine stie cat de mareeee ma faceam . o sa pun si eu ceva poze cu burtica sa mergi sa le vezi, din pacate sunt poze din lunile a 4 a si a 5 a ... mai am si altele dar nu le mai gasesc ...ma bucur ca ai decis sa mergi la intalnire, abia astep sa ne spui cum a fost [majoreta]pupicei si noapte buna tzie lui Tudor si Biancai ... pe ai mei de abia i-am adormit, nu stiu ce au in ultima vreme, desi poate o fi de la dintzisori ... ufff sunt atat de agitazi !!![bum] [batetoba]asa ar trebui sa merg la culcare dar pe cand sa adorm si eu se trezeste Dennis e 99% sigur, in ultima luna asa a facut in fiecare noapte , nici nu mai stiu cum e sa dormi [q]...si maine de la 10 am si un examen ... da trece si asta la voi cine e mai activ, mai agitat ? la noi Dariutza nu sta locului o clipa si cu toate astea e cea mai cuminte doarme toata noaptea cu mici exceptzii cand urla fratele sau si o trezeste, dar adoarme singura la loc saracutza [:)]inca ceva : tu cum ii adormi?Pusici de la gemenei!http://community.webshots.com/user/didutza1978
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana:

era sa uit ce-i mai important

m-am uitat cu Cristi sotzul meu la pozicile gemeneilor tai ... asa de mult ne-au placut ... Cristi se tot minuna cat sunt de frumusei ... sa-tzi traiasca si sa creasca mari !!! sunt minunatzi "modeii" tai !!![bis]

 

Pusici de la gemenei!

 

http://community.webshots.com/user/didutza1978

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaid="red"> mor dupa biencutza !!! e o dulcica si mi-e asa dor de ea...nici Tudor nu e mai prejos, dar baiet am si eu...ma emotionez mai tare la fete.Mergi cu inima impacata la petrecere, vei da 1000 telefoane, asa am fost eu cand am fost prima oara la film, dar o sa vezi ca va fi bine.Barem stii ca ei nu depind de tzitzi al tau si trebuie sa fii fresh si prezenta cand le e fomica.Iar de imbracat..poti pune orice la ce silueta ai tu....iti va sta minunat.

 

Try [pup].Am aplicat metoda ta dupa ce alex s-a obisnuit cu gustul fructelor si am vazut ca e doritor, adica laptic intai si apoi desertul, ca altfel avea tendinta de a se satura din ele.De fapt nu stiu daca se satura, dar curiozitatea si placerea de a se intoarce pe toate partile in pat e mai mare decat pofta de tzitzi dupa fructe, asa ca am inversat.La supita mai avem un pic, deocamdata e prima cand ii e fomica ca altfel nu cred ca ar mai deschide gurita.Azi i-am pus si niste lamaie cum sugera Eliza parca , da tot nu s-a omorat dupa ea...

 

Aime la noi nu a fost bun pepenele galben[q].Adica nu i-a placut...da asta e l-a mancat mami.

 

Didutza bafta la examene.

 

Diana da tu unde ai fost la copilul lui tati ? ce bine sta in funduletz !!!

Adrianaid="red"> multam fain, tot vreau sa ud masinuta, da uite ca mi-o uda ploaia si nu reusesc sa ma intalnesc cu nimeni, plus ca de abia azi ne-am pus la punct cu toate actele.

 

For2ntyid="red"> in ce album ai pus poze noi, ca eu m-am uitat in 7 si le stiam..?

 

Fetelor care mergeti la mare mai scrieti o data va rog cand si unde mergeti ca sa-mi notez si eu undeva si apoi sa facem schimb de numere, ca vom veni si noi w-endurile.

Noi suntem la Gura Portitei de pe 1-7 aug.Deocamdata am notat For2nity la Mamaia de pe 20iunie-20iulie...

 

 

familia nebunica

Miki si Alexander (12.12.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...