Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie 2005 (23)


Recommended Posts

Si daca tot sunt la capitolul complains, sa continui: deci, avem si fimoza si trebuie rezolvata. Cum am ajuns aici nu stiu, deoarece eu la baie incerca pe cat puteam eu sa il decalotez, dar uita ca nu a fost enough.

 

Pe langa asta nu e clar ce facem cu ochisorul. Acum e bine, dar sunt zile cand are secretia aia si tot nu mi-e clar daca e canalul infundat sau nu. Eu sper totusi sa se rezolve de la sine, ca nu vreau sa ii faca interventia aia de desfundare, ca e mic, mic si scump.

 

pupici

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Crinuta, l-am vazut si eu pe Rayan in sfarsit. E mortal!!!!!!

 

Shobo, e genial, intr-adevar sa vezi cum repeta dupa tine! Sunt mandra tare de performanta lui de azi.

 

Anda, oricum se vede ca umorul ti l-ai pastrat in ciuda oboselii si a fitzelor Irinei. Va pup pe amandoua!

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sebastiengrigore/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, felicitari felicitari. in ritmul asta miine poimiine va spune sa taceti, caci acum vorbeste el.

 

ps: si eu spal legumele si fructele cu detergent de vase, iar barbatul casei este convins ca sufar de mania curateniei (eu???). ouale insa nu. hmmmm, Lavinia imi dai idei.

 

Alina, ai dreptate in privinta piinii. Noi facem piine in casa in fiecare duminica. De obicei ne ajunge cam toata saptamina si miroase casa ca-n vacanta la bunici. Am facut chiar si biscuiti de doua trei ori. Ne-am jucat la bucatarie cu tot felul de combinatii: fructe uscate, vanilie, miere, scortisoara, nuci, migdale, ciocolata neagra, stafide. planuiesc chiar sa incerc sa fac eu biscuiti fara gluten (aici se recomanda pina la 8 luni) din faina de mei. Meiul n-are gluten, in rest e foarte bogat in calciu, fosfor si siliciu, cam tot ce trebuie pentru constructia oaselor. Faina am facut-o deja din boabe la masina de rijnit cafea. abia astept sa prind un moment liber pentru a putea incepe experimentele. Dar voi nu va luati dupa mine caci habar n-am daca iese ceva, o sa incerc si eu.

 

Iar acum, ca tot am citit o poveste a unei anumite doamne despre un anumit loc de care ii este dor tot timpul, as fi foarte recunoscatoare oricui stie cum se face turta dulce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, l-am vazut si eu pe Rayan. Zici ca este un om mare. Este dulce foc. Dar cu tv-ul...in fine, gata nu mai spun nimica.

 

multa putere. stiu cit este de greu cind unul este intr-un colt si celalalt intr-altul. nu-mi imaginez insa cum m-as fi descurcat daca as fi avut si un bebe mic pe deasupra. esti o eroina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Witchie, hmmmm, cum sa facem cu batrinul Wolfgang Amadeus?

Poate imi dati o adresa si trimit eu o copie prin posta...caci ma-ndoiesc ca prin mail merge.

 

Florina, lasa e-bayul. in stilul asta este mai rentabil pe amazon. insa iata cum te voi invata eu la prostii. instaleaza-ti un program de descaract gen e-mule si ia baby einstein de-acolo.

 

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maggaid="red">, eu nu il las pe Rayan la tv. Am si spus ca eu il pusesm intre perne, sezand, iar el a ajuns in acea pozitie in cateva secunde. Mi s-a parut atat de sugestiva pozitia, incat urgent am facut poze.

In rest el nu sta la tv, iar cand e in camera cu televizorul il pun cu spatele la tv.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Crinuta multumesc pentru sprijin.Cat despre Rayan chiar trebuie sa-i faci operatia aceea?Daca nasteai in Saudi Arabia sigur i-o faceau la cateva zile dupa nastere.Oricum nu te speria nu e cine stie ce operatie,va trece si asta.Acum sa-ti zic ca si nepotelului meu i-a fost recomandata aceasta operatie dar cumnata mea a refuzat sa o faca baiatului.Are ea mare grija cu igiena lui si gata.Il spala mereu bine si are grija sa nu se infecteze.Desi a fost la mai multi doctori,cam toti au sfatuit-o sa faca operatia dar nici unul nu a convins-o.Si pana acum e totul ok desi a trecut cam jumatate de an de la recomandarea medicilor.Pupici multi pe nasucul lui Rayanutz.

Magga ma bucur ca esti un pic mai bine,pupici multi si Hannei si sper sa nu mai fie bosumflata din cauza jucariei pierdute.Dupa cate observ eu tu esti o mare gospodina,paine de casa,biscuiti yammy-yamm!

Tomasa- ma bucur ca ne-ai impartasit sfatul doctoritei cu privire la plaja cu bebeii.Ma mai gandeam sa va zic sa luati cu voi un gel antibacterian,din ala de la DALIN,de omoara 99%din bacterii.Cred ca va v-a fi de mare folos pe plaja,unde nu ai cum sa te speli cu apa si sapun.Unde aveti de gand sa mergeti la mare???Despre crema de protectie solara,aici se gaseste Nivea.Din cate stiu factorul SPF trebuie sa fie intre 35-40 si mai mare pentru copii(pana in 60 stiu ca exista).Daca imi mai amintesc ceva,revin!AAAA TOMASA ziceai ceva de reteta simple?Ai ceva pentru mine?

 

Lavinia si Natalia(17.01.05)

http://community.webshots.com/user/lavinia171

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

Shobo, va urmaresc evolutia si daca merge la voi cu ceai noaptea, hop si noi! Doar ca eu nu am nici o sansa sa il trezesc pe tati in toiul noptii sa faca ceaiul si sa i-l dea[xx(].In legatura cu crema de protectie da, trebuie data si la umbra. Iar direct la soare...perioade mici.

 

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...