Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (53)


Recommended Posts

[hia] am vazut ca ati scris nu gluma dar sunt prea obosita sa mai citesc azi

asa ca va zic doar ca noi suntem mai bine azi a facut mai taricel dar tot de 5 ori[bang]

in schimb s-a ridicat singurel in picioare statea in fund pe canapea rezemat de laterala si cu manta laga spatar cu mama langa el[:D] care vorbea la telefon, el sa apucat cu o mana de spatar( de patura) cu una s-a impins de prena din partea cealalta( pusa sa nu zboare puiu jos) si cand s-a intors mamaie sa ii cada telefonul din mana[8D] baiatul smecher era in picioare si radea la ea[hop][hop]

 

noroc ca de la ultima cazatura l-am pus pe tati sa ne mute patul mai jos ca altfel probabil ar fi zburat si de acolo[}:)]

va pup si ma duc la nani si sper ca in noaptea asta sa doarma si el ca ieri m-a trezit din ora in ora [bang]

 

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[hia] fetelor,

 

In sfirsit m-am mai linistit,daca se poate spune asa.Ieri l-a operat pe sot,totul a decurs bine,dar ingrijoararea mea a crescut pe masura ce trecea timpul.Nu a durat atit operatia cit a stat la reanimare.Nimeni nu zicea nimic,nu venea sa ma anunte nimeni.Am coborit de 3 ori la sala de operatii insa nimeni nu iesea sa intreb si eu.Am facut sant pe culoarul ala de cit am mers pe el.Ma luase si durerea de spate de nu puteam sa mai stau in picioare.A trebuit sa ma asez pe scaun ca nu mai puteam.De la ora 14.00 l-au tinut la reanimare pina la 16.45.Mi-a zis ca totul a fost bine,asa i-a zis doctorul.In principiu ia facut atroscopie,insa vazind ce are a trebuit sa-l taie.Avea ce s-a zis ca are si chiar in plus.Deci a fost o operatie un pic mai complicata.Insa totul e bine acum.Miine ii da drumul acasa.Saptamina viitoare va incepe recuperarea cu un aparat special.Timp de 10 zile,dupa care venim in tara.Acolo deja a vorbit cu un fizio-terapeut care va venii sa stea la noi pina il pune pe picioare.D-abea dupa 2 luni va putea merge,insa usor.Intreaga recuperare va dura 6 luni,nici mai mult nici mai putin.Asta e,sa dea domnul sa se recupereze bine ca asta e de fapt important.

Multumesc fetelor care m-au incurajat si ne-au urat toate cele bune.A insemnat mult pt mine sa stiu ca exista cineva care este alaturi de mine,chiar daca nu ne cunoastem.Va multumesc inca odata si va pup dulce pe toate.

Eliza id="red">din pacate pt noi e a doua experienta de acest gen.Sper sa se termine aici si sa nu mai trecem prin asa ceva.Insa,asta e viata!

Otilia id="green">din pacate nu ne vom putea distra pe masura la botez.Vom incerca pt ca totusi e botezul baiatului nostru,insa cu sotul in cirje care nu poate sa puna piciorul jos nu stiu eu cum.In fine,speram sa iasa cit mai bine.

Paxela id="orange">ma bucur ca Paul e bine si e sanatos.[pup]

Mikimi id="purple">mai da ce soacra ei!Oare toate sint asa?Ca si a mea ma punea sa-l pun pe Eric de la 4 luni pe olita.Cum zicea Roserbid="purple">(parca) zic ca ea si fac ca mine ca altfel inseamna sa ajung la 9.

Didutza id="blue">bine ai venit printre noi.Sper sa am timp sa va vad in pozici.[pup] la gemeni.

Cookieid="brown">,Eric are un dinte si un alt colt.Deci in curind 2 dintisori.Oricum,mi-am dat seama ca trebuie sa ma feresc sa-i bag mina in gurita ca ma capseaza imediat.El s-a comportat cit de cit bine,nu ma pling.Ziua baga in gurita tot ce prinde caci il maninca gingiuta.Dar nu plinge.Seara dupa baita plinge 5-10 min pina adoarme la mine in brate.Apoi nu se mai scoala pina la 7 dimineata.

[s][s] pt Davidid="red">(Simonacip)

Gata acum ma duc si eu la somnic.Sint frinta.Va pupic pe toate![pup]

Dana si [copil] Eric

 

 

Eric Gabriel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunteti mortale,ma faceti sa rad!

Da,mai era un baietel,de fapt mai erau inca doi,toti jumatate japonezi.Ceilalti doi erau mai marisori,2 ani jumatate si 1 an,ei nu au fost dezbracati cand i-au udat dar la noi este obiceiul ca dupa botez copiii sa imbrace haine noi si de aceea era dezbracat.

A intrat si preotul cu David in altar,dupa aceea l-a lasat in fata altarului sa il ia nasa.Deh,cate bordeie atatea obiceiuri,nu?

Intr-adevar David a fost ffff cuminte,nu a plans deloc,de fapt lui ii place mult in apa,ceilalti 2 fiind mai mari,au plans rau de tot,saracutii.

 

Stefania si David 24.12.2004

 

DAVIDid="blue">

Poze noiid="blue">[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by onitza

 

Mey , la noi in bloc, tot timpul dau unii gauri in perei sau ce naiba or face, ca m-am saturat, zilnic busesc si dau cu bormasina aia idioata!!!!!!!!!!!!!1[q]

 

pozele noastre

 


id="quote">id="quote">

 

Draguta,facem schimb!

Vino la mine...

Vecinii de deasupra cred ca au un tractor si se plimba cu el prin casa,cei de linga mine cred ca in curind nu vor mai avea sa dea gaurii,iar in blocul de vis-a vis e un tip care tine mult la cartierul nostru si "ne face" ambient muzical non stop...ooooooooo viata mea,si alteb deastea (manele). [bang]

Deci cind vii?

In ce bloc ziceai ca stai?

Poate cu schimbul asta ma mut si eu linga vreun coleg de scoala...[:D]

[pup]

 

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca

POZE CU BIANCA

 

"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danaid="red">, multa sanatate sotului tau si tie multa putere sa treci cu bine peste tot. Trebuie sa fii tare pentru Eric.

 

Fetelor si eu vreau schimb de locuinta. Si la mine in bloc este unul care zilnic zgarma ceva.....[:D] cu bormasina. Poate asa e aacum la moda. Mai tineti minte pe vreamea lu' impuscatu' cum era cu program de liniste. Macar atunci ma puteam odihni acum....

 

Va pup,

 

 

 

 

 

Flory si [copil] Andrei (27 Nov 2004)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim la toate fetele pentru aprecieri!!![pup]. Mami e tare mandra!!! Si noi ne-am prezentat in speranta ca o sa ne gasim si noi un baiat frumos, de familie buna...daca nu sunt cu totii luati deja...[:I]

 

Mey, fetelor, Sabinuta va pacaleste cu falcutele!Nu e grasunica, dar asa zice toata lumea, ca-i vede falcutele. Seamana cu mami, deh![:p]

Ideea este ca noi facem degeaba comparatii intre bebei, ca fiecare are ritmul propriu de dezvoltare, care poate fi sub sau deasupra graficului standard din carti. Acela reprezinta oricum o medie, asa ca bebelusii nostri sunt OK, trebuie sa nu ne mai facem griji. Sa ne traiasca si sa fie sanatosi!

 

Bravo, Mihnea si Silviuid="red">! Acuma sunteti baieti mari!

 

Fetelor, ma treceti si pe mine pe listuta? Mie mi-e teama sa intru ca o sa stric ceva. Macar sa fie fetele la numar cu baietii, nu?

 

 

Monicaid="red">, sarumana…o sa-ti zic cum a iesit si cum am petrecut…

 

Danamuntiid="red">..sanatate multa si putere...o sa treceti cu bine peste toate...[pup]

 

Adriannaid="red">...petrecere frumoasa...sa ne povestesti!

 

 

Cookie si bb Sabina

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza fetele, va pup si va multumesc la toate pentru raspunsuri...am vazut ca unii bb-ei papa muult mai mult decat ruxi dar nu am ce-i face...ea atat poate si nu o fortez...altfel cred ca ar voma si nu vreau asta.

adriana sa-ti traiasca frumuseii[pup][pup]

cookie, ma bucur ca a ajuns pm-ul si o sa-i faci sabinutei[pup] tortuleztul de ziua ei....miche sa traiasca si reteta ei[pup]

fetele...fuuug...a inceput d-ra "crize' sa se agite

va pup[pup] si va urez o zi minunata

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIKI id="blue">, m-am obisnuit cu gindul ca sint mama purtatoare [:D] ,cu mine o sa semene la caracter [^] .Cum e la Portita ,am vazut niste poze intr-o revista si mi-au placut muuuuult ! Noi o sa mergem la 1 aug . la Vama Veche ,avem nasii firi boeme care nu suporta sa stea la hotel ,si noi ne-am dat dupa ei .

 

DANA id="green">, ma bucur pt vestile bune ,mai aveti putin si ajungeti acasa .

 

diana2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADRIANNAid="red">, nu am cuvinte!!!!!!!!!!!!!!! Sper copii, super parinti, supernashi!!!!!!!!!!!!! M-am uitat cu atentie la Biencutza, sa stii ca PAul al meu are acelasi corp, aceeasi conformatie, iti dai seama ce s-ar potrivi??? AStia mici tin mult la silueta lor! [:D]

Adrianna, copiii tai sunt frumoshi foc, ingerashii!

VIOVIOid="red">, pe bune, m-au disperat vecinii astia, ooo, nu au orar de liniste, la ei nu s-a auzit de asa ceva, dar se intalpla numai cand culc copilul![xx(]

FELISid="red">, bafta poimaine la examen!!!!!!!!!!!!! AM incredere in tine, o sa-l iei sigur!!!!

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...