Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (53)


Recommended Posts

Roxanaid="red">, am vazut in cele din urma si ultimele voastre poze. Sunteti mari si frumosi, ce mai? Ce altceva ti-ai mai putea dori decat sanatate? Ca doi copilasi perfecti ai.

Adrianaid="red"> petrecere frumoasa! Cu toate ca stiu cat de greu sa nu fii langa aia mici chiar si o ora-doua. Eu pe Danutz l-am mai lasat cu soacra dar cand era mai micutz. Acum daca se trezeste si nu ma vede e scandal... Si v-am vazut si pozele... nu aratati deloc slabuti. Doar frumosi si zambareti.

Cookieid="red">, daca mai dai detalii (greutate, inaltime...), va trec eu in listuta.

Danaid="red">, imi pare rau ca aveti asa necazuri chiar acum cand ar trebui sa va bucurati mai mult de Eric, de botez... Dar lasa ca va ajuta Cel de sus sa treceti cu bine peste toate.

 

mamica lui Danutzid="blue"> din 8 nov 2004

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

IOANAid="red">, a iesit foarte buna tarta cu ciuperci!!!!!!!!!!!!!!! Multamd e reteta! Osa i-o dau si mamei, dar mai intai ii dau sa guste din tarta mea, ca sa vada ce minunatie iese!!!!!!!!!1 EU car enu le am cu dulciurile, m-ai facut sa mananc in timpul dietei..ei....doar am gustat! [alcool]

Abia astept sa vina si Mihai de la sv, sa ii dau !!!!

 

PAulid="blue"> a devenit agitatus, probabil dela dintisori..bine ca doarme ziua!!! Si azi noapte a dormit dela 11.00 pana la 9.00..fara sa pape noaptea!!!![bis]

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RETETA FFF BUNA DE TARTA CU CIUPERCI...PT. AMATOARE:id="red">

 

* 4-5 cepe potrivite, o cutie de ciuperci, 4 oua, 200g smantana, sare, piper, marar. patrunjel, 200g faina, 125g margarina (la pachet), 50ml apa

 

* apa+margarina se amesteca, se adauga faina in ploaie si se face coca (pt. placintuta mai mare, se cresc cantitatile la ingredinetele pt. coca)

 

* se unge tava cu margarina si se pune in ea coca de mai sus, dupa ce a fost intinsa cui facaletul

 

* ceapa se toaca marunt, si se caleste in ulei, apoi se adauga ciupercile scurse, apoi se lasa in sita la scurs

 

* inntr-un castron se amesteca ouale cu smantana, se adauga sare, piper, verdeata si se amesteca cu ce e in sita

 

* toata compozitia se pune peste ce in tava, si se lasa la cuptor 20-30 min, pana se rumeneste

 

gata, asta e tot

 

POFTA MARE SI SUCCES!!!! GARANTAT IESE BUNA!!!!!!

 

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by daniela_sb

Roxanaid="red">, am vazut in cele din urma si ultimele voastre poze. Sunteti mari si frumosi, ce mai? Ce altceva ti-ai mai putea dori decat sanatate? Ca doi copilasi perfecti ai.


id="quote">id="quote">Pai ce sa-si mai doreasca decat al 3-lea !!![:D].Roxana sa nu dai, am glumit doar !!![pup]Dianaid="red"> noi la Portita vroiam nunta, dar nu merge..deh invitatii vor smoking..nu costume de baie cum planuisem noi..[q], in fine e foarte frumos, Delta in spate, marea in fata, casute 3 stele, papa bun si proaspat ca de , pescuiesc zilnic...Onitzaid="red"> eu i-am dat pepene galben dar nu i-a placut. familia nebunicaMiki si Alexander (12.12.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danielaid="red">, multumim frumos!

 

Mikiid="red">,[sm], poate tu, draga , sa te incumeti la 3, ca esti tinerica, frumoasa si aventuroasa[:D], eu ca o baba de 32 anisori mi-am indeplinit misiunea fata de patrie.[zz]

 

Adrianaid="red"> , sunt frumosi foc gemenii, in continuare imi sustin parerea ca Tudor iti seamana leit, iar Biencuta e o dulce!

 

Dianaid="red">, lasa draga, ca eu am fost de 2 ori mama purtatoare[:D], mie nu imi seamana nici unul dintre copii, in afara de faptul ca Mihnea e blond, oricum ai un baiat frumos si dolofan!

 

Danaid="red">, multa sanatate sotului, si refacere rapida!

 

Mihnea a devenit un fel de Hopa-Mitica, nu sta decat in fund sau in picioare, mereu ma tin sa nu uit sa ridic partea mobila a patutului, ca sa nu ma trezesc cu el pe jos. Este foarte incantat ca reuseste sa se ridice, drept urmare exerseaza pana cade lat de oboseala. Partea buna e ca petrece o gramada de timp singur in patut cu jucariile, fata de saptamana trecuta, cand nici 5 min nu statea singur.

De cand i-am inlocuit pieptul de pui cu pulpe vad ca mananca cu mai mare placere pranzul, nu se omoara, dar macar pare mai cooperant. I-am pus si fasole alba, si rosie, acum avem cam 10 legume in supa. Ii plac tare caisele si piersicile, i le combin cu mar si branza in general.Iaurtul nu-l vrea simplu de nici o culoare, desi am incercat diverse sortimente, asa ca obligatoriu trebuie sa-i pun cereale sau banana in el.

 

Intrebare:id="red"> voi le mai dati si suc separat la masa de fructe? Eu am considerat ca din moment ce mixez tot fructul nu mai are sens sa-i fac si suc, in plus e mai comod asa, dar nu stiu daca e bine!La fel si cu supa, ii pun in piure si nu-i mai dau separat.

 

Fulguletzule, Jasmineid="red">, pe unde ati disparut?

 

[pup]

Roxana&Co

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...