Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (53)


Recommended Posts

Eu ii mai fac suc de portocala si grapefruit pentru ca este singurul lichid in afara de lapte pe care il bea. Si i-l dau de sete. Si bineinteles la ora 10 maninca pireu de fructe - banana, mar, caisa sau de la borcanel.

 

LuminitaB

mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998

Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.
id="right">id="blue">

pozele noastre

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Monica id="red">, eu tot n-am primit reteta de tiramisu [q]..nu stiu de ce.....poate mi-o trimiti pe adresa asta cecilia@advancode.com

mersi tare mult si pupici [pup]

 

Miki id="red">ce e cu nunta aia???? sa nu dai [pace]ca intreb si eu de curioasa ce sunt [:-)))]..ca n-am inteles bine...am vazut ca si felis a zis ca-ti doreste o nunta frumoasa..pai si eu la fel iti doresc numai sa ne zici cand e sau cand a fost...[cheers][flo][pup]

 

Cici si Alexia ( 22.12.2004)

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzaid="red">, la noi pepenele galben a devenit obisnuit in suculetul de fructe. Eu ii dau mere, pere, mandarine, caise, piersici, pepene galben, uneori portocala si uneori grapefruit (as vrea sa-i mai dau si alte fructe, dar n-am inspiratie, poate ma ajutati voi). Din toate astea combin cate 2 fructe si-i dau la o masa. Ii fac combinatii diverse si papa de n-are aer. Eu deja am renuntat sa-i mai dau piure de fructe (pe invers decat Roserb) si asta numai din comoditate. Mi-e mai usor sa-i dau sucul decat sa-i fac pasat, nu stiu de ce. Oricum la storcator, merele mele nu ies lichid simplu si clar, ci ies cu pulpa in ele, ies ca o spuma (mai ales daca merele sunt de cateva zile). Sucul are consistenta mai grosuta. La fel imi ies si perele, caisele, piersicile si pepenele galben. Eu nu mai curat fructele de coaja, le dau prin storcator cu coaja (cu exceptia citricelor si a pepenelui galben, bine-nteles).

 

Mikiid="red">, eu acum nu mai respect intru totul regula cu suptul inainte de masa. Dupa ce alex a inceput sa manance bine fructele nu mai tin intotdeauna cont sa-i dau sa suga inainte. Fac dupa cum imi e mai usor la masa respectiva. Oricum, eu am cam renuntat sa-i dau sa suga la masa de dimineata. Pt. ca ii dau sa suga la 8-8:30 dimineata si apoi la 9:30 maxim 10 ii dau fructele si cerealele caci trebuie sa-l culc (nu rezista peste 10) si sa nu-l culc nemancat. Asa ca nu mai are rost sa-i dau sa suga si la 9:30 daca i-am dat la 8:30 sa suga. Oricum in timp trebuie sa elimin lapticul de la mese si oricum luna trecuta a luat cam mult in greutate (1kg) deci nu e cazul sa fac exces de zel.

La masa de legume, la inceput ii dadeam si eu intai legumele caci era foamea mai mare si le manca mai bine, dar de cand imi mananca bine legumele (pun 2 lingurite de smantana in ele) ii dau sa suga la inceput ca sa mai traga totusi lapte (deci de la 8:30 dimineata mai suge la 2). Dupa legume ii dau iaurt de regula, n-are treaba, mananca bine, de regula ma opresc eu din dat cand consider ca a mancat destul iaurt.

Iar seara ii dau sa suga cum nimeresc: inainte sau dupa masa de fructe, dar de cele mai multe ori ii dau inainte. Metoda a fost buna cand nu manca prea bine fructele si legumele si cand avea tendinta sa manance doar una din ele: ori numai laptic, ori numai mancare. Acum i-a crescut si lui stomacelul si ii incap toate acolo. Eu nu i-am marit cant. de mancare lui alex de mai bine de o luna. Tocmai pt. ca imi luasese prea mult in greutate si am zis ca nu e cazul sa exagerez.

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] fetelor

 

raportam un nou eveniment [batetoba][batetoba][batetoba][bis]:

a iesit al treilea dintuc, primul de susid="red"> si tot mami i l-a descoperit...cine altcineva ??? asta noapte am stat de la 1.30-4.00 de vorba, ne-am uitat la TV, eu cu okii in gura, copilu super energic, nu plangea decat daca voiam sa-l adorm...astazi am vazut cauza...puiuc cu dinti [:D]...cred ca in cateva zile apare si al patrulea. si dr prevazatoare, ne-a zis sa incepem cura de calciu chiar de pe 10, de unde sa stie ca avea sa iasa si dintele.

 

Felisid="red"> bafta multa si iti tin pumnii...vei veni invingatoare...

Mikiid="red"> imi pare rau ca puiu tau nu papa pepene...e tare bun, mai incearca, poate s-o obisnui cu gustul. ai incercat sa-l amesteci cu para, eu am luat pere din alea de asta toamna de la tarani tinute in beci, parca-s rapanoase asa, moi si dulci mai sunt...si bune [pofta] lui Vladut ii plac la nebunie...

Ce tarta vorbiti fetelor acolo...ia s-o notez si eu...desi eu si maine ma duc la sala [aerob]...apoi acasa [spala][rufe][vase][bb][baietel]... da nu se prea vede...ei, eu perseverez...ca-mi place cand imi arta aparatele ca pierd calorii...si ce repede le castig...e pe invers...greu pierzi, usor castigi [bang]

va pupez pe toate [colegi]

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

[foto]cu noiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mikimi

 

For2ntyid="red"> in ce album ai pus poze noi, ca eu m-am uitat in 7 si le stiam..?

 


id="quote">id="quote">

 

vai ce tolomaca sunt, nush ce-am facut. Am pus acum, de data asta am verificat, chiar sunt acolo.[:D]

 

Fetelor, o iau razna de oboseala, nu mai scriu sa nu va deprim si pe voi.

 

eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...